Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A valódi fájásokat ti pontosan...

A valódi fájásokat ti pontosan hol éreztétek?

Figyelt kérdés

Eddig még egyszer sem voltak olyan igazán jóslófájásaim, maximum ilyen "jóslófeszüléseim", "jóslószurkálásaim", ha lehet bármi ilyesmi névvel illetni azokat az enyhe kényelmetlenségeket, amiket eddig éreztem. Még csak a hasam sem keményedett soha.

Az utóbbi pár napban egyre gyakrabban, ma meg már elég intenzíven egész nap éreztem az alhasamnál némi kis szurkálást, pont, ahol régen (amíg még pici volt a méhem és ott volt lent :D ) a menstruáció előtt görcsölgettem (az érzés is egészen hasonló), gondolom talán a méhszáj kezd tágulni, de ugye nincs módom leellenőrizni (ügyeletben fogok szülni, a terhesgondozást végző orvossal már nem fogok találkozni, csak ctg-kre járok, ott mondjuk lehangolóan alacsony számokat mutat a toco). Néha a derekam megfeszülget, de ez lehet akár azért is, mert éppen sokat ültem ugyanabban a pozícióban vagy mert a lányom éppen a gerincemen akar zongorázni, vagy csak beragadt némi levegő, a fene se tudja.


Ha megkezdődnének a valódi fájások, azt hol érezném vajon? Ezek nyilván nem a szülés kezdetét jelzik, azt tudom, meg azt is tudom, hogy rendszeresnek és egyre erősebbnek kell majd lenniük, szóval még nem kezdek el nagyon izgulni a kórházba menés kapcsán, de azért felmerült bennem, hogy mégis milyen érzésekre, hol kéne számítanom? Valamiért az él a fejemben, hogy majd a méhem húzódik össze, a pocakom fog görcsölni, de a szülésfelkészítőn egyébként azt mondta a szülésznő, hogy jellemzően a pocakfájások azok a jóslófájásoknál jelentkeznek, nem a valódi fájásoknál, szóval nem igazán tudom, mikre kéne figyelnem. Most ugye abból indulok ki, hogy nem a magzatvíz elfolyásával indulna meg a szülésem, az mondhatni egyértelmű lenne. Nálatok hol érződött? Mit éreztetek, amiből egyből tudtátok, hogy ez már az igazi dolog?


2020. júl. 17. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

A valódi fájások a legerősebb menstruációs fájdalmakhoz hasonlítanak, kisugárzik a derekad alsó részére, és hosszan tartók. Ha igazi fájás jön, akkor lépni nem tudsz, hanem csak kapaszkodsz. A Jósló jóval enyhébb.

Tudni fogod, hogy ez más, egy nő azt azonnal megérzi, és a beindulás előtt 2-3 napig hasmenésed lesz, meg hányni szoktak a nők.. nem minden esetben, de nagyon gyakran. Mint ha egy erős gyomorrontásod lenne..

2020. júl. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pár napja néha émelygek, az vajon számít? :D Sajnos az ilyen testi jelekben nem merek bízni, két héttel ezelőtt is volt hasmenésem, hát abból sem lett végül szülés. Múlt héten azt hittem, a nyákdugó ment el, de minthogy a kisasszony még mindig nem óhajt kibújni, valószínűleg tévedtem. Olvastam, hogy sokan álmosabbak lesznek előtte, mások meg túlpörögnek és hajnali 2-kor vasalgatják a gyerekruhákat, hát nálam ez a két állapot olyan 30. hét óta váltja egymást (39. héten vagyok). Szóval én tényleg már csak a fájdalomban (vagy a magzatvízben) hiszek, csak ugye amiket egyelőre éreztem, azok nem valami informatívak :S
2020. júl. 17. 21:17
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenki máshol érzi. Magyarázták nekem, hogy olyan lesz, mint a mensi görcs csak erősebb, vagy másik barátnőm a derekában érezte, meg a hasa keményedett, stb. Én semmi mást nem éreztem, mint egy késszúrás szerű fájdalmat a méhszájamban, hüvelyemben, de olyan erősen, hogy hányingerem volt. Hogy neked milyen lesz? Majd kiderül.
2020. júl. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Végig azt nyomták hogy akkor nyomjak ha a méh csúcsában érzem a fájást



Nah 2 gyereket szültem


Ott sosem fájt


A derekam, hátam sem


Nekem mint amikor mensi görcse van az embernek ott lenn.. ott fájt


Szinte éreztem ahogy nyílik és feszül a méhszájam..


Tolónál picit oldalról

Ugyanoda lefelesugárzóan

2020. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igazi fajasnal mar nincs kedved dumalni, begornyedsz, nem tudsz menni. Azt tenyleg lehet erezni.
2020. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem egész alhas görcsölt nagy erővel, nem tudtam így elkuloniteni hogy inkább a mehem vagy a derekam vagy hol.


Nekem menzesz görcsre nem hasonlított, mert sokkal élesebb a fájdalom jellege. És van egy íve ahogy folyamatosan erősödik és ahogy a legerosebb el is kezd hamar gyengülni.


Az első fajasok nem olyan vészesek, de minden mástol különböznek, szerintem nem lehet összeteveszteni.

2020. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2 Készülődik. Aludj amennyit csak tudsz:DD
2020. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én szülés után egy hónappal a lelkemben éreztem először a fájdalmat, amikor az anyám azt mondta hogy a gyerekből ugyan olyan nulla lesz mint belőlem.
2020. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocs: szülés előtt egy hónap (8as voltam
2020. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8 Ne is aggódj, nekem anyám amikor még az első babám volt a hasamban azt mondta, hogy ugyan olyan degenerált lesz a gyerekem amilyen én vagy. No már most-a gyerekem rám hasonlít és átlagon felüli az intelligenciája-van benne az apjából is bőséggel, ha za ember jó megfigyelő, de ha nem jó megfigyelő akkor azt mondják rá, hogy a klónóm.


És mit ad Isten, az anyám reszket ezért a gyerekért, és mikor születésekor meglátta, utána hívott először: kislányomnak a pihenőben:DD


Szóval engedd el..ne vedd magadra, először persze fáj, de az idő úgy is megfogja vétózni, és Isten bővelkedik humorba, hogy az ilyen átkozódó embereket kigúnyolja.

2020. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!