Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlik egy császármetszés...

Hogy zajlik egy császármetszés, mi a menete? Átlagosan mennyi idő a gyógyulás?

Figyelt kérdés
2016. febr. 12. 12:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%

hogy hogy zajlik, nézd meg jutyúbon :) én mindenféle szülést megnéztem pocakosan. készültem :D


a gyógyulás kb 6 hét, mint általában ilyen jellegű műtétek után.

persze utána még sokáig fájhat, de 6 hétnél lényegesen kevesebb ideig korlátoz a normál életvitelben.

2016. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyén- és alkatfüggő, hogy kinek mennyi a felépülés. Tudok anyukákról, akik császár után pár órával már semmit nem éreztek semmit, én nem voltam ilyen szerencsés. A hat hét az tényleg hat hét volt, addig járni is alig tudtam, fokozatosan kellett újratanulnom járni.

Sürgősségi császárom volt, 6 óra vajúdás után. Két fájás között nyomták be a spinális érzéstelenítőt, utána már nem éreztem semmit, pontosabban csak enyhe rángatást, mikor kivették a babát. Ép próbáltam közben pihenni, aludni, nagyon kimerített a vajúdás.

Utána őrzőbe kerültem, nagyon rossz volt, hogy egyáltalán nem érzem a lábam, hogy nem emelhetem a fejem. Amikor elkezdett kimenni az érzéstelenítő hatása, kegyetlenül remegni kezdtem. Nem csak én, a szobatársak is, akikkel együtt voltunk az őrzőben. Versenyt reszkettünk. Akkor már fájdalmaink is voltak, nyomták belénk infúzióban a fájdalomcsillapítókat. A legborzalmasabb az első felkelés. Akkor úgy éreztem, egyszerre szakad ki az összes belső szervem. Volt több hasi műtétem azóta, mindegyiknél kellemetlen volt az első felkelés, de a csaszishoz egyik sem mérhető. El kellett sétálni a kórterem végéig, meg vissza, utána mehettünk át osztályra és kaptuk meg a babát (kiskocsiban). A kocsi jó volt, mert arra támaszkodva tudtam csak járni.

Ami szörnyű volt még, az az ágyra való felmászás, lemászás. Egész kórházi tartózkodásom alatt rettenetesen szenvedtem vele. Inkább ültem volna, de szék az nem volt.

Szóval engem nagyon megviselt a műtét utáni lábadozás, életem legszörnyűbb élményének tartom a mai napig, pedig már 9 év eltelt. Most újra babát várok, és reménykedem, hogy nem kell császározni.

2016. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Bemész a kórházba a leleteiddel, kitöltöd a betegfelvételi lapot stb. Levetkőzől, felveszed a hálóinget. Doki megvizsgál, kapsz katétert, bejön a néni, odaadja az érzéstelenítőt, megmérik a vérnyomásod, betolnak a műtőbe, feltesznek az asztalra, letakarják a tested, csak a hasad hagyják szabadon. FElvágnak (semmit nem érzel csak egy fura feszítő érzést mikor szétnyitják a hasad. Kiemelik a babát, feléd tartják majd elviszik mosdatni. Utána összevarnak, levesznek az ágyról, áttesznek a betegágyra, jó nagy betétet kapsz magad alá.


Nálunk itt kapsz fél órát apával és a babával egy helységben.

Aztán babát elviszik, téged betolnak pihenni a gyermekágyas részre, a babát csak szoptatni hozzák oda, mert nálunk a protokoll szerint 8 óráig nem lehet felkelni az ágyból...Közben szívószállal itat pohárból az ápolónő ha kéred, mert nálunk pl inni se kelhetsz fel.

Ha letelik a 8 óra, bejön az ápoló, kiguberálja a táskádból ami fürdéshez kell (érdemes tehát jól elkülöníteni a zuhanyzós csomag - bugyit, mosdó szivacsot, betétet stb hogy ne túrja fel a táskád) utána segít felállni az ágyból - ehhez van egy gurtni az ágy végén, abba tudsz kapaszkodni. Piszok rossz érzés. A zuhany alatt segít neked a mosdásban majd az öltözésben, és kiveszi a katétert. Ez elég kellemetlen de utána máris jobban érzed magad. A következő órákban már felállhatsz, sőt mondják sétálj amennyit csak bírsz. 2 napot adnak arra hogy legyen székleted, ha nincs, hashajtót kapsz.

Folyamatosan mérik a lázad, hogy ha gyulladás van, az jelzi...A hasadból Drain cső lóg ki, az elég kellemetlen, ezt a 3.-4. nap környékén szedik ki nálunk...ha azt kiveszik, akkor az állapotod40%-ról 70%-ra nő, baromi jó érzés megszabadulni tőle...

aki sétál, nem henyél általában az 5. napra már tud menni, vinni a babáját, felülni csak a gurtnival

én sajnos belázasodtam emiatt nem járkálhattam, én még 3 hét után is kutyául voltam, 10. napon engedtek csak ki.

Otthon kb. 3.-4. héttől tudtam segítség nélkül felülni.

