Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valamelyik betéten van oep...

Ha valamelyik betéten van oep támogatás, felírhatja a házi orvos szüléshez?

Figyelt kérdés

Tehát gondolok a tenára vagy olvastam a molymedről is..?Mit tudtok róla?Azért nem mindegy,hogy mennyibe kerülne..és pl a tena rögzítő nadrágon is van ha jól láttam..vagy csak az inkontinenciásaknak írják fel,akkor ez kicsit diszkriminált lenne nem??


Fontos lenne,mert nemsokára szülök és érdekelne.Köszi


2010. júl. 29. 15:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Szüléshez simán nem.. de ha orvosilasg igazoltan inkontinens vagy igen.
2010. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
és ez nem egészségügyi ok ...ilyenkor úgy ki tudok akadni,hogy azok akik inkontinensek azoknak halomra írják fel,nekem meg kellene egy két csomag és nem lehet..minek fizetek akkor járulékokat?
2010. júl. 29. 15:24
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem írja ki, de ha adsz a dokinak egy borítékot akkor lehet kiírja bár, akkor meg tök mindegy ha megveszed.
2010. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Azért fizetsz tb-t, hogy ha inkontinens leszel, kapj tenát tb támogatásra. De szerencsére nincs gondod a vizelettartással, így neked a teljes árat kell fizetni.

Ez nem diszkrimináció, ezt hívják a rászorultak támogatására.

Ha feltétlenül azon a pár száz-ezer forinton múlik, kérdezd végig a nagymamádat és a barátnőit, hogy van-e nekik.

Egyébként pedig nagyon sokan inkább az éjszakai betétre esküsznek...

2010. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Ugyan már mit kell ezen agonizálni. Amikor sdzültem nem volt tenám mégias jól elvoltam papírvattával amit ott kaptam,meg éjszakai betéttel amit egy erősebb menskor használok.. szóval nem tudom minke ekkora feneket keríteni neki.
2010. júl. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Én sem értem, miért lenne diszkrimináció, az inkontinencia egy betegség, a szülés utáni vérzés meg természetes tisztulási folyamat. Ezzel az erővel a sima betétet, meg a tampont is fel lehetne íratni.

És annyival azért nem drágább, mint amennyivel kellemetlenebb az inkontinencia. És tb-t azért fizetsz, hogy ha beteg vagy, akkor ellássanak, és nem mellesleg a szülésed sem kerül neked külön pénzedbe. Ahogy írták előttem, ha lesznek vizelettartási problémáid, neked is fel fogják írni. Az egészségbiztosítás nem az egészségesek kedvezményeiről szól, hanem a betegek egészségessé tételéről, vagy a betegség kordában tartásáról.

2010. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
vegyél bellady inkontinencia betétet, töredékébe kerül a tena árának és puhább is! emiatt felesleges a dokival perlekedni. persze egy kérdést megér, maximum közli, hogy nem írja fel és kész.
2010. júl. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Na meg előtte kérdezd meg a kórházban, hogy ott mit lehet használni. Ahol én szültem, ott az ágyban nem szabadott betétet, bugyit használni, csak ha felkelt az ember. Arra meg nekem elég volt a hagyományos éjszakai betét. Úgyhogy megvettem a Tenát kisnadrágos izével együtt, ott áll a szekrényben. Különben se vegyél belőle egyből túl sokat, ha kell, majd visz be a párod, anyukád. Úgyis csak akkor derül ki, mire lesz szükséged és mennyire ;)
2010. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Már egyszer szültem tudom mire van szükségem..de azért köszi.
2010. júl. 29. 19:12
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Jézusom,azért ugye nem irigykedsz az inkontinensekre,mert nekik halomszám írják fel a betétet egy olyan betegséghez,aminél megalázóbb kevés van felnőtt korban??Isten bizony,ha ennyire számít ez a pénz,írj egy címet,és küldök neked.
2010. júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!