Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akar mindenki kioktatni...

Miért akar mindenki kioktatni a szülést, terhességet illetően? Tényleg az a megszokott, hogy "legyünk túl rajta valahogy" és ne akarjunk rá szép emlékként visszagondolni?

Figyelt kérdés

18 hetes terhes vagyok az első babánkkal.

Eredetileg a városunkban lévő megyei kórházban szültem volna, fogadott orvossal. Úgy voltunk vele, hogy helyben van és biztos nagyobb figyelemmel lesznek, hiszen a vőlegényem anyukája osztályvezető főorvos, a szüleim jóban vannak a nőgyógyászat osztályvezetőjével és nem akartam minden vizsgálat miatt Peste utazni (a másik opció a magánkórház volt).

Viszont 11 hetesen borzasztóan begörcsöltem, lábra állni alig bírtam. A kórházban mondták, hogy az orvosom az ügyeletes, így bementünk. Nem szállodai ellátást vártam, de az már sok volt, mikor flegmán megjegyezte, hogy nem kell minden légypiszok problémával felkeresnem, meg ha a baba nem akar megmaradni, ő sem fog tudni mit csinálni... Először meg sem akart vizsgálni, akkor változott a stílusa, mikor a vőlegényem anyukája is megjelent. Ezek után biztos voltam abban, hogy nem akarok hozzá menni több vizsgálatra, szóval mégis a Maternity mellett döntöttünk. Viszont a legtöbb nő szinte kioktat, hogy minek ez, meg hogy a magyar egészségügy ilyen és hogy felesleges azért a pár napért fizetni. Ha pedig mondom, hogy szerintem nem, meg én nem túlélni akarom a kórházi napokat sem, akkor csak lekezelően válaszolnak valamit, mintha fogalmam sem lenne az egészről.


Mindenki mindent jobban tud nálam és úgy állítják be, mintha én képtelen lennék eldönteni, hogy akarok-e sportolni terhesen, vagy mikortól szükséges kismamaruhákat hordanom. Valaki pl. megjegyezte, hogy tuti baj van a babával, mert nincs nagy pocakom.


2017. dec. 8. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheted akkor menj magánba ha neked az ad biztonság érzetet. Ne törődj azzal mit mondanak mások..
2017. dec. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát reálisan nézve valóban nem ér meg fél milliót az, hogy külön szobában lehetsz, főleg úgy, hogy máshol ugyanezt a szolgáltatást megkapod 10, 15 ezer per éjszaka áron. Amúgy meg nem kell mindenkinek elmesélni, hogy a maternity-ben szülsz.
2017. dec. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem csak a külön szoba miatt... Bár nekem szimpatikusabb az, hogy apa is bent lehet velünk, jöhetnek látogatók is és nem csak egy üvegen keresztül láthatják a babát pár percig.

Nem is mesélem senkinek, de ha megkérdezik, hogy ki az orvosom, és mondom, hogy XY, akkor általában megy az értetlenkedés, hogy ilyen orvos itt nincs. Olyankor pedig mondom, hogy igen, Pesten dolgozik.

2017. dec. 8. 16:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy magánban is azok az orvosok vannak, ugyanazzal a hozzáállással, ugyanazzal a tudással ugyanazzal az empátiaszinttel (vagy annak hiányával), mint az államiban:(, csak rosszabb a minőségbiztosítás, kevésbé nézik meg, ki mit csinál.

Ezért én, ha nem vagyok megelégedve, akkor igyekszem az állami kereteken belül másik orvost találni. Van, amikor sikerül, van, amikor nem. Volt, hogy magánban találtam jó dokit, akkor persze, hozzá mentem, de ez a ritkább.

Ettől függetlenül, te tégy úgy, ahogy neked a legjobb, és ne érdekeljen, ki mit mondd. A gyereknevelés is olyan, mint a foci, mindenki nagyon nagy arccal tudja magyarázni, hogyan is kellene csinálnod:D

2017. dec. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, irigyek, mert megteheted, hogy magánkórházba menj szülni vagy más egyéb módon jobban odafigyeljenek rád.


