Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan tudnám természetes...

Hogyan tudnám természetes módon elősegíteni a szülés megindulását?

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinál, azt mondta a héten meg kéne indulnia a babának. Jövő hét hétfőre vagyok kiírva, ha nem indul meg magától, akkor hétfén be kell menjek a kórházba magzatvíz mintavételre... na ettől nagyon félek! Amúgy a baba szép nagy, egészséges.
2008. nov. 24. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Már én is ezen gondolkodtam, én meg jövő héten péntekre vagyok kiirva. Néha azonnal, nyomban szülnék, aztán néha bepánikolok, és azt gondolom 'ej ráérek arra még'... :)
2008. nov. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis szex segíthet, bár nálunk apa nem volt rá hajlandó, féltette a babát! :)
2008. nov. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg praktika van, de ne építs ezekre, mert vagy bejönnek, vagy nem.

Ilyen a szex, séta, lépcsőzés, meleg ülőfürdő, csípős étel, nagyobb mennyiségű étel, fizikai fáradtság (nem túlzásba vitt, csak mondjuk egy alapos takarítás), mellek stimulálása, bimbók ingerlése, valamint olyan ételek fogyasztása, amelyek fokozzák az anyagcserét, például az ananász. És a híres-hírhedt bábakoktél.

Nem tudom, hogy mindent felsoroltam-e, de eddig én ezekről hallottam. Próbálkoztam is a legtöbbel, jelentem, még egyben vagyunk. Tehát nálunk nem jött be, most már úgy vagyok vele, hogy bent a baba nem maradhat, előbb-utóbb kijön magától.

Neked több sikert a praktikákhoz!

2008. nov. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az első babámnál se a szex, se a lépcsőzés, se nagytakarítás nem jött be. :( Egyik ismerősömnek az segített, hogy nagyon göröngyös úton végigmentek autóval (nem az övével). A kocsinak nem lett baja, de nála beindult a szülés! 37 hetes
2008. nov. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. A 3. válaszoló által leírt praktikákról hallottam én is.

Nálam sajnos egyik sem jött be. 42 hetesen császárral veszültem meg a kisfiamat.

A magzatvíz vizsgálattól pedig ne félj. Én is nagyon féltem, és a híresztelésekkel ellentétben nem fáj. Nyugodt szívvel mondom, mert nekem 12x csinálták. Nem vesznek mintát, csak megnézik, hogy nem zavaros-e.

Kitartást kívánok, és utána pedig boldog babázást!!!

2008. nov. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!