Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki az aki a közelmúltban...

Ki az aki a közelmúltban szült a Kenyézy Gyula kórházban Debrecenben?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem! Első babás vagyok.

Elsősorban kinek milyen véleménye van a szülészetükről?

Ki melyik orvost ajánlja és ki az akit egyáltalán nem akar?

Mi a különbség a fogadott orvos és az éppen ügyelő között? Mármint tapasztalatilag ki milyen ellátásban részesült, maga a két fogalom tiszta!

Gátvédelmmel mennyire szimpatizálnak az orvosok vagy mi a kórházi protokol?

Ha már régőta (több mint 9-10óra) vajúdik a kismama kérhet e császárt?

Epidurál, "nevetőgáz" egyéb fájdalomcsillatítási tapasztalatok is érdekelnek!

Csak a sztenderd szülési póz van vagy van lehetőség labda vagy fürdő igény szerinti használatára? Lehet e vízben szülni?

Mennyit segítenek az ápolók, csecsemősök stb?? Szoptatásnál és hasonlóknál.

Mi az amit kapok bennt és mi az amit vinnem kell a babának- pelus, hálóing stb???

Mennyire ragaszkodnak a hálóing viseléséhez szülés után?

Továbbá érdekelne a házirend néhány része is! Látogatási rend, baba mennyit van velem/mennyit lehet, az apukának vannak e +jogai a baba látogatását illetően a "sima" látogatók közt?

Tapasztalatok, tanácsok érdekelnének!



2017. márc. 23. 22:45
 1/9 A kérdező kommentje:
A varratszedést elfelejtettem megkérdezni a tapasztalatokat!
2017. márc. 23. 22:47
 2/9 anonim ***** válasza:

2015 augusztuában szültem, amire tudok válaszolok.

Én teljesen elégedett voltam. Ügyeletesnél szültem, császárom lett. Amíg nem kellett nem piszkáltak, 2szer vizsgált meg. A szülésznők végig ott voltak, nagyon rendesek voltak. Szerintem nem lehet császárt kérni.

Nevetőgáz van, epidurált én egy korábbi sima vizsgálatnál kérdeztem, akkor azt mondták, ha ott tartunk megbeszéljük.

Az ápolók is nagyon rendesek voltak, kifejezetten kedvesek, figyelmesek.

Csecsemősök változó. Inkább kérni kell segítséget, többször rákérdeztek megy e, ha azt mondtam nem, inkább csak megigazították a babát, de nem sokat mondtak. De volt nagyon lelkiismeretes is.

Hálóinget kaptam, de szeretik ha viszel magaddal. Babának pelenkát adnak mást nem.

Törlőkendőt kenőcsöt vigyél. Adnak neki ruhát, pólyát.

Lehetsz bármilyen ruhában, reggeli vizitnél szólnak a nővérek hogy lesz vizsgálat, öltözzünk le alulról.

Látogatási rend kizárólag délután 4-6ig. Eddig nincs veled a baba, és reggel úgy egy órát, illetve éjszaka.

Tehát reggel 6kor kihozzak, 8körül elviszik mikor jön a vizit, utána visszahozzák 4ig. 6kor ismét hozzák este 10ig.

Csak üvegfalon láthatják a látogatók, a kórterembe se mehet be senki.

Ez mint írtam 2015 nyarán volt. Én összességében elégedett voltam mindennel.

Ja és 5. Nap kiszedték a varratokat, a simán szült szobatársamnak ha jól emlékszem 3-4.nap.

2017. márc. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy ha akadod, leadhatod bármikor a babád.

Akkormég úgy volt hogy volt egy régi és egy felújított emelet. A régiben a szokásos 6-8 ágyas szobák, folyosó végén wc, az újban 1 illetve 2 ágyas szobák. Nem tudom azóta felújították e a másik emeletet is. Érdeklődd meg van e szülésfelkészítő, szülőszoba látogatás, és akkor elmondanak mindent.

2017. márc. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tavaly áprilisban szültem! Összeségében megvoltam elégedve mindennel. 15 órán át vajúdtam,aztán császar lett belőle, Dr. Demeter Miklós volt az orvosom,őt szívből ajánlom. ...ééés a hegem,mintha nem is lenne,nagyon ügyes!! Én először gázzal kezdtem,hamar elfogyot és nem tudtam kivárnin a töltést,így Epidurális érzéstelenítést kértem,ezután,mintha nem is szülés miatt feküdtem volna ott. A szülésznő is nagyon aranyos volt,sokszor jött be hozzám érdeklődni stb. A látogatás délután van,pontosan nem emlékszem,h mikor.Apának is látogatási időben kell jönnie,ebben az időpontban elviszik a babát és a látogatók üvegfalon keresztül nézhetik meg.Segítenek mindenben,szopiztatás,peluscsere...A baba veled lehet reggel 6-tól este 10-ig, non-stop vagy 3 óránként szopi alatt,te döntesz.Hálóinghez ragaszkodnak,mert minden de. vizit van es fel kell húzni,megtapogatják a hasad ill. megnézik a vérzést.Pelust adnak,napi 5db...én vittem pelust,nedvestörlőt,sudocremet,textil pelusból 3 db-ot a baba feje alá a kocsiba és a szoptatásokhoz.
2017. márc. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fel újított osztály van,1-3ágyas szobák. Minden szobához 1 fürdő. Van szülésfelkészítő, elkell végezni,hogy bent lehessen veled apa erről kapsz egy papírt és bekell mutatni.
2017. márc. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat!!
2017. márc. 27. 08:59
 7/9 anonim válasza:
Én most szültem 03.21-én. Nekem fogadott örökbe volt orvosom volt, Dr. Kálmánczhey adj. nagyon meg voltam vele elégedve. Nekem természetes szülésem volt. Érzéstelenítés nélkül minimális gáz használattal. Mivel a babóca nagyon gyorsan ki akart bújni, így nekem a gátvédelem nem jött szóba. A szülésznőm egy​ tündér volt. 1-2 ágyas szobák vannak. A babóca veled van reggel 6-tól este 10-ig.De kérheted, hogy éjszakára is ott maradjon. A látogatási időre 16:00-18:00 elviszik. A baba-mama vizit reggel van egymás után. A csecsemősök nagy része nagyon aranyos. Nekem szerencsém volt a szoptatással is, így nem volt szükség segítségre, de a szomszédos szobába sűrűn megfordultak. Remélem tudtam segíteni.
2017. márc. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Jah még annyit hogy kedden lett meg a babóca 13:oo körül pénteken jöttünk haza, az nap ki is szedték a varratokat. .
2017. márc. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, köszi
2017. márc. 31. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!