Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Semmelweis 2-n fogok szülni,...

A Semmelweis 2-n fogok szülni, van saját orvosom, de még nem kérdeztem rá a “tarifára”. Igaz, h rendelési díj 10x-e az ár? Illetve milyen maga a kórház? Sosem voltam még ott, van pár kérdésem. 🙂

Figyelt kérdés

Illetve apuka most már bemehet az egész kórház területére es felmehet velem mindenhova? Illetve hogy mennek ott a dolgok? Előre kell foglalni pl két agyas kortermet? A vajudoba is bejöhet az apuka vagy csak a szuloszobaba? Illetve miután megszületett a baba, utana Meddig maradhat bent? Haza kell mennie egyből es pl másnap bejöhet? Család es barátok is jöhetnek be? Tenyleg nagyon nem jo fejek a csecsemosok? Illetve a tisztaság?

Tudom, sok a kérdés, akár privát üzenetet is írhatok, ha nem szeretnetek itt írni!



2020. jún. 25. 18:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%
Nem értem, miért nem lehet elfogadni más döntését, miért kell mindenbe beleszólni... Engem sem érdekel, más hol, mennyiért szül, lehet 2 millióért is szülni, aki megteheti, hát tegye. Ha neki így jó, ettől érzi magát biztonságban, akkor szüljön így, ennyi. Legyünk már kicsit elfogadóbbak. Mindig csak a negatív hozzászólások, meg a kötekedés...
2020. jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

De ki nem fogadta el?? Tőlem aztán szülhet magánkórházban vagy Amerikában is. Csak leírtam, hogy egyáltalán nem kötelező 200 ezret adni.. Ezt vette magára, nem neki írtam, hanem a kérdezőnek. Többször tapasztaltam hogy valaki képes hitelt felvenni mert beijesztgetik ilyenekkel, hogy 200 ezret kell adni meg a 10*esét a magánrendelésnek holott ilyen szabály egyáltalán nincs!! Ezt csak anyukák terjesztik. Nekem is ezt mondták. A kórházban meg mikor bent feküdtem beszéltünk a szobatársaimmal erről, egyik sem adott ennyit a dokijának, az egyik szintén 50 ezret adott mint mi, a másik 100-at de neki nagyon komplikált terhessége és szülése volt egy betegség miatt, a harmadiknak meg nem volt dokija, de azt mondta az ügyeletesnek aki bent volt ad 40-et ha megtalálja, mert rendes volt.

Ott jöttem rá hogy ezek a 180-200 ezres összegek amivel dobálóznak kb csak hergelés. Akinek nem inge nem veszi magára. Egy szóval se mondtam, hogy ne adjon annyit ha akar tőlem fél milliót is adhat, de uncsi már hogy ezt tényként kezelik hogy rendelés 10*ese..Én is hónapokig stresszeltem ezen terhesen, hogy épp házat vettünk meg mellette fizetni az orvost meg a babacuccokat meg mindent es tudtam hogy nem lesz 180 ezrem odaadni neki. És tök feleslegesen görcsöltem ezen, és nem én vagyok az egyetlen, mert olvastam már itt töbször, hogy valaki hitelt tervez emiatt felvenni..

Lehet lepontozgatni, akkor is azt mondom ha nincs fixen előírt ára, akkor nincs ilyen hogy rendelés 10*ese meg olyannak se szabadna lenni hogy az orvos mond valamit csak úgy.. Akkor annyit ad, amennyire hálás és amennyit úgy gondol, hogy megérdemel az orvos, na meg amennyit tud.

2020. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
41%
10-és engedd el. Amiről te beszélsz az egy ideális világban lenne. Ma Mo-n ez a szokásjog. Ja te nem akarod, nem fizeted ki. En se fizettem. De megértem azt is aki szülésnél egy ismerős arcot szeretne látni.
2020. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%

De akartam, volt is fogadott orvosom, mint írtam.. 2. hónapban már felfogadtam, kifizettem neki 11*18.000 ft-ot, 50.000 ft a császárért, meg a 6 hetes kontrollon még megint 18-at a rendelőben..Nekem is megért majdnem 300 ezret az egész. Nem értem mi nem érthető azon amit írok. Nem azt mondtam hogy ne legyen fogadott orvosa, hanem hogy a szülésnek nincs fix tarifája hacsak nincs neki benne a rendelői árlistában. Az már más tészta hogy az emberek éltetik ezt a szokásjogot hogy 200 ezreket odadugdosnak mert a gyakorin valaki azt írta annyit kell.. 50.000 sem kevés egy egy órás műtétért! Ha egy orvos kevesli, akkor az már csak a pénzt látja maga előtt, ennyit írtam. Sajnálom, hogy nem érthető, amit írok.

