Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvossal, ha van...

Fogadott orvossal, ha van készenléti díja, azon felül szokás adni pénzt? Vagy az már a szülés ára úgymond?

Figyelt kérdés

Ma kérdeztem a dokim, mondta, hogy 200 a készenléti díja, ezen felül szokás adni? Mennyit?

És szülésznőnek mennyit szokás?


2020. máj. 5. 19:01
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy minek nevezzük, ha 200-at kér, akkor abban benne van az, hogy le is vezeti a szülést.
2020. máj. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
94%
200ért már szülje is meg helyettem🤣
2020. máj. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
27%

Hát ennyiért már tényleg benne kell hogy legyen a szüléslevezetés is. De nekem az a fura hogy egy doki ilyet mondd?! Én eddig csak olyannal találkoztam aki azt mondta rám bízza,nem mondd árat.

A szülésznőnek az orvos díjának felét szokták,legalábbis én ezt hallottam.

2020. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Még nem hallottam így ezt a szót, de nekem tetszik, mert valóban azt fizeted meg hogy bármikor ugrik érted. Sokan nem értik meg hálapénz ej nevezik. Igen, ez a szülés ára, nem kell külön adni, az összeg alapján.
2020. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szülés ára, efelett már nem kell adni. Ennyiért vállalja, hogy bármikor ugrik, ha szülsz.
2020. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell ezen felül adni!

Szülésznőnek az orvos tarifájának a felét szokás elvileg, de annyit adsz amennyit gondolsz. De kérdés hogy a szülésznő is fogadott, vagy az ügyeletesnél szülsz?!

2020. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Úgy tudom mostanában állnak át a fix pénzre a fogadott dokik. Így, hogy végigkíséri a terhességem, ismer, és rögtön ugrik, ha szülök, szerintem korrekt ár a 200 amúgy, csak eddig én sem hallottan ezt a készenléti díj megfogalmazást, ez zavart be, de szerintem is jó szó rá.

Szülésznő is fogadott lesz. :)

2020. máj. 5. 22:01
 8/46 anonim ***** válasza:
64%

Huhhh...vagy nagyon rosszhírű szülészeten fogsz szülni, vagy nagyon naív vagy, hogy egy szülésznek ennyi pénzt akarsz adni. ( Vagyis elég pofátlan a tarifája)

A kórhazi szülésért hivatalosan nem is kérhet pénzt, ezért a normálisabbja azt mondja, hogy "amennyit gondol" illetve újabban a fix készenléti díj megnevezést találtak ki, hogy azért mégse annyi legyen, "amennyit gondol anyuka", és erről akár még számlát is ad...ha nagyon muszáj.

Bárcsak felismernék a nők, hogy nem csak anyagilag járnának jobban, hanem a szülésélményük is sokkal kevesebb felesleges beavatkozással járna, ha egyszerűen hagynák magukat szülni és ha valamit nem akarnak, mernének nemet mondani...

2020. máj. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Na jó erre inkább nem mondok semmit... :D
2020. máj. 5. 23:23
 10/46 anonim ***** válasza:

A magandokinak megvannak az előnyei, de ugyanúgy a hátrányai is.

Fogadott orvossal sokkal gyakoribb az indítás, az Oxytocin, a császármetszést. Viszont több az epiduralis fájdalomcsillapítás is...

2020. máj. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!