Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sima, vagy császár? Melyik...

Sima, vagy császár? Melyik fájdalmasabb mindent egybevetve? (vajúdás + gátseb kontra hasi műtét gyógyulása)

Figyelt kérdés
Tudodm, a babának jobb a sima, de nálam eü. okok miatt császár van kilátásban.
2010. aug. 1. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia!Én császárral szültem, már két éve.Vérnyomásommal volt probléma és azért döntött az orvosom a császár mellett.Nekem nem volt rossz élmény,amiatt hogy nem tudtam simán megszülni, mert emiatt sok kismama érzi utána rosszul magát.Du. 1 körül szültem és ahogy elmúlt az érzéstelenítő hatása lábra állítottak. Reggel már egyedül mentem zuhanyozni, nem mondom hogy nem fájt de nem kértem már fájdalomcsillapítót sem este mert nem volt olyan vészes.Aztán utána minden nap könnyebb volt a mozgás.Neked miért kell császár?
2010. aug. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyéntől függ meg talán valamennyire kortól is.Nekem indították pár órát vajúdtam oxitocinnal rögtön 2 perces fájásaim voltak, nem volt kellemes.Aztán sürgősségi császár lett és altattak.Még az nap alig bírtam mozogni.Aztán napról napra jobb lett.Mire a 4ik napon hazaengedtek, már szaladgáltam.

A kórteremben volt velem olyan aki 2 órával a sima szülés után már szaladgált mint pók a falon,de volt olyan is aki még 3 nappal a császár után se volt hajlandó felkelni.

Van aki könnyen felépül a gát sebből, de hallottam olyat is hogy valaki még hetekig alig bírt ülni.És ugyan ez a császárnál is.

Remélem könnyű szülésd lesz! :)


35+4h kismami

2010. aug. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sima szülésem volt 2x (2 nagy bab egy 4,4 ill 4 kilós), de örültem, hogy nem volt császár.

Viszonylag hamar felépültem, pedig a másodiknál vért is kaptam.

2010. aug. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


40 éves vagyok, első baba és van két kizáródott aranyerem :( a terhesség következményeként. Ezért programozott császárom lesz 23-án. Rettegek a hasi sebtől, hogy nem tudom majd napokig normálisan elátni a babámat.

2010. aug. 1. 17:25
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is császárom volt 2007 végén és most 9-én megint lesz :)

Nem fogok hazudni: fáj, mint a dög, de ki lehet bírni. A gyereked ellátása elviszi a figyelmed és minél többet erőlteted magad a mozgásra, annál hamarabb épülsz (itt persze nem egyből konditeremre gondolok, sőt!!!). LAssú séta, finom nyújtózkodás. Ja, és egy tipp: vigyél magaddal a kórházba egy kötelet, hogy fel tudd húzni magad, ne hasból kelljen felülni. Nekem már bent van a szülőpakkban a hevederem :)

Gyors felépülést, sok tejcit! :)

2010. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is program császárom volt, pontosabban majdnem az volt, mert egy nappal előtte kikívánkozott a kislányom, így egy kicsit vajúdtam is.

A császárral kapcsolatban nem maradtak rossz élményeim.

Végig magamnál voltam, bent volt a férjem, és így is hihetetlenül felemelő pillanat volt, amikor először meghallottam az én Kicsikémet.

Az nem kellemes, amikor kimegy az érzéstelenítő. 6 óra fekvés után fel kellett kelni, az elég fájdalmas volt, remegtem, mint a kocsonya, de onnantól egyre könnyebb és könnyebb lett. Ahol én szültem ott 24 óra őrző után kapod meg a babádat. Onnantól a császáros mamáknak is el KELL tudniuk látni a kicsit, és akikkel én egy szobában voltam (3 császáros 1 sima szüléses), egyikünknél sem okozott ez problémát.

Ne félj, van fájdalom, de simán ki lehet bírni, és ott lesz a babád, így el is fogod felejteni hogy fáj.

2010. aug. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is nagyon rettegtem a császártól és reméltem, hogy normál úton fog megszületni a kislányom! 8 órát voltam a szülőszobában, majd közölte az orvosom, hogy császározni kell, téraránytalanság miatt, nagy volt a kislányom.

Mivel apás szülést terveztünk, a férjem bent volt velem, de a műtétre nem engedték be! Előkészítettek, betoltak a műtőbe, adtak a gerincebe 2 injekciót, majd semmit nem éreztem deréktól lefelé! Remegtem az egész műtét alatt, de az normális, mert megkérdeztem! Hallottam a kislányom sírását, kapott tőlem egy puszit, majd elvitték felöltözni és megmérték! Őt elvitték az újszülött osztályra, engem a megfigyelőbe 6 óra hosszára! Aznap nem láthattam, csak másnap mivel délután szültem!

Kellemesen csalódtam, mert azt hittem jobban fog fájni a császár helye! Az első nap volt rossz felkelni, de kibírható, hiszen a kisbabád feledteti a rosszat! Köhögéskor, nevetéskor, hapcikor a seb kicsit húzódni fog, de nem vészes ez sem, inkább kellemetlen!

Kitartás és ne félj!

2010. aug. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem hagyod el magad,akkor nem lesz szörnyű a felépülés hidd el:)Az a lényeg,hogy ha iszonyatosan fáj is kelj fel és menj.Kapaszkodj az első lépéseknél,mert remegni fogsz és az ágyról, ha nem viszel kötelet(hogy ez nekem nem jutott eszembe:D), akkor csússz le, másssz vagy gurulj le,mert izomból felülni...szóval jobb ha azt nem próbálod:) Merj fájdalomcsillapítót kérni:)

Maga a szülés nem gáz, nem fáj,kivéve ha előtte vajúdtál, mert akkor nem olyan kellemes, prgramozottnál nincs semmi:) Volt olyan kismama itt az oldalon,akinek mindene volt.Ikreket várt és az első babát term.szülte, gátmetszéssel, a másik baba viszont császárral született.Gondolj bele milyen jó lehetett ez egyszerre...szegény:S


Epet legyen veled a szülésednél ^^

2010. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat, igyekszem nem rettegni! Boldog babázást Mindenkinek!
2010. aug. 2. 12:11
 10/12 anonim ***** válasza:
szia! nekem életmentő csaszim volt, 5 óra vajúdás után. A kitolási szakasznál vészesen esett a babám szívhangja, így ez elnyúlt kicsit. Kiderült h háromszor maga köré tekerte a köldökzsinórt ezért nem tudott kibújni. Tulajdonképpen a gátvágáson kívül minden megvolt a normál szülésből is. De a császárt így rosszabbnak gondolom. A hasam még most 10 héttel a szülés után is érzéketlen a heg fölött. Meg kellemetlen volt, hogy nem tudtam úgy fürödni, mozogni szülés után ahogy azt én gondoltam, mert a sebem feszített, fájt, nem volt jó. Ha módom lesz a kistesót mindenképpen szeretném megszülni természetes úton.
2010. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!