Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalatok a Péterfy...

Tapasztalatok a Péterfy Sándor utcai Kórházról 2010-ben?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha megírnátok, milyen kórháznak tartjátok (baba barát? felszereltség stb.)

a nővérek rendesek/türelmesek? mire kell odafigyelni?

Van-e lopás, figyelnek-e a higiéniára, van-e látogatási rend vagy átjáróház van egész nap?


2010. júl. 31. 21:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés lemaradt: amíg nem indul be a tej, mivel etetik a babát?
2010. júl. 31. 21:20
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem teljesen friss élményeim vannak, 10 napja szültem ott.

Őszintén: vegyes. Van tökéletes része és van ami egyáltalán nem tetszett.

Pozitív volt: a szülőszobák felszereltek, kellemesek (ahol én voltam egy totál felújított hangulatos szoba).

Az orvosok vérprofik, nekem fogadott dokim volt de az epidurált nem ő adta be hanem más doki és ő is tökéletes munkát végzett. Minden doki kedves és a szülésznők is akikkel dolgunk volt. Szóval a szülés része oké teljesen, egy élmény volt, csupa profival.

Az ápolónővérkék szintén tündérek, hoztak gyógyszert ha kellett, kedvesek voltak és segítőkészek.


DE: a csecsemős résszel már gondjaim voltak. Rooming-in rendszer, ami korlátozott verzióban jó, azaz ha akarsz 1 napja szült anyaként aludni egyet akkor bevihesd. Hát itt nem így van, azaz beviheted de pár csecsemős nővér (tisztelet a kivételnek) nem örül neki, fintorog. Plusz: NEM mérik a gyermeket minden evés után hanem csak este. Nekünk ez okozott némi gondot, ugyanis a gyermekem iszonyat sokat fogyott és senki nem mondta hogy gáz, 35 fokban nem kapott semmi folyadékpótlást csak az én 10 gramm/kaja előtejcsimet, este pedig vittük vissza a gyermeket a kórházba, ahol megállípították hogy kiszáradás, sárgaság, magas nátriumszint stb. .... mindez pár órával a hazaengedésünk után, amit orvosi vizsgálat előzött meg. Nagyon sajnáltam a dolgot, mert azt hittem minden rendben és úgy engednek minket haza.

Hozzáteszem, a babám amúgy is kicsi súllyaé született, de én friss anyaként nem vettem észre a baljós jeleket, csak itthon, ezért is vittül vissza a babát még aznap.



Hát röviden ennyi a mi sztorink. Nem mondom hogy rossz a szülészet, de oda kell figyelni dolgokra, kérd a forralt vizet a babádnak ha meleg van, és azt is hogy igenis mérjék le a súlyát rendesen. Nálunk ezek lemaradtak sajnos.

2010. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

21.31-es vagyok.


Kimaradt: a WC szerintem gáz mert nincs annyiszor takarítva mint kéne, ellenben a fürdő tiszta és kényelmes (nekem az volt).

Vannak alapítványi szobák, mindekitől azt hallottam kérjek mindenképp mert azok szebbek-jobbak szóval én tutira arra készültem hogy kérek (5000/éj 2ágyas, 7000/éj 1ágyas). Na, hát sajna amikor szültem annyira sokan voltak hogy nem volt szabad alapítványi, illetve amikor megürült akkor a nővérek azt mnondták hogy ha nem haragszom inkább császárosnak adják mert nekik nehezebb a dolguk, legyen övék a könnyebb rendszerű szoba. Hozzáteszem, igazuk volt, nekem könnyebb volt kimennem a közös budiba mint egy császárosnak.

A sima szoba ahol voltam: tetszett, tiszta volt, kényelmes ágy, kaja normális és változatos, szóval nem volt gond. Naponta többször takarították és a takarítónénik is tündéri kedvesek voltak.

Ha valami érdekel kérdezz még nyugodtan.

2010. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bocsi még mindig kimaradt valami :)


Látogatás: délelőtt 10-12-ig, délután 16-19.30-ig, ekkor bárki bejöhet-kimehet de nem volt zavaró. Sok boldog rokon és baba a folyosókon :))

Naponta többször van orvosi vizit ami annyiból áll hogy jön egy doki+nővér és megkérdi "hogy vagyunk?" én meg választoltam hogy köszönöm jól :)) De kedvesek voltak, ha bármi baj van szólhattál nekik, kérhettél fájdalomcsillapítót meg minden.

2010. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon rendes tőled, hogy ilyen részletesen megírtad. A csecsemősökről sajnos eddig túl sok jót nem olvastam (nem segítőkészek semmiben), igyekszem felkészülni előre, hogy ne legyek túl tudatlan. Alapítványi szobára pályázom, remélem lesz rá lehetőség hogy kapjak, nagy esélyem van a császárra sajnos.

