Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt, akinek magas egyenes...

Volt, akinek magas egyenes állás miatt nem sikerült a természetes hüvelyi szülés? Ha igen, akkor előtte észrevették az orvosok, hogy van ez a probléma vagy csak a császárnál derült ki? Meddig vajúdtatok előtte és hogy alakultak a fájások, méhszáj?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos ez történt, hogy magas egyenes állás + arctartás volt, nem vették észre (vagy nem akarták észrevenni). 1,5 ujjnyira voltak kitágulva, de nem ment tovább, a végén már nagyon erős fájásaim voltak, de sajnos rendszertelenek. Érdekelne, hogy másoknál ez hogy történt!
2014. aug. 11. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem értem, mire gondolsz. A magas egyenes állást. A babának? neked?
2014. aug. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A babák a vajúdás előtt úgy fekszenek a pocakban, zömmel, hogy a hátuk az anya bal vagy jobboldala felé néz. Néha előfordul az is, hogy a háta a mama pocakja felé vagy a háta felé néz. Szülészeti szempontból ezt hívják magas egyenes állásnak, mert az ovális medencéhez képest az ő nyílvarrata, az egyszerűség kedvéért az orrától a tarkójáig húzódó vonal, egyenesen áll. Ez azt jelenti, hogy ha a méhszáj eltűnése után a baba nem fordul be, tehát a háta nem kerül az anya bal vagy jobb oldala felé, akkor nem tud hüvelyi úton megszületni. Érthető, mert a medencénk oválisa a két csípőcsontunk felé hosszabb, a baba oválisa, tehát az orrától a tarkójáig pedig pont erre merőleges.
2014. aug. 11. 22:06
 3/7 anonim ***** válasza:

elsö, szülés közben ez egy tartasi rendellenesség, a kérdésedre válaszolva ezt csak sejteni lehet azt hiszem, mivel a baba szülés közben is mozog, akár be is fordulhat vajúdás alatt.

szóval csak ha nagyon nem megy, akkor mutenek...elvben egyébként csak akkor valóban gond ha már teljesen kitagultal, de gyerek sehol:) engem is emiatt csasziztak,burokrepesztes után 6 -7 órát szenvedhettem, a végén kb egybefüggő baromi eros fajasok voltak (v csak elfaradtam), ekkor már én is es az orvosom is láttuk, h képtelen lennék huvelyi uton szülni. .de miért érdekel? ha jól vagytok mindketten, akkor az a lényeg, ne agyalj,hogy mi lehetett volna...ha természetes szülés párti vagy és még terveztek gyereket, kis biztatás, a másodikat simán szultem:)

2014. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azta. Hát, ha nekünk ilyen lett volna, tuti biztos, hogy nem veszik észre, csak hogy beakadt. Nem is nézték. Tudták, hogy fejjel lefelé van és 3-4 ujjnyi a méhszáj, irány a szülőszoba és hajrá oxitocin.
2014. aug. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ahhoz, hogy beforduljon, először is észre kellett volna venni, hogy nem jól áll és vannak technikák, amivel elő lehet segíteni a befordulást. De az nem a folytonos CTG-zés hátradőlő ülő helyzetben, nem mozdulva... Tipikus kórházi, medikális hozzáállás. Nagyon sokat költöttem arra, hogy sikerüljön a természetes szülés.

Bár tudom, ezzel soha véget nem érő vitát lehetne szítani, de eszemben sincs, nem ez volt a célom.

Nem is agyalok, már túltettem magam ezen, hanem szimplán csak kíváncsi vagyok, másoknál ez hogy alakult, mi vezetett a császárhoz.

Nem tervezünk több gyereket, egyrészt a korom miatt, másrészt a vénáim tönkrementek a terhesség alatt, nem kockáztatok.

2014. aug. 11. 22:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanaz mint a 3-asnak. Annyi, hogy a gravitáció "segítségét" kérték, tolófájások egyik oldalra fordulva, másikra, labdán is. Semmi nem használt, a császár megváltás volt. Nem tudom, hogy az átélt fájdalomnak köszönhető vagy sem, de utána szinte alig fájt.
2014. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én 8 évvel ezelőtt hoztam világra a kislányom, ugyan így jártam ahogy Te is. Nálam rendbe találtak mindent a vajúdás alatt is, de 18 óra vajúdás után (nem is tágultam megfelelően) egy rettenetes feszítést éreztem a bordámnál és a medencémnél átlósan, akkor vették észre, vagy a fájdalom miatt döntöttek úgy hogy műtét. A zárójelentésemre magas egyenes állást írtak, hogy az miatt kellett császározni. Mindenki össze vissza beszélt akkor ott, nekem meg rettenetesen fájt ez a feszítő érzés, így nem tudtam mi történik körülöttem, de megkönnyebbültem mikor mondták hogy császároznak. Ezen már meg sem lepődtem, hogy előbb nem vették észre a magas egyenes állást, mert megdöbbenésemre az előre kalkulált 2900gramm helyett 4760grammos volt a kislányom, így meg se tudtam volna rendesen szülni a keskeny(kicsit fiús) csípőm miatt.
2014. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!