2016. febr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
azt ihagytam hogy mielőtt hazamész a varratokat kiszedik persze. az már nem fáj
2016. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

ált 30 perc alatt kész a műtét

érzésteleintés felvágnak kiemelik kipakolnak összevarrnak

kb ez a menete :-D

az h mennyi idő alatt gyógyulsz meg ????

hát az tőled függ

a lényeg h ne hagyd el magad

én másnap már igaz lassan de sétáltam

6hetes kontrollra más semmi bajom nem volt

igaz én rásegítettem homeopátiával és biopront lámpával

2016. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

hát a homeopátia pont annyit ér...én is szedtem már előtt is, meg utána is, aztán jól belázasodtam, gyulladástól, a gyógyulásom kb. háromszor annyi ideig tartott annál mint aki nem szedett ilyesmit..

a férjem pánikbetegségre szedte annak idején..semmit nem ért neki. A lányomnál a hasfájást próbáltuk vele...szintén semmit nem ért...átverés az egész.

2016. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nekem így volt:

katétert tettek fel ,beadták az epidurális érzéstelenítöt.

Mütét után 24 óra fekvés.Aztán felállítottak ,onnantól kezdve 3-4 nap volt ami fájdalmas.

Varratszedés nem fáj ,csak az amikor a csövet szedték ki.

2016. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

# 3: Nálam egy csomó minden nem így volt...

Háromszemélyes őrzőbe kerültem, így a családom csak addig lehetett velem, amíg még egyedül voltam. Amikor már hozták a többi csaszis anyukát, a családnak menni kellett (kb. 10 perc után). Babát nálunk is csak szoptatni hozták, de feküdni 12 órát kellett.

Inni én is szívószállal kaptam, oldalra fordított fejjel.

Felkeléskor fürdetés nem volt. Gurtni nem volt.

Draincső sem volt mindenkinek, nekem például nem volt.

És én mozogtam, járkáltam az első pillanattól, mégis piszoklassan épültem fel. Mikor két hetesen vittem sétálni a babámat, még csak az utca végéig voltam képes elmenni a babakocsira támaszkodva is. 4 héttel később 500 métert tudtam menni, az már nagy szám volt!

2016. febr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Hú, nem olvastam végig a válaszokat, csak az elsőt. Javaslom, ne nézz videót róla. Nekem faros volt végig, tudtuk, hogy császár lesz. Eszembe nem volt videót nézni róla. Utólag mutatott egyet az uram, de egyikük se tudta végig nézni. Nekem Amúgy maga a kiemelés és a varrás 20 perc volt. Nem mondom, hogy nem fáj az érzéstelenítő után, ha kimegy belőled, de az idő feledteti a rosszabb emlékeket. Utána nagyon fáj, kinek mennyi idő a felépülés. Én arra sem emlékszem már, mennyi ideig volt rossz, pedig 1,5 éve volt csak. Jó egészséget nektek! ;)
2016. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

akkor én is írom részletesebben :

cca 4 óra vajúdás és 2 óra kitolás után toltak az arcomba egy papírt, hogy itt írjam alá... és mondjak 2 nevet.

Aztán áttett a műtősfiú egy hordágyra, majd onnan újra a műtőasztalra.

kikötöztek, majd közölték, hogy próbáljak megnyugodni, lélegezzek mélyeket.


a következő emlék, hogy a lift előterében párom megmutatja a fényképezőgépen, hogy hogyan néz ki a gyerek.


őrzőbe kerültem, óránként vérnyomásmérés, ébredéskor félbevágtak-érzés.

orvoa, aki amikor arra jár megnéz, megnyomkodja a hasat, ez krvára fáj. hason homokzsák viszont piszok jó érzés :)


műtét után 3-4 órával hozzák a gyereket, de kb csak csodálni lehet ebben az állapotban.

a délután/este/éjszaka vérnyomásméréssel, fájdalomcsillapítózással, időnként hasnyomkodással telik.


reggel kispohárban hashajtó, meg kell, inni, és szóljak, ha menni kell, akkor segítenek felkelni.

miután menni kell, utána gyors mosakodás, és lehet lemenni gyermekágyas osztályra.

a katétert ekkor szedik ki.

drain még ben van pár napig.


gyerekágyas osztályon már van csikó (az a vacak, amibe kapaszkodsz felülésnél) az ágyakon, de hát itt már meg kell oldani, hogy egyedül felülj, vécére juss, gyerekkel foglalkozz, szoptass, pelenkázz.


nekem 4. nap egekbe szökött a vérnyomásom, aznak nem kaptam babát, csak fekhettem :/ másnap a gyermeket hazabocsátásra klésznek látták, de engem még az operáló orvos bent akart tudni hétvégére.


1 hét után mentünk haza. aznap volt varratszedés


16 nap után terhesség előtti ruháimba beleférve mentem nővéremet látogatni az őrzőbe :D


4-5. hét tájára begyulladt a császár sebe. 1 hét AB rendbe hozta, nem kellett hozzányúlni.


én kb a 12. hét végére éreztem azt, hogy már rendben vagyok.

2016. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!