Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt a terhességet...

Milyen volt a terhességet megélni illetve szülni? Mennyire fáj?

Figyelt kérdés

Mennyire nehezek a napok állapotosan illetve milyen fájdalmakkal jár? A szülés nagyon fáj? Nem vagyok terhes, de az életem azon szakaszában vagyok, hogy lassan szeretnék babát. Viszont nem titkolom, nagyon félek, hogy pokoli fájdalmakkal jár. De biztos megéri!!! Mindent írjatok le, amit csak tudtok mesélni róla 😘

22/N


2020. ápr. 22. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem volt boldog terhességem. Persze, imádtam, hogy kisbabám lesz, ahogy mocorgott bennem, de rengeteget voltam rosszul, az egész terhességemet kisebb megszakításokkal végighányingereztem, végighánytam. Hol napokig nem tudtam mosdóba menni, hol meg egész éjszaka ott ültem és közben lavór a kezemben, mert egyszerre hánytam is. Pánikbeteg lettem. Szóval nem élveztem összességében sajnos. De nyilván ennek egészségügyi okai voltak.

A szülésem borzasztó volt. 36 hetesen kórházba kerültem már, bent feküdtem szülésig, terhesség alatt is feküdtem kórházban. Toxémiám lett. Császármetszés lett a vége, de az utolsó pillanatig természetes szülésnek készült, pokoli fájdalmakkal, már a szülésznő szólt rá az orvosra, hogy tenni kéne valamit, mert itt marad a kismama. Félig eszméletlen állapotban vittek a műtőbe. Szóval ha a gólya hozná a gyereket, én kiegyeznék vele. :) De mindezek ellenére soha nem bántam meg, hogy megszületett a kisfiam, több gyereket nem akarunk, de a fiamért mindezt újra végigcsinálnám.

2020. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Terhességemet viszonylag jól megéltem. Nem lettem cukros, nem híztam vészesen sokat, igaz, plusz volt rajtam amikor kezdtem. A a vérnyomásom ugrándozott, azt figyelni kellett. Sokat pihentem, hamar táppénzre mentem. (Főleg a vérnyomás miatt) Nem voltak rosszulléteim szerencsére, 1x hánytam, és 1x volt még hányingerem. A vége nehezebb sokkal egyértelműen. Éjjel is kb óránként jártam pisilni. A szülés.. hát... Éjjel fék 1kor elfolyt a vizem, fájások nem voltak. Bementünk a kórházba, fél 2kor szobán voltam. 3fele jöttek a fájások. Egyre erősebben. Egy darabig tűrhető volt. De reggel 7-8ra kegyetlen volt. A derekam szét akart szakadni, borzasztóan fájt. Kiabálni nem kiabáltam. Csak káromkodtam, de a szülésznő mondta, hogy nyugodtan, ez nemsemmi meló, mondjam ami a szívemen. Rendes volt. Kaptam oxit, de nem tágultam. De. 11ig szenvedtem borzasztóan, kín volt, ctgvel figyelték a babát, az oxitól a szívverése többször lelassult picit, végül 11.47kor megszületett császárral, téraránytalanság miatt, nem fért ki a medencémen. 3700 g volt, szép nagy baba. A műtét alatt jobban véreztem mint kellett volna, kaptam még vérzéscsillapítót nem 1et utána. Ami nagyon nagyon fájt, hiába nem éreztem a lábaim ugye az epiduráltól, de erősen nyomták a méhem többször, hogy ellenőrizzék, vérzek e még. Este 9kor tudtam lábra állni műtét után. Szerencsére hamar rendbejöttem. Ma 8 hetes a fiam :)
2020. ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nekem álomterhességeim voltak. Egyik gyerkőccel sem volt semmilyen tünetem, csak nőtt a hasam és mocorogtak a babák. 😊 Imádtam minden percét, remélem, átélhetem még. Az első sürg. császár lett, másfél napnyi brutál művileg támogatott vajúdással... Nem szép emlék, főleg, hogy aranyórát sem kaptunk. A második vbac baba, csodálatos volt saját ütemben vajúdni, és aranyóra is volt. Természetesen bármennyit szülnék még.
2020. ápr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Na akkor leírom én is, még mielőtt teljesen elmenne a kedved a rémtörténetek miatt. Most szültem januárban az első babám. Kb. A 13. hétig volt hányingerem, de max 4szer hánytam. A második trimeszter csodálatos volt, gömbölyödő pocak, gratuláció hegyek stb. Az utolsó egy-két hónap már picit nehezebb volt, a derekam sokat fájt, de az már a terhesség előtt is. Az ágyból, fotelből nem volt egyszerű felkelni, de hát ez van, ha az ember lánya egy 3 és fél kilós kislányt cipel a hasában. A szülés nyilván fájt, és igazából a legijesztőbb ott az a kiszolgáltatottság volt, hogy ott fekszem, jönnek a fájások, amik tényleg elképzelhetetlenül fájdalmasak(de abszolút kibirhatók), és nem tudsz igazából mit csinálni, csak várod h végre túl legyél rajta. Nekem összességében szép élmény az egész, a gátmetszéstől rettegtem legjobban előtte, hát nem is úsztam meg, de az sem volt durva. Magát a metszést észre se vettem, meg utána a felépülés sem volt gáz. Úgyhogy én várom a következőt. Jövőre neki is ugrunk.
2020. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szóval nagyon nagyon fáj és poklot pokla.

Mindenkinek köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtátok!

2020. ápr. 23. 06:38
 6/8 anonim ***** válasza:

A vajúdás és szülés fáj. Pokolian. Csak gondolj bele józan paraszti ésszel mi megy végbe a testünkben. Igaz, hogy természetes folyamat és igaz, hogy olyan hormonok szabadulnak fel ami elvileg könnyíti az egészet, attól még nagyon fáj.

Mindhárom szülésemnél volt olyan pont, amikor úgy éreztem vége, nem bírom tovább, szedjék ki belőlem a babát, mindegy hogy, csak legyen vége.

A vajúdás és szülés semmihez sem hasonlítható fájdalom, hiába írjuk le neked, elképzelni sem tudod amíg nem éled át.

Na de mind itt vagyunk, túléltük.

2020. ápr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 khniki ***** válasza:
Én imádtam a terhességet (nem fájt semmim, csak a végére már óriási és nehéz volt a hasam) és semmi pokoli nem volt a szülésben sem. Tényleg! Nem mondom, hogy nem fájt a vajúdás, de semmi kibírhatatlan nem volt. Nem ordítottam, nem káromkodtam (na jó, magamban egy kicsit :)), nem sikítoztam. Tök csöndben voltam végig, pedig amúgy a fájdalomküszöböm a béka segge alatt van. De ez valahogy más volt. Nekem nagyon jó élmény volt, békés, háborítatlan szülés. Csak nagyon kimerültem a végére. Számomra az utána következő 1-2 hét volt egy horror. Az új élethelyzet, sok sírás és non stop kialvatlanság, szoptatási fájdalmak, miközben még romokban hevert a testem. De aztán helyrerázódik minden. :)
2020. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézz szülésvideókat. :)) (már ha tudsz, én egyet sem bírtam végignézni, de nem is akarom gyereket.)
2020. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!