Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Állami intézményben a szülész...

Állami intézményben a szülész előre megmondja, hogy mennyit kell majd a szülés után fizetned?

Figyelt kérdés
szerintem ez felháborító,mindenki annyit adjon, amennyit tud. pláne,h fizetem a tébét 10 éve

2020. júl. 14. 10:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem fogadod fel, nem kell fizetned.
2020. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Három út van:

- Szülsz ügyeletben, ilyenkor nem kell fizetni, hiszen a TB támogatja.

- Fogadsz orvost, gyakorlatilag félig illegálisan, ő szolgáltat (hiszen bejön soron kívül a kérésedre akár a szabadsága idején), ilyenkor fizetsz (vagy nem).

- Kipengeted a magánkórházat, ahol számlával, átlátható feltételekkel választhatsz orvost.


Olyan nincs, hogy te TB támogatottan válogatsz a dokik között (legalábbis munkaidőn kívül). Olyan sincs, hogy neked felfogadás nélkül azt mondja az orvos, hogy fizess, mivel az ügyeletben való szülésvezetés és ellátás mindenkinek jár.

2020. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
ezt értem, de nem ez volt a kérdés.
2020. júl. 14. 10:17
 4/21 A kérdező kommentje:
bocs, az elsőnek ment. a 2es válasz az jó!
2020. júl. 14. 10:19
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Az első is azt írta le, amit a második, csak nem fejtette ki. A lényeg, ha nem fogadsz fel orvost, egy fillért sem kell fizetned, ha nem akarsz.
2020. júl. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem fogadtam fel orvost, a szülés megindulásakor bementünk, megszültem és fizetés nélkül távoztunk. Nem mindenki teheti meg, hogy magán úton szüljön.
2020. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
5-ösnek. ha fogadok orvost, előre megmondja, hogy majd mennyit kell adnom vagy majd én találok ki egy összeget, amit odaadok, ha az adott orvos vezette le a szülést
2020. júl. 14. 10:31
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

6os vagyok. Ha fogadsz orvost, akkor hozzá kell menned minden vizsgálatra a magán rendelésére, vagy ott a kórházban, de az illegális. Az első konzultációkon meg tudjátok beszélni az anyagiakat is.

Az én orvosomnál (Szolnok) egy találkozó a terhesgondozáson 9000,- per alkalom és a szülésre azt mondta, hogy annyit adjunk amennyit tudunk, de például 50-ért nem szívesen vállalja, ezért a legtöbben pl 100 körül adnak neki. Úgy tudom, hogy a szülés általában egy vizit díjának tízszerese.

2020. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
(Most a második terhességemkor van csak fogadott orvosom, igen.)
2020. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szolgáltatás, aminek lehet, hogy fix tarifája van, orvos függő. Természetes, hogy megmondják, hogy ennyi az annyi. De ha nem akarsz fizetni, szülj ügyeletesnél.
2020. júl. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!