Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a császármetszés "menete"?

Mi a császármetszés "menete"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3r hetes kismama vagyok. Ma voltam a nőgyógyásznál és nem fordult be a baba (sajnos), pedig természetesen akartam volna megszülni, de az orvos azt mondta inkább császárral.

Nagyon félek tőle. Hogyan folyik ez? Fáj?



2020. júl. 7. 01:03
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
*34 hetes
2020. júl. 7. 01:06
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Meg megfordulhat a baba, van akinek a 38 dik heten gondol egyet es befordul. En meg varnek ezzel a császár dologgal.

Tudom nem pont a kerdesedre a valasz, csak egy kis remenyt probalok kelteni, vagy sugallni neked:)

2020. júl. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Hat azt mondta az orvosom, hogy eleg rossz helyen van, igazabol a bordam alatt van valahol a fejecskeje.
2020. júl. 7. 01:20
 4/27 anonim ***** válasza:
56%

Nekem 17 hétől faros volt a baba császáfoztak nem fordult be sajnos.

Nálam úgy volt 2015be hogy előtte nap be kellet feküdni este kupot kaptam majd kora reggel széklet ürités másnap infuziot be kötötték le kellet vetközni mesztelenre s vártuk a betegszálitot hogy visz a mütőbe ott ugye gépre raknak vérnyomásmérő stb utána gerincbe érzéstelenités és ahogy el kapta a melegség a lábam fektettek le és sterilizálták s pocakot katéter aztán indult a buli :)

2020. júl. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Persze röviden tömören irtam le :)
2020. júl. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És mennyire érezted magát a beavatkozást?

2020. júl. 7. 01:45
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem anyi hogy néha kicsit mintha rángatak volna de akkor már utána 3perc kint volt a baba nekem a felépülés rosszabb volt:) de megérte azota 5éves lesz uton a tesó kivancsi leszek ő is császáros lesz e
2020. júl. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem sürgősségi császárom volt. Nem tudom mennyiben más a programozott. Én biztos megkérdezném, nem-e lenne lehetőség vajúdni. Nekem nagyon hianyzott valami átmenet mert ahogy indítottak volna (41 hetesen nem indult magától) leesett a kicsi szívhangja így nem is vajúdhattam.

Először le kellett vetkőzni, műtős ruha fel. Aztán kaptam egy katétert. Kb olyan érzés volt nekem mint mikor fel voltam fázva. Csípett kicsit de nem fájt. Aztán irány a műtő. Fel a műtőasztalra. Nyújtott lábbal előre kellett görnyedni amíg beadták a spinálist. Szinte meg se éreztem. Ezután lefektettek, szépen elzsibbadtam, paraván fel és kezdték is. Csak kis rángatást éreztem. Az anesztes folyamatosan szóval tartott. Mondta hogy már nem sok van, látja a fejét..... Kb 20 perc lehetett az egész.

Ahol én szültem, ott 24 óra után van felállás. Van ahol előbb. Nem fogok hazudni ku.va szar érzés. De nagyon fontos, hogy mozogj. Már ahogy múlik a zsibbadás a lábad mozgasd. Mikor már jobban megy akkor foroghatsz is. Szar, meg kell találni a technikáját, de menni fog. Felkelni is könnyebb lesz.

Utána még egy darabig fájni fog a felkelés, köhögés, tüsszentés, nevetés, orrfújás (szóval próbálj nem sírni 😂😂)

Nagyon fontos az is hogy amennyire csak tudod húzd ki magad. Császárvonal app-ból sok fontos infót tudsz beszerezni. Az fb csoportot most még inkább ne olvasd mert vannak olyan sztorik amik még jobban rád hozhatják a frászt

Szorítok azért hátha befordulna 😊

2020. júl. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Csàszàrvonalra keress rà, informatìv :)
2020. júl. 7. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legfontosabb : amíg zsibbadt vagy a műtét után az őrzőben, a fejed ne emelgesd!


Szörnyű migrént okoz másnap. Ez a spinális érzéstelenítéssel van összefüggésben.

Sajnos én nem úsztam meg.. A nővér meg döntötte belém a kávét.. (tágítja az agynál az ereket)

2020. júl. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!