Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 7 nap és császárom lesz '...

7 nap és császárom lesz ' hogyan zajlik ,mennyi idő a műtét?

Figyelt kérdés
Nagyon félek ..😔
2020. jún. 15. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi nem kell ráparázni. Jobb hogy előre tudod, mintha sürgősségi lenne hidd el.

Ajánlom a császárvonal appot és fb csoportot. Ott hiteles információkhoz juthatsz

2020. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem indították a szülést de nem tágultam, így császár lett. Kaptam egy savlekötőt, ezzel indítottak. Majd kérdeztek ezt-azt, aláírattak egy papírt. Áttoltak a műtőbe, ott kaptam katétert, majd fel kellett ülnöm, előrehajolni, és beadták a gerincembe az érzéstelenítőt, ami azért kellett, hogy a nagyobb szúrás ne fájjon. Inkább csak kellemetlennek mondanám, a nagy injekciót nem is éreztem. Bár mire megtalálták a két csigolya közti lágyrészt addigra jött egy fájás és elmozdultam. Ezt 3x játszottuk el mire sikerült. Ezután már azonnal zsibbadt le a lábam és a műtős fiatalember áttett a műtőasztalra. Leszíjazták a karomat,és rám tettek egy leplet,hogy ne lássam mi folyik a műtét közben. Elkezdték törölgetni vattával a hasamat, folyamatosan kérdezte a doki, hogy ezt erzem e, azt érzem e...és amikor már nem éreztem semmit, akkor kezdték a vágást. Semmit nem éreztem, közben folyamatosan kérdezgettek jól vagyok e. Kb.5-10 perc elteltével felsírt a kicsikém. Egy pillanatra megmutatták és már vitték is el. Kb.még 40 perc volt a műtét. Közben megbeszélték ki hova megy nyaralni...jófejek voltak egyébként, nem ereztem halálos veszélyben magamat sem a babámat. Amikor kész lett elmondták hogy visszavisznek a szülőszobáea ahol 4 órás megfigyelés lesz. Oda már bejöhetett a férjem. Amikor kezdett kimenni az érzéstelenítő hatása szóltam és kaptam fájdalomcsillapítót. Na innentől pokol...Este fél 6-kor műtöttek, éjfél körül visszavittek a szobámba. Reggel 5:30-kor12 órával a műtét után fel kell kellni, és lezuhanyoztattak, kivették a katétert. 3 méterre volt az ágyamtól a zuhanyzó de széket hoztak leülni félúton mert majdnem elájultam a fájdalomtól. Utána pihenhettem még, viszont pár óra múlva szólt egy nővérke, hogy ha jót akarok magamnak próbáljak sétálni, vagy csak felállni mert hamarabb gyógyul. Ezúton is köszönet érte. Igaza volt. Hál' Istennek semmi összenövés nem keletkezett. Utána egyre könnyebb lett. Persze kicsit hullámzóan. Első napokban még kunyerálhattam fájdalomcsillapítót, a végén már csak Ben-u-ront kaptam. Utána azt sem. 4 napig kellett bent lenni. 25 napig kell injekcióznod magad vérhígitóval. Nekem sajnos inkubátorba tették a babámat, plusz újszülöttnek nyilvánították ezért nem hizhattam ki magamhoz. Pedig semmi baja nem volt. 39.héten született 9/10 Apgar 50cm 3240g. Életem legnagyobb fájdalma volt a fájások is és a műtét utáni lábadozás. De újra végig csinálnám. Így nagyon durváñak tűnik, és tényleg fájdalmas, de én a műtéttől féltem és pont attól nem kellett volna. A fájdalom elmúlik, és csak arra koncentrálsz úgyis, hogy a babádnak mindent megadj. Hamar eltelik a lábadozós időszak. Ne félj, nincs miért szerintem. Akit utánam császároztak egyébként simán jött-ment alig volt fájdalma. Ha túl leszel rajta majd fogod a fejed, hogy ugyanmár...mi nők mindent kibírunk!
2020. jún. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ne félj,nem olyan vészes. Kapsz a gerincedbe érzéstelenítő szurit,ami nekem egyáltalán nem fájt. Kicsit nehéz volt hatalmas pocakkal előre hajolni,de ennyi. Utána már minden olyan gyorsan történt kb negyed óra és kiemelték a fiam. Ne ijedj majd meg,érezni fogod ahogy ráncigálják ki beled,az egy kicsit rossz,de fájdalmat nem érzel. Utána össze varnak,amire én nem is figyeltem oda,mert odatették a babám az arcomhoz,vele voltam elfoglalva. Aztán elvitték lemérni,ilyesmi és apával kapott fél órát aranyóra címén. Engem addig letoltak az örzőbe. Ott 6órát töltöttem,mondták a fejemet ne emeljem fel,ha el akarom kerülni a több napos fejfájást. Velem már itt is itt volt végig a babám,de valahol oda még nem viszik be vagy csak rövid időre,hogy pihenj. A férjemet is beengedték,ő segített mellre rakni,mert ugye alig mozdulhattam. Na utána jött a fekete leves. 6óra után jön a nővér és könyörtelenül,nyilván a te érdekedben talpra állit,te el se tudod képzelni még azt se hogy felülj nemhogy felálj és ráadásul kimenj zuhanyozni. De nem cicózik,kiparancsol és mentek. Azt nem mondom,az tényleg fáj. Utána átmész már sajat lábon a szobába ahol 3napig leszel,és már tolják is oda a babádat. Tessék itt van anyuka. Egy két dolgot megmutatnak és ennyi. Nincs időd magadat sajnálni,mert el kell látni a picit. Nekem 2nap fájt. 3dik nap már alig.Itthon már minden könnyebb volt,mindent meg tudtam csinálni csak picit lassabban. 1 hét múlva varratszedés,na oda már simán mentem. Nagyjából ennyi. Ja 3 napig szedtem algópirint. Utána már azt se. Remélem tudtam segíteni. Boldog babázást!
2020. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell 25 napig szúrni magad. Nekem 15 volt összesen. 5 a kórházban 10 itthon. Ezt majd az orvos határozza meg
2020. jún. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem három császárom volt, egyszer sem kellett szúrnom magam.
2020. jún. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem novemberben volt császárom. Elöljáróban: nagyon hamar felépültem és csodás "szülésélményem" van.

