Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan bírtátok elviselni a...

Hogyan bírtátok elviselni a szülés fájdalmát? És utána mikor épültetek fel? Mindig van varrat szedés vagy nem is feltétlenül kell varrni?

Figyelt kérdés
Nagyon érzékeny vagyok. Alacsony a fájdalomküszöböm.
2018. febr. 19. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Hát a kitolási szakasznál konkrétan képszakadás volt. Nem ájultam el, csak már nem fogtam fel a körülöttem lévő dolgokat. Ez megszűnt, ahogy kint volta fiam. A köldökzsinór vágást már én fotóztam.

Nem vágtak, szakadtam. 4 öltést kaptam, egyáltalán nem volt fájdalmas. 1 hét után volt varratszedés, az inkább megkönnyebbülés volt, mert már kicsit kezdett feszülni.

Amúgy este 9-kor szültem, már másnap nem volt semmi bajom. Na jó persze, maratont nem futottam volna, de semmi olyan brutális fájdalom nem volt. Inkább csak kimerültség, fáradtság.

Tehát mondhatni 1 éjszaka alatt felépültem.

2018. febr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Nehezen, de ha egyszer bekerült ki kell jönnie, nem lehet mit tenni.

Engem egy lábgyantával ki tudnának végezni, de ott mondhatod, hogy oké, hagyjuk abba, a szülésnél nem..

2018. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
A vajúdást nehezen bírtam, nagyon erős fájásaim voltak, órákon keresztül néhány percenként. Megkönnyebbülés volt, amikor végre bekerültem a szülőszobába, és elindultak a tolófájások, azt már nem éltem meg fájdalomként, a szünetekben mosolyogva beszélgettem a dokimmal. Volt gátmetszésem, semmit nem éreztem belőle, a varrás kicsit kellemetlen volt, de az előzményekhez képest nudli. Ott volt a karomban a kisfiam, vele foglalkoztam. 4 órával szülés után lent sétáltam a kórház parkjában, gyönyörű tavaszi idő volt. Az ülés kellemetlen pár napig, amíg ki nem szedik a varratot, nekem elég jó kis utófájásaim, görcseim is voltak, főleg szoptatás alatt még 1-2 hétig, de az természetes. Amikor a 4. napon hazamentünk a kórházból, senki meg nem mondta volna, hogy gyereket szültem.
2018. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
A szülést muszáj kibirnunk. Igen fájni fog de ki kell bírjuk mert a babáknak ránk van akkor szüksége. Próbáld meg inkább azt hinni hogy magas a fájdalomküszöböd. Mert ezzel kicsit sem motivalod magad
2018. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanúgy éltem meg, mint a 3-as, a kitolási szakasz már megváltás volt mindkettőnél. Most várom a 3.babát, az EDA-hoz ragaszkodni fogok, egyiknél se kaptam. Természet, átélés ide vagy oda, 2x végig kínlódtam, most majd ha lehet, szeretném, ha enyhébb lenne...
2018. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Ötven óra vajúdàs után már megkérdeztem, hogy nem lehetne-e császározni. 6 centi tágulásnál megálltunk. Ilyen hosszú vajúdáshoz kaptam segítséget. Izomlazító kúpot, nyugtatót. Amikor jön az összehúzódás, orron szívd be jó mélyen a levegőt, és szájon át fújd ki lassan. Amikor kifelé lélegzel, próbálj teljesen belelazulni, ne ellenkezz a fájdalom ellen. Összehúzódások között próbálj aludni. Így sokáig lesz erőd. Nekem végül császár lett. A műtét másnapján talpra álltam, 4 nap után hazaengedtek. szülés után kb.2 héttel már viszonylag normális életet éltem. Nem volt varratszedés, mert felszívódó varratot kaptam. A teljes felépülés, amikor már egyáltalán nem éreztem semmit terhelésre se, az fél év volt. A második császárt inkább hagyjuk, most nincs szükséged rémtörténetekre. Túléltem, 4 nap után hazaengedtek, ismét fél év volt a teljes regeneráció.
2018. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Vegig arra gondoltam, hogy inkabb ez, mint a csaszar utani fajdalom joval hosszabb ideig (ket baratnom evekkel kesobb is erzi a heget, ha front van), illetve hogy az aranyora meglehessen egyutt. En a csaszar fajdalmatol es lehetseges kovetkezmenyeitol jobban feltem, illetve akarok meg gyereket, igy kisebb a kockazat egy kovetkezo terhessegnel a komplikaciokra. Nem kertem epiduralis fajdalomcsillapitast sem, azt azert nem, mert nem akartam random fejfajast meg utana 2 hettel is, illetve egyik ismerosonek csak feloldalasan hatott. Ugy voltam vele, hogy legyunk tul rajta egyszer, es utana jobb lesz. A gatmetszest viszont utolag nem engednem, nyilatkozatot iratnek ala a dokival elore, hogy nem fog gatmetszest vegezni, es en ezt sajat felelossegre vallalom, nekem az volt a szivas utana, mert rosszul varrtak, es odemas lett a helye.
2018. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem magas a fájdalomküszöböm. Nem éltem meg rosszul, arra gondoltam mínél jobban fáj, annál hamarabb vége :D próbáltam fájás közben is arra gondolni, hogy mindjárt elmúlik, az utolsó 1-1,5 óra azért már kemény, mikor alig van szünet. De szerintem a vajúdásnál több dolog is van, ami rosszabb. (Pl vesemedence gyulladás)


Varratszedés nem mindig van, mert van mikor felszívódó varratot adnak de a kiszedős varrat szedése se fáj, esetleg picit kellemetlen, mint egy apró csípés, egy pillanat az egész. A felépülés hivatalosan 6 hét de 1-2 hét alatt szerintem hüvelyi szülésből simán fel lehet épülni, írom ezt úgy, hogy az egyik szülésnél szakadtam is és tiszta ödéma lettem, ami miatt a varratot se szedték ki 2 hétig.

2018. febr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*A gát környéke lett nagyon ödémás, természeresen.
2018. febr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

El tudtam viselni, mert nem volt más választásom.

Arra tréningeld magad, hogy hogyan tudod elvonni a figyelmed. Mi segíthet ilyenkor? A beszélgetés, az éneklés (ez amúgy nagyon jó tipp!!!), vagy más?


Nekem is sokáig tartott, de utólag csak 1-2 órának tűnt. Amúgy 15 intenzív óra volt :D (plusz előtte amikor beindult)

Volt varratom is, de az enyém felszívódó volt, nem is nézte meg utána senki.


Arra összpontosíts, hogy remélhetőleg 3 nap és otthon lesztek. Ez egy igazán jó motiváció. :)

2018. febr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!