Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki szült a közelmúltban a...

Valaki szült a közelmúltban a Fejér Megyei Szent György kórházban?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok ott hogyan zajlik egy szülés. Van e valamilyen tanács, hogy ha ott szeretnék szülni.

2020. ápr. 13. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy,mint máshol.Ameddig bent lehetsz,maradj bent,besárgulhat a gyerek,utána aztán macera lesz visszavinni most.Kórházvezető váltás is volt,szval nagyobb a fejetlenség.
2020. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg egy kicsit kaotikus a helyzet, ugyanis zajlik a szülőszobák felújítása, ezért ideiglenes szülőszobák vannak kialakítva. Jelenleg, amíg a járvány miatti intézkedések tartanak, apás szülésre nincs lehetőség, mert az ideiglenes szülőszobák nem felelnek meg erre a célra. Fogadott orvosodnál csak akkor szülhetsz ha éppen ügyel, de ez csak megint csak a járvány idejére szól. Utána minden visszatér a rendes kerékvágásba. EDA-ra nincs lehetőség, bár keringenek olyan hírek, ha megfizetsz egy anesztest, hogy menjen be, és adja be, akkor állítólag lehet. De ezt csak hallomásból tudom, hogy valóban így van-e, arról fogalmam sincs.Elméletileg van lehetőség szülőszéken szülni, vagy félig ülőhelyzetben ágyon, de nem ajánlgatják. Én mind a kettőt teljesen fekve szültem, senkit nem érdekelt, hogy nekem ez így jó-e. Az orvosnak így kényelmes, ezért ez a bevett szokás. Nem tudom mennyire távoli még a szülés, de ha akkor kerül rá sor, mikor már nem lesznek az óvintézkedések, akkor természetes mind hüvelyi, mind császáros szülés esetén bennlehet a kísérő. Van vajúdó, oda kísérő nem mehet be, de ha van hely, akkor egyből szülőszobára kerül a kismama. Kúpot adnak és borotválnak ha kell.
2020. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, még nem aktuális. Július végen érkezik majd a baba.
2020. ápr. 13. 14:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az még akkor necces. Mivel úgy tudom a járvány csitulása után az intézkedések még 90 napig érvényben vannak. Akkor viszont valószínűleg nem lesz lehetőséged apás szülésre és egyáltalán be sem mehet majd az épületbe, csak az ajtóig kísérhet, és onnantól a nővérek/ szülésznők gondjaira leszel bízva, és látogatni sem mehetnek. Mikor mentek haza, ők segítenek a csomagokkal lemenni, apuka nem mehet be.
2020. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást. Ez nem valami jó hír a fekve szülés.

Sajnom nem tudja senki hogy meddig lesz járvány, július azért elég közel van, ha azt nézzük. Remélem az újítás legalább kész lesz, mindenképp apás szülést szerettem volna. Nekem biztonság érzetet is adna, meg egy nagy élmény lenne neki is. Reméljük a legjobbakat!

2020. ápr. 13. 15:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Jajj de jó hír..😢
2020. ápr. 13. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!