Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vizsgálat (kézzel) okozhatja...

A vizsgálat (kézzel) okozhatja a szülés megindulását?

Figyelt kérdés
38+1 hetes vagyok,ma vizsgált az orvosom,méhszáj 1 ujjnyira nyitva.Egész terhességem alatt most vizsgált csak .Furán érzem magam,ez meggyorsíthatja a folyamatokat?
2010. febr. 8. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Okozhatja, nálunk is volt egy doki, aki csak megvizsgált, és utána tuti szülés. A kezével tágít rajtad, és ettől felgyorsulhat a dolog. De nem hiszem, hogy 38 hetesen ilyet csinálna, általában olyankor szokták, ha túlléped az időt.
2010. febr. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
engem minden másnap vizsgált 40. héttől 41+2napig huztam!!
2010. febr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen!
2010. febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem naponta vizsgáltak a kórházban, mikor már túlléptük a 40. hetet, de nem akart beindulni a szülés. Pedig még véreztem is a vizsgáltok után. Nálunk a baba nem akart kibújni,hiába vizsgáltak így.
2010. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az biztos, hogy ha az orvos szándékosan akart "segíteni" a szülésindításban, akkor csak közli már veled. Vagy naív vagyok? Mindenesetre van ilyen eljárás, burokmasszázsnak nevezik, utána menstruációszerű fájdalmak és vérzés. Nekem 40+6 hetesen csinálták, de magában nem segített, rá két napra infúzióval indult meg a szülés. Neked szerintem a dokid csak szimplán megvizsgálta a méhnyakadat. De lehet, hogy a furcsa érzések a vizsgálattól függetlenül további tágulásra utalnak. Könnyű szülést! (Az azért furcsa, hogy csak most vizsgált, ez fontos lenne a második harmad elejétől!!!)
2010. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!