Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet ennyi fájdalmat...

Hogy lehet ennyi fájdalmat elviselni szülésnél?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Még csak 16 vagyok nem lesz mostanába gyerekem , egyszer majd szeretnék , de a szülésnek a gondolatától is ráz a hideg. Mármint , hogy tudtok elviselni ilyen sok fájdalmat? Én nem vagyok az a fájdalom tűrő fajta és félek , hogy nem ékem túl vagy valami (amúgy nagyon kiütött a karantén , hogy ilyeneken gondolkozom)

16 l



2020. jún. 9. 00:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Amúgy minden anyukát nagyon tisztelek emiatt (oké leher , higy ez fura, bocsi)❤
2020. jún. 9. 00:33
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

1. 16 évesen tök normális, hogy félsz a szüléstől :))

2. ha már majd akarsz gyereket, akkor tudni fogod, hogy a szülés olyasmi, amin keresztül kell menned, hogy a gyereked a kezedben tarthasd, ha úgy tetszik, nincs választásod

3. ha még akkor is ennyire fogsz félni a szülési fájdalomtól, kérhetsz császármetszést - a felépülés fájdalmas lesz, de maga a szülés nem

4. elképzelhető, hogy valami trauma van benned, mondjuk a saját születéseddel kapcsolatban, vagy bármi más, ami miatt indokolatlan mértékben félsz a fájdalomtól anélkül, hogy valaha részed lett volna benne, ha ez zavar és le akarod küzdeni, érdemes pszichológushoz fordulni, de ismétlem, 16 évesen ez teljesen normális, akkor kezdj el ezen aggódni (ha egyáltalán bármikor), amikor már tervezed a babát, vagy terhes vagy, és még mindig nem tudsz túllépni a szüléstől való félelmeden.

2020. jún. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a szülés előtt voltak nagyon durva hányással felütött mensigörcseim, nem tudtam suliba vagy dolgozni menni úgy kivoltam. Volt 3 napos migrénrohamom amikor semmilyen gyógyszer nem segített és 3 napig egy sötét szobában próbáltam aludni, ha felkeltem azonnal kidobtam a taccsot. Volt vesegyulladásom, amikor annyira fájt a hátam, hogy egy hétig nem bírtam megmozdulni, ordítottam akkor is ha csak fel kellett ülnöm.

Na ezek után a szülés, ami tartott fél napig és tudtam, hogy minden fájdalom közelebb visz a célhoz, hogy az én picike kislányomat 9 hónap várakozás után a kezemben tarthassam sétagalopp volt. Utólag egyáltalán nem volt olyan durva pedig nem is kaptam érzéstelenítőt. A szülés egy olyan fájdalom ami nagyon nagyon megéri. :)

2020. jún. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
En pl csak csaszarmetszessel vagyok hajlando szulni.
2020. jún. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Akinek volt már vese/epegörcse, az nem fél a szülés miatti fájdalomtól.


Nekem epegörcseim voltak, többször is, az 5 év alatt 6x a mentő vitt el.


A szülést tudod, hogy vége lesz egyszer, és van végeredménye, egy új élet kezdete.


Míg az epegörcsnek sosem látod a végét, csak fáj és fáj egyre erősebben, míg vagy magától, vagy gyógyszerezésre elmúlik. De fogalmad sincs mikor, és nem marad semmi utána, csak a 2 hetes diéta, és 2-3 napig epét hánysz.


A szülésnél a fájások között van szünet. Az epegörcsnél nincs. Ott masszívan 12-18 óráig úgy fáj, hogy a falat kaparod le.


A szülési fájdalmat az idő egy idő után megszépíti, mert volt értelme. 2 éve születem, de már nem nagyon tudom felidézni milyen volt, mennyire fájt, stb.


Minden epegörcsöt a mai napig fel tudok idézni, és a mai napig rettegek, hogy mégegyszer előjön.


Szóval hidd el, sok rosszabb és fájdalmasabb dolog van a szülésnél, ha nem így lenne, már rég kihaltunk volna.


2 éves kislány anyukája, és 32 hkm 😁😁😁😁

2020. jún. 9. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
14%
Csak kíváncsiságból... akiket ez érdekel, azoknak van lehetőségük beszélni az édesanyjukkal erről?
2020. jún. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem mikor mar terhes leszel, erzed ot, hallod a szivvereset, nem csak a fajdalom fog eszedbe jutni a szulesrol, hanem az, hogy varni fogod az egesz esemenyt, hisz a vegen kezedbe foghatod a kis manot. Persze valamennyi felelem tuti marad meg, en is felek magatol a fajdalomtol, valamint, hogy ne legyen komplikacio. Ez valszeg szulesig nem is fog elmulni, termeszetes valamennyi aggodalom.
2020. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Amikor ott vagy, nincs más választásod, végig kell csinálnod. Őszintén én a vége fele már nem azért drukkoltam magamnak, hogy na csodás a szülés és nemsokára gyermekem lesz, hanem hogy vége legyen ennek az egésznek.


Ott akkor nem fogsz foglalkozni úgymond semmivel, csak hogy túl legyél rajta. És genetikailag kódolva vagyunk rá, hogy a fájdalmat elfelejtsük, különben senki nem szülne második gyereket. Én sem emlékszem már rá. Csak a hangulatra és a környezetre.

2020. jún. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Egyet értek az 5 válaszolóval.

Nekem terhesség alatt is volt epegörcsöm. Pokoli volt. A férjemnek könyörögtem hajnalban, hogy segítsen mert nagyon fáj, de mivel terhes voltam erős fájdalomcsillapítót nem kaphattam. Így maradt a szenvedés.

Pár héttel később beindult a szülés. A 2 perces fájásoknál magamban azt kérdeztem, hogy ez csak ennyi. Az epegörcs sokkal rosszabb volt. 28 óra vajúdás után császár lett a vége, amiből hamar felépültem másnap már szinte alig volt fájdalmam.

2020. jún. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Kicsit jobban értékelem ezek után az anyák napját.
2020. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!