Nekem nem császárnak indult, de az lett a vége.

Tehát a lényeg.

Ágyon feküdtem azzal toltak be a műtőbe. Megkértek, hogy üljek az ágy szélére, hogy be tudják vezetni a spinális érzéstelenítést. Ketten végezték, egy anszetes és az segítője. Az anesztes segítője előttem állt és a kezeivel nyomta le a vállam, hogy a gerincem a megfelelő helyen görbüljön. Nagyon kevés időnek éreztem a beavatkozást (1-2perc), utána megkértek, hogy feküdjek le az ágyra. Épp hogy lefeküdtem már nem is éreztem deréktól lefelé semmit. Én viccesként éltem meg, hogy pakolgatják a lábam, de ebből én semmit nem érzek. Kicsit olyan volt mint gyermekkoromban amikor nagyon elzsibbadt a lábam és pár másodpercig nem éreztem vele semmit.

Ezután a kezeimet kérték, hogy nyújtsam ki oldalirányba. Az infúzióból csöpögött a karomba valami. Talán víz,(feltöltő folyadéknak nevezték). Amikor ez is megvolt, akkor érkeztek még páran a műtőbe. Megkezdték a paraván felállítását. A nyakam vonalában volt valahol.

Majd lekezelték a műteni kívánt területet. Ezzel már készen is álltam, ekkor jöhetett be a férjem, aki a fejem mellett ült le. Rá pár percre érkezett az orvosom is. És el is kezdte a műtétet. Mielőtt kivette volna a fiam hánynom kellett, ekkor adtak valamit az infúzióba amitől azonnal el is múlt. Ekkor kiemelte a fiam és felemelte a paraván felé, hogy láthassam, majd pár pillanatra a mellkasomra helyezték. Becsavarták egy plédbe, adtak rá egy sapit és már hozták is a fejemhez. Megpuszilgattam, megnéztem, majd a férjem kezébe adták a fiúnkat. Együtt könnyeztünk az örömtől. Ha a férjem nem kérdezi, meg tőlem, hogy érzek e abból bármit amit csinálnak (nagyon mozgott a testem), akkor valószínűleg nem is emlékeznék rá, mert a fiam ott volt velünk.Nem, nem éreztem belőle semmit. A műtét része ennyi.. Valamivel12 óra után toltak be 12:35 született a fiam. 12:45 már az őrzőben voltunk. A műtét után a doki gratulált. Ezután a szülésznő a férjemet, a karjában a fiammal, átkísérte az őrzőbe, ott vártak rám. Engem eközben egy másik ágyra raktak. Kipárnáztak, a lábaimra kompressziós combfixet húztak és betoltak az őrzőbe.

