Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon magas (-12 es -13)...

Nagyon magas (-12 es -13) myopia-val és kicsit vékonyabb retinával is szulhetek természetesen, ugye?

Figyelt kérdés
Most ez hirtelen eszembe jutott es kicsit félek ettől, mert nagyon szeretnék termeszetes úton szülni majd (még az első trimesztert taposom), azonban eszembe jutott, hogy sajnos nagyon nagy fokú rövidlátó vagyok (ez gyerekkorom óta sosem romlott mondjuk) es az orvos sokszor feltett attol, hogy nehogy elszakadjon a retina. Valaki közületek volt kicsit is hasonló o helyzetben es van valami tapasztalata? Nyilván majd konzulátálok szemorvossal ha eljön az ideje csak kiváncsi vagyok előre is

2020. júl. 1. 06:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem a rövidlátás miatt szoktak ellenjavallatot tenni, hanem a retina és a szemfenék állapota miatt. Esélyes hogy ha vékony a retinád, akkor nem javasolják a természetes szülést. De ez csak egy javaslat, hiszen az életedet nem veszélyezteti, te dönthetsz úgy, hogy nem veszed figyelembe. Bár nálam ha a kérdés az lenné, hogy császár legyen, vagy megvakuljak, nem sokat gondolkodnek a válaszon
2020. júl. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi, persze ilyen esetben nyilván a császárt választanám ez nem is kérdéses. Gondolom az orvos majd jobban tudja, hogy mi a megfelelő. Ha azon múlik, inkább nem reszkíroznék
2020. júl. 1. 06:35
 3/9 babyboom567 ***** válasza:
100%
Én akkor sem reszkíroznék, ha az orvos azt mondja hogy szabad, mert ha mégis megvakulsz, nem ő fog vakon élni, és sosem látni a kisbabáját.
2020. júl. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen ebben igazad van de nyilván ehhez kell majd egy szem orvosi vizsgalat amihez szerintem mindenképpen a SOTE szemklinikára mennék el, ott azert elég profik ehhez es nem csak szórakoznak hanem itt ez specialitás. Nyilván nem a nogyogyaszt kérdezem majd meg aki ehhez annyira nem ért
2020. júl. 1. 08:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz mindenféleképpen természetesen szülni?
2020. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a császár ellen-anyukám is életmentő császárral szült engem a 31.heten-, azonban amennyiben lehetséges en -ahogy a nevében is benne van- termeszetes szülést reszesitenem előnyben, ha semmi fizikai hátránya nem lenne részemről es a baba részéről, en abban a hitben vagyok, hogy mi nők eredendően a termeszetes szülésre lettünk teremtve, igy amennyiben lehetséges en azt választanám
2020. júl. 15. 18:50
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Dehát -12-es rövidlátással te minden vagy, csak természetes nem. Kénytelen voltam erőteljesen fogalmazni, hogy bemenjen a lényeg.
2020. dec. 3. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi; azóta voltam szemorvosnal es mondta h semmi akadálya a termeszetes szülésnek es ok nem is szoktak adni papírt ha csak nem valóban indokolt a szemfenek állapota alapján. Azt mondta annyi lehet h beverzik a szem de az majd elmúlik
2020. dec. 7. 08:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyszerű, örülök, hogy a magas dioptrián kívül nincs baja a szemednek, és hogy szülhetsz természetes úton :)
2020. dec. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!