Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha fogadott orvos és szülésznő...

Ha fogadott orvos és szülésznő nélkül szeretnék szülni Budapesten, akkor valóban nem fognak megfelelően ellátni?

Figyelt kérdés

2 csalódás után úgy döntöttem nem fizetek senkinek sem a szülésért. Valóban ha kell ott hagynak "kipurcanni" a szülő ágyon?

Olyanokat olvastam itt gyakorikérdéseken, hogy akinek nem volt fogadott dokija azt nem császározták meg időben, így halva született a babája. Meg hogy valaki halott babát szült teljesen egyedül (nem volt mellette senki), mert nem fogadott orvost!?

Valóban ilyen lelketlen mészárosok a szülészek?

Mi van a Hippokratészi esküvel???


2011. nov. 6. 13:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ha csalódtál az eddigi alkalmakkor, nem hiszem, hogy még jobban alul tudnák múlni az ellátást.

Max. ha minden oké lesz most, utólag még adhatsz pénzt.

2011. nov. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
ezért utálom az olyan tanácsokat, hogy meg kell fogadni az orvosokat, mert csak akkor lesz a kismama biztonságban. Ez nem igaz. 2x szültem, nem volt fogadott orvosom, mégsem hagytak "kipurcanni". Teljes mértékben meg voltam elégedve az ellátásommal. Pedig vidéki kórház volt. (bocsánat, a kirohanásomért, de nagyon fel tudom húzni magam azon, hogy még több pénzt pumpáljunk az orvosba)
2011. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Ez már a sokakdik ilyen kérdés!

Leírták már,hogy nem lehet itt sem általánosítani.

Szép is lenne, ha minden kórházra azt lehetne mondani,hogy jaj igen, ugyanúgy fognak veled bánni, de ez nem így van. Ahogy az sem,hogy hagynak kipurcanni,ha van fogadott dokid.

Doki és kórház függő.

Ahol én fogok szülni, na ott pl. egy ügyeletes dokira jut 5 szülő nőre jut egy orvos. Na ott pl. biztos,hogy ha az egyik nő a páciense, akkor annak több figyelmet fog szentelni,mint a többinek!

2011. nov. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
ha nincs fogadott dokid
2011. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A császármetszés elvégzéséhez nem elég rezidensnek lenni. És azt hiszem 3 főorvos beleegyezése kell hozzá.

A szülőszobán ügyeletben meg ritkán vannak főorvosok, általában fiatalok. Fehérváron nem lehet panasz egyikre sem, mert lelkesek, kedvesek, de bizony bele-bele futnak az általad említett dolgokba.

Barátnőm meg pont a legbunkóbbat fogta ki ügyeletesnek, megmondta, nála nem fog szülni, mert nincs kedve levezetni a szülését, ezért este 7-kor felfektették a szülőágyra, se inni9 nem kapott, se semmit, és reggel 8-kor az új orvos vezette le a szülését. És mondta éjfélkor meg kellett volna lennie ennek a babának és sajnos meg is sérült a baba nála.


Hát azt tudom mondani, fogadott doki nélkül szülni, orosz rulett, vagy bejön vagy nem. Mert kifoghatsz ügyeletben egy normálisat, aki valóban lelkes és megfelelően képzett. De kifoghatsz egy szerencsétlenkedő rezidenst is. Illetve a bunkók közül is valakit.

Nem lelketlen mészárosok a szülészek, emberek és vannak köztük jó emberek és rosszak.

2011. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

2 gyermekem van, de ők vidéken születtek.

Az elsőnél a fogadott dokim egy bunkó volt, az se tudta ki vagyok, pedig havonta min. 2x látott.

A másodiknál nem ért be a doki, majd míg kórházban voltunk meg se kérdezte minden rendben van e, stb...

A második gyerkőcöt így az ügyeletes orvosnál és szülésznőknél (leginkább a szülésznőknél) szültem. Nagyon meg voltam velük elégedve, annak ellenére hogy nem kaptak érte semmit maximálisan segítőkészek, profik voltak. (Gátvédelemmel a kórházba érkezéstől számítva 2.5 óra múlva a kezemben volt a baba.)

De most kicsit megijedtem, mert olyan rémtörténeteket olvastam itt hogy csak na...........

2011. nov. 6. 13:47
 7/24 anonim ***** válasza:
55%

Ja és egyébként még annyit, Fehérváron, akit legutóbb hagytak kipurcanni, fogadott dokija volt. A legmenőbb és legdrágább a városban.

Bár hozzáteszem, amikor a rádió bemondta, fogadott orvos ellenére meghalt a kismama, rögtön tudtam csak ő lehetett az orvos. Mert ő elteszi a 100-200 ezret és hagyja kipurcanni a kismamáit.

Szóval a fogadott dokit is át kell gondolni alaposan.

2011. nov. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Épp ezért írtam, hogy nem kellene még a borítékot is a zsebükbe dugni, ha már megjártad 2x-is. Lehet, hogy harmadjára normális ügyeletest fogsz ki, aki emberségesebben bánik veled, mint ha fogadott doki lenne.

Sem anyagilag nem álltunk úgy, hogy én meg tudjam fogadni, sem az "elveim" miatt. Így ha "rosszul" bántak volna velem, akkor tudtam volna, hogy miért. De ha pl. problémás a terhesség, és plusz figyelmet kapsz tőle, akkor persze adhatsz pénzt, de ahogy írtad, ők arra esküdtek fel, hogy életet mentenek. Nem az állt az esküben, hogy minél több pénzt kérjenek a munkájukért.

2011. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló, maximálisan egyet értek!

Mi sem állunk és akkor sem igazán álltunk úgy anyagilag, de valahogy csak kiszorítottuk, mégis csalódnunk kellett.

Látom vidéken szültél, én anno Pécsett, ott semmi ilyen jellegű panaszt nem olvastam az ügyeletes szülész orvosokról. Nekem is csak + tapasztalatom van.

Viszont itt Pesten nem tudom hogy megy, mert akárhol olvasom mindenhol csak - vélemények vannak.

2011. nov. 6. 14:04
 10/24 anonim ***** válasza:
2. vagyok Veszprémben szültem 3 éve, a kisebbik fiamat. Akkor még úgy volt, hogy 4, vagy 5 orvos közül lehetett választani, akit megfogadott a kismama. Persze akkor oda is kellett járni gondozásra hozzá. Most vagyok 39 hetes a harmadikkal, de eszembe sem jutott, hogy befutkossak havonta akár többször is Veszprémbe, hogy lásson a doki.
2011. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!