Elég ijesztő, hogy ilyen állapotban csak úgy hazaengedtek titeket, sajnos egyre több ilyet olvasok, nagyon elveszítettem a bizalmam az egészségügy iránt, úgyhogy leszek inkább idegesítő vagy okoskodónak látszó kismama és kérdezek folyamatosan, nehogy valami elkerülje a figyelmüket.

Minden jót Nektek!

2010. júl. 31. 22:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit :)

Hidd el nem lesz gond, csak mindig kérj és kérdezz bátran tőlük akkor segíteni fognak, ha elég kitartó vagy :))


Könnyű szülést Neked és jó egészéget a picinek :)

2010. aug. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is a Péterfyben fogok szülni, és nagyon örülök, hogy feltette a kérdező ezt a kérdést, és a válaszoló ilyen friss élményeket írt.

Azt már én is hallottam hogy van 1-2 csecsemős akik undokok, meg hogy a mosdók undorítóak.Sőt mivel volt hogy oda kellett mennem vérvételre, vagy vizsgálatra tapasztaltam is.

Én is alapítványi szobára pályázom, dokimnak már szóltam is.Valószínüleg nálam is császár lesz, mert a fiam is császáros volt, és a dokim azt mondta inkább arra készüljek.Mondjuk majd 18-án az UH után monjda meg hogy mi lesz.És mondta hogy majd az UH után szóljak neki, és előre szól az irodában. Főleg ha tervezett császár akkor még időpontot is tud mondani. :)


A kisfiamat a Szent Istvánban szültem két éve, ott se mérték minden etetés után a babákat, csak esténként, és írták egy füzetbe.Akkor csináltak etetés elött és utáni mérést, hogy mennyit eszik a baba ha úgy látták nem hízik a baba rendesen. Egyébként szülés után minden baba fogy egy kicsit mire beindul a tej, a lényeg hogy mire haza engednek elkezdjen hízni!

Remélem már jól vagytok, és nem lesznek toivábbi gondok.

A kérdezőnek meg majd mindenjót, és jó egészséget nektek!

Egyébként mennyi idős vagy?


35+4h kismami

2010. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én 1.5 éve szültem ott, és kb 2 hónap múlva fogok megint. Szinte teljes egészében azt tudom mondani, mit amit az első hozzászóló írt. A szülőszobák szépek, tiszták, a dokik, szülésznők, nővérek nagyon aranyosak, segítőkészek, pedig nekem csak a dokim volt fogadott, szóval csak neki fizettem.

Én alapítványi szobában voltam, igaz már a nőgyógyászati osztályon, mert a szülészeten már nem volt egy szabad szoba sem! :) A szoba is tiszta volt, gyakran takarították, a szemetet egy nap többször is elvitték. Nem egy fullos valami, de legalább nem koszos, és nem kellett a folyosó végére menni.

Viszont... a csecsemősökről csak rosszat tudok mondani. Nagyon bunkók, nem mutatnak meg semmit, egész nap rá sem néznek a gyerekre. Én első este hajnal2 -kor bevittem, mert nem akart elaludni, én meg már tisztára hulla voltam. Nagy szájhúzások árán bevették, de fél6kor már hozták is vissza. Úgyhogy nagy segítséget ne várj tőlük.

A látogatásról nem sokat tudok mondani, mert én az influenza alatt szültem, és látogatási tilalom volt.

A babáknak egyébként nem adnak semmi pótlást, ezt onnan tudom olyan biztosan, hogy egy nap kb 5 percet volt csak náluk, amikor megfürdették, kizárt, hogy ez alatt még adtak is neki enni.

Én csak az orvosom, és a szülésem alatt tapasztalt pozitív élményeim miatt szülök megint ott, azt a három napot meg igyekszem "túlélni".

Könnyű szülést mindenkinek!

2010. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi mégegyszer.

31 hetes amúgy.

Nem értem, ha ennyi panasz van a csecsemősökre, ráadásul évek óta, akkor ez hogy nem jutott el eddig hozzájuk, vagy a főnökükhöz.

2010. aug. 2. 12:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Itt én válaszoltam végig. :) http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

a látogatási renddel kapcsoltaban annyit fűznék hozzá, hogy nekem kora reggeltől késő estig (9ig kb.) velem volt a férjem, senki nem szólt semmit, sőt örültek is, kevesebbet kellett velem foglalkozniuk a nővéreknek

pótlást az én babám sem kapott, bár nekem szerencsém volt, második nap rengeteg tejem volt, addig meg előtej két óránként

mérni egy nap egyzser, de nekünk elég is volt, így nem stresszeltem magam, hogy eleget evett-e a krampusz, de este látszódott, hogy a súlyvesztés után elindul felfele a súlya

könyű szülést neked!

2010. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!