Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy ismerted fel a valódi...

Hogy ismerted fel a valódi fájásokat és mikor indultatok el a kórházba? Többi kérdés lent

Figyelt kérdés

Előtte már tágultál vagy rövidültél?

Mennyi ideig vajúdtál?

Végül természetes vagy császáros szülés lett? Magsavérnyomás vagy diabétesz közrejátszott?

Felépülési idő meddig tartott?

Mikor indult be a tejelválasztás?

Nehéz volt felismerni a baba jelzéseit, hogy mit szeretne?


Válaszokat előre is köszönöm! :)


2013. dec. 16. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Elfolyt a nyákdugó és utána fél órával indultak a fájások. Nem is hasonlítottak a korábbiakra, keményedésre, jóslókra, ezért biztosan tudtam, hogy ez valami más. 7 óra után 6-7 percesekkel mentünk be először a kórházba, de akkor azt mondták, még korai volt, ezért később mentünk vissza újra.

- előtte nem tágultam semmit, nem is rövidültem.

- 29 órát vajúdtam az első fájásoktól számítva

- végül császármetszés lett, mert ennyi idő alatt 1 ujjnyira tágultam csak ki

- magas vérnyomás nem volt, terhességi diabetes igen

- felépülési idő? Kb. 3 hét után éreztem azt, hogy most már meg tudom tenni azokat a dolgokat, amiket várandósan is meg tudtam csinálni, de egy hónap múlva lett olyan, mint régen. Gyorsan fáradtam.

- a tej 4 nap után indult be, de csak kevés volt, kb. 7. naptól lett elég, addig pótlást kapott

- nem nehéz felismerni a jelzéseit. Sír, nyűgös, de nem kapom fel rögtön, odahajolok fölé, nézem az