Amúgy az elmúlt időszakban volt a férjemnek egy sebészeti műtéte, kb fél órás, akartunk az orvosnak adni pénzt, nem vette el. Volt nekem is egy kisebb műtétem, én is akartam adni az orvosnak, az se vette el, majdhogynem meghőkölt, hogy pénzt akarok neki adni. Szóval hal ki ez a szokás azt látom. De ez más tészta, igen, a fogadott orvos szülésre az egy plusz szolgáltatás, ott nyilván kötelező fizetni és el is várják jogosan, de az én értékrendemben egy normális orvos megteszi a tőle telhetőt és utána elfogadja a pénzt amit kap. Ennek ez lenne a módja, és nagyon sok orvos így is csinálja, nem utópia, szerencsére sok ilyen van. De tényleg jobb ha elengedem, mert látom fel se fogják amit írok, ki lett forgatva arra mintha azt írnám minek a fogadott orvos, holott szóval se írtam ilyet sőt nekem is volt..😂

2020. jún. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Már este is akartam írni, csak nem jutottam oda. Nekem hármas ikres császárom volt 2 éve a Sote II-n, volt fogadott orvosom, magánba jártam hozzá, 14e volt a rendelési díja, mi sem adtuk a tízszeresét, 60e ft-ot kapott a szülés után, úgy számoltam hogy gyerekenként 20e. Volt elég kiadásunk míg a PIC-en voltak a kicsik, meg amúgy is. Amúgy rendes volt az orvos velem utána is, hogy megkapta a pénzt, többször be is jött a PIC-re hozzánk hogy miújság. Nekem is volt aki mondta, hogy 3 gyerekes császárért még a tízszeresének a dupláját is illene odaadnom, tehát 280e körül. Hát össze tudtam volna ennyit szedni, de nem éreztem szükségét. Vannak tényleg akik nagyon elszálltak ilyen tekintetben, én igazat adok a felettem írónak, ennek nincs fix ára tehát annyit adok ami minket nem terhel meg anyagilag, nekünk ez az összeg akkor 60e ft volt. Ez van. Eleve megkapja a kórháztól is a fizetését is, ez csak egy plusz dolog ami zsebre megy neki, nem kell ezt eltúlozni. Én mondjuk nem aggasztottam magam, úgy voltam vele, hogy ha kevesli és esetleg bunkó lesz utólag , akkor többet nem megyek hozzá, és el van felejtve. De szerencsére nem így lett.
2020. jún. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
30%
Húú bakker én meg úgy szültem, hogy egy fillért nem kapott tőlem senki és nem volt trauma se a szülés. Valamit biztos elrontottam, hogy nem álltam be ebbe a sorba. 😂
2020. jún. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
30%
Nem hiszem 16. En se fizettem senkinek. Eszméletlen kedves volt mégis mindenki. Csak persze akkor és ott tudtam meg kivel szülök. Van akinek ez nem felel meg és én ezt is megértem.
2020. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is ott fogok szülni.

Gondolom a tarifa mindenkinél más.

Én például 15.000-et fizetek egy vizsgálatért.

Havonta egyszer megyek.

Most vagyok 27 hetes.

Általában a 10x szokták adni a dokinak.

Még messze van a szülés de úgy láttam, hogy enyhítettek a dolgokon.

Amikor ott várakoztam jöttek szülésindításra.

Volt aki mentővel és volt aki a párjával. A szülőszobára nem mentek be lehet nem is akartak vagy nem engedték de ott várakozhattak előtte. Eddig amég nagyobb volt a fertőzöttek száma nem mehetett be kísérő sem az tuti. Általában mindig van 3 - 4 kismama amikor várakozok szülésindításra és most először láttam kisérőt.

Jó pár ismerősöm szült ott valki szidta a csecsemősöket valaki elégedett volt. Ezt majd tapasztalatból tudjuk meg.

Szerintem még nem lehet látogatni de ha feloldják biztosan bemehetnek majd hozzád.

Mondjuk én október 3.-ra vagyok kiírva addig ki tudja mi lesz vagy vissza jön a vírus vagy nem.

2020. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mennyiért szültetek?
nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!