Amúgy én a görcsölést nem venném félvállról, mert vetélésnél - ne úgy legyen - a halott baba képes az anya szervezetét is megmérgezni, nem véletlen végeznek ilyenkor kaparást, az anya érdekében.


Amúgy renden vagy? Végül mi lett a görcsöléssel? A baba jól van?

2017. dec. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En nagyon elegedett voltam a Maternityvel. Draga, de jo. Sztem jol dontottel. En is ott fogok szulni, ha egyszer vegre szerencsem lesz es eljutok a szulesig.

Az idiota irigyekkel ne foglalkozz feleslegesen ne huzd fel magad.

Sztem nagyon sokat szamit a kornyezet es a dokik hozzaallasa.Ha biztonságban erzed magad konyebb a szules is.

Az allamival nekem sincs jo tapasztalatom, tudnek sajnos sokat meselni,holott ez elvileg pedig egy meg normalisabb allami korhaz, embersegbol totál megbuktak,konkretan mindig azt kerdeztek minek jott ide(veteles,mehenkivuli) ,es szakmailag is sikerult csúnyán benezni dolgokat,igy elveszett a bizalmam.

2017. dec. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se foglalkozz azzal, hogy ki mot mond, ne törődj velük. Nekem egyetlen egy "bajom" van a magámkórházakkal. Ha neadjisten valami baj van a babával és intenzív ellátásra szorul átviszik máshova, nekem ezért adott biztonságot, hogy a SOTE 1-en szültem és ott is szeretnék majd a jövőben is. Az hogy ki mit gondol arra meg tegyél magasról:).
2017. dec. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondnám, hogy az az orvos, akiben megbízol ott dolgozik, szóval ott fogsz szülni.
2017. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Valamilyen szinten megértelek, hogy nemcsak túlélni akarod a szülést, meg szükséges rosszként gondolni rá, hanem úgy végigcsinálni, hogy közben is a lehető legkényelmesebb legyen, illetve később jó szívvel emlékezhess vissza az ott történtekre. És ha megengedhetitek magatoknak anyagilag, akkor nincs semmi probléma azzal, hogy ti magánklinikát választotok, a helyedben én is élnék a lehetőséggel. Végül pedig másoknak marhára semmi közük ahhoz, hogy te hol szeretnél szülni.


De azért arra vigyázzál, hogy a végén nehogy túlzásokba essél az elvárásokat illetően. Akárhol is szülsz, az azért nem egy élményutazás vagy wellnesshétvége kettesben a pároddal, hanem egy iszonyú megerőltető próbatétel, ahol előfordulhat az is, hogy ordítani fogsz közben a fájdalomtól. De ha nem, akkor is azt fogod kívánni, hogy legyen már mielőbb vége, vagy akár azt, hogy bárcsak bele se kezdtél volna az egészbe. Másrészt magánklinikán ugyan a személyzet valóban nagyobb eséllyel kedvesebb, emberségesebb, mint a jobban leterhelt és kevésbé megfizetett állami kórházban, de ha szükségesnek látszik, ők sem fognak cicózni: ugyanúgy beléd kötik az oxitocint, felvágját a gátadat, stb., és még csak kérdezni sem fogják nagyon, hogy te szeretnéd-e. Szóval itt is alapvetően páciens vagy, nem vendég.

2017. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt még tényleg fogalmad sincs róla, másrészt szerintem nem a szülés a legszebb és legboldogabb pillanata a gyereknevelésnek.


Miért kell másoknak tudni, hogy te hol, hogy szeretnél szülni. Ha valaki elkezdi mondani nekem, h ő a maternityben akar szülni, ne haragudj de az nekem is kissé felvágásnak tűnne. Ha ott akarsz szülni, tedd azt, ne kürtöld szét.

Nem kell mindig mindenkivel állandóan csacsogni. Engem sosem osztott ki senki, nem okoskodott. Már az első ilyen mondatoknál finoman, poénosan leállítottam az illetőt. Javaslom te is tedd azt, és jegyezd meg, h mindig mindenki sokkal okosabb, és szereti osztani az észt!! Csak nyugi, messze van még a vége, ne húzd fel magad!!! :)

2017. dec. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!