Ekkor jött egy szülésznő és elkezdte megtanítani a fiam szopizni. Szűk 1 órát volt velünk. Ezidő alatt meg is tanult szopizni és szépen el is aludt. Ekkor a csecsemős és a gyerekorvos lemérték, vizsgálgatták, öltöztették... De végig ott volt velem egy helyiségben tőlem 1-2 méterre. Mikor végeztek, akkor vissza rakták mellém. Ekkor csodáltuk őt a férjemmel és beszélgettünk, értesítettük a családot. Nagyjából el is telt a 2 óra. A fiam mellettem volt az ágyban így toltak fel minket az osztályra. A katétert másnap reggel vették ki (nem volt fájdalmas csak épp egy kicsit kellemetlen). Ekkor kérdeztem, hogy WC-re mikor mehetek, a válsz az volt, hogy miután megettem a reggelit, utána pedig ha szeretném akkor segít felállni és ha jól vagyok akkor zuhanyozhatok is. Mindez lehetőség volt, nem pedig kötelező.


Igazából semmi negatívat nem tudok mondani a császáromról.

Kívánom, hogy neked is szép élményed legyen.

Ne félj... Minden rendben lesz. A végén pedig lesz egy kisbabád.

2020. jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó! Jó volt olvasni amit leírtál. Nagyon emberséges,ez lenne a normális. Szülésznő 1 órát foglalkozik azzal,hogy hogy szopik a baba. Nekem senki nem jött oda. Meg hogy nem kiparancsolnak az ágyból hanem kedvesen segítenek felállni. Megkérdezhetem,hogy ez állami kórház volt?
2020. jún. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves 7es.

Állami kórház, magyar orvossal. Viszont nem Magyarországon.

2020. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor azért volt gyanús.😏 Itthon ilyen szerintem magánban van csak. Köszi a válaszod! Én is novemberben szültem. Boldog babázást a kis 7 hónaposodhoz!😀😀
2020. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#6os vagyok.

A történetünk folytatása, már az osztályon.


Feltoltak minket, hamarosan a férjem is ott volt a szobában. Ő azért ért oda később mert visszavette a saját ruháját. (a műtőbe érkezés előtt kapott steril ruhát)


Egy nővér óránként jött megkérdezni, hogy tud e valamiben segíteni. A fiamat ők látták el 2 napig, amikor férjem mondta, hogy megy és csinálja, akkor a válasz az volt, hogy ez benne van az ellátásban, de ha szeretné csinálni, akkor megmutatják neki. Így is volt. Férjem látta el a picit(pelus csere, köldök ellenőrzés stb.) a nővér pedig segített neki instrukciókkal.

Amikor jöttek a picihez engem is elláttak az első nap teljesen. Betét csere, mosdatás, ágynemű igazítás, a has vizsgálata. 4 óránként kérdezték, hogy kérek e fájdalom csillapítót. A műtét és az első felkelés között 20 óra telt el. Harmadik napon megmutatták, hogy hogyan fürdessem meg. Én csináltam a nővér pedig instruktált.

A pici végig velünk volt, soha senki nem vitte el, ami vizsgálat volt az is a szobákban történt, ott a szemünk előtt.

És még egy nagyon hasznos dolog. A férjem bent aludhatott velünk. Egy kórteremben voltunk mindhárman. Csodás élmény volt, hogy az első perctől kezdve együtt voltunk hárman.

A "lábadozásom" nagyon könnyű és gyors volt. Másnapra szinte minden fájdalmam elmúlt. Az ezt követő egy hétben fájdalom nem volt, csak nagyon fáradt voltam, sokat aludtam. Második héten pedig olyan volt mintha még sem történt volna. Csak a heg a hasamon emlékeztetett a történtekre.

Neked es minden leendő anyukának ilyen élményeket kívánok.

2020. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!