Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi idő kell szülés után,...

Mennyi idő kell szülés után, hogy helyre jöjjön a has izom szülés után? És mit javasoltok ami gyors javulást hoz?

Figyelt kérdés
Szülés után voltam kontrollon, a doki azt mondta hogy nincs szét nyilván a hasizom. Aztán meg kezdtem tornázni, mert elég hájas lett a hasam és kitüremkedett. Február óta próbálom magam gatyába rázni de nem sikerül, ugyan olyan pocakos vagyok mint voltam. A napokban meg néztem van e rés a hasizmaim közt és majdnem 4 ujjnyi. Úgynéz ki hogy mégis szét nyílt. Lehet nem kellett volna hasazni meg stb. Ha most megkezdek spéci gyakorlatokat csinálni sok idő míg vissza áll? Vagy inkább keressek egy szakembert és ne kísérletezzek itthon?
2020. ápr. 20. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Maradj nyugdton vagy egy évig, majd utána ráérsz "hasazni", vagy sérvműtétre hajtasz?
2020. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha nem azboltári szerencsések közé tartozol akkor minimum annyi, mint amennyi idő alatt megnőtt


9,5 hónap..

2020. ápr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2. Vagyok


A korai edzéssel

Vagy nem fokozatos edzéssel szétnyithatod a nem szétnyílzad is ilyenkor....

2020. ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez részben genetika. Nekem pár héttel a szülés után már lapos volt a hasam, pár ismerősöm meg még hónapok után is úgy nézett ki, mint aki terhes. Ne erőltesd, adj neki időt természetesen helyrejönni, edzeni ráérsz később is. Egyébként sajnos vannak, akiknek nem jön rendbe teljesen, van ismerősöm, aki testépítő volt, szülések után mégsem tudta "eltüntetni" a hasát, öt gyerekes ismerősöm meg, aki sosem sportolt, olyan, mint 20 éves korában.
2020. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Felüléseket meg lábemeléseket csináltál? Mert pont azt nem szabad, az annyira terheli az egyenes hasizmot, hogy ebben a terhelt helyzetben szét tudja nyitni. Most az izomfűzőt kell összehúzni, core-t edzeni. Lehet rajta javítani, de olvass után mindenképpen.
2020. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerosom szules utani regeneralo tornat tart, azt mondta, alapbol is karos a haspres, nemhogy szules utan, helyette egyszerre tobb teruletre hato mozgast jo vegezni. Neten talalsz szules utani regeneralo tornagyakorlatokat, vagy most sokan tartanak online orat (asszem pl. az Anyatestprojekt-esek). Futni sem szabad legalabb egy fel evig szules utan. En viszonylag vekony vagyok, de a hasam nekem is ugy nez ki, mintha terhes lennek 5 honappal a szules utan. 9-18 honapot kellene adni neki. A masik, hogy a zsirt ne ugy kepzeld el a testedben, hogy egy-egy teruleten van csak, hanem egy osszefuggo retegkent, tehat nem lehet csak egy testreszrol eltuntetni, csak aranyosan mindenhonnan, ha mar a szetnyilt hasizom kerdese megoldodott. Az evessel lehet meg sokat javitani, tobbet szamit, mint a mozgas. Erdemes a magas glikemias indexu eteleket elhagyni, sok vizet inni.
2020. ápr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyan hasizmokat szabad csinálni, ami zárja. Pl lábemelés. Haspres, felules tilos, mert tovább nyitja. A négy ujj nagyon sok. Szerintem otthon már ne kísérletezz vele. Várd meg amíg szakemberhez jutsz. Nekem szules után közvetlenül is csak egy ujjnyi volt.
2020. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6 hónapja szültem. Mivel a doki azt mondta minden rendben így edzettem, 2*3* hetente kb 30 percet. Igyekeztem változatosan, jóga, pilatesz, hát sajna felülések és láb emelés is,ha nem esett jól abba hagytam. Hát ezek szerint jól megsz@vtam.

És futni miért nem lehet?

2020. ápr. 20. 15:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Futni úgy tudom azért, mert a különböző dolgok pl hólyag stb még nem biztos hogy megfelelő helyen van és süllyedést lehet pl okozni.


Nem szabad hasizmozni felüléssel, de most már utólag sajnos mindegy


Szerintem egyelőre hanyagold, és majd később keress fel személyi edzőt.

Én pl Kangamom tréningre jártam képzett edzőhöz

2020. ápr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 khniki ***** válasza:

Mindenkinek szétnyílik a hasizma, masképp nem férne el bent a gyerek...

Speciális mummy tummy edzést kell végezned, ami abszolút nem fogyaszt sajnos, viszont rendbe rakja a hasizmodat, vagy legalábbis megtanulod általa újra összezárni. Amikilor ezt a programot cegigcsinálid és regenerálodtak az izmok, utána kezdhetsz brle más edzésbe, ami fogyaszt is.

2020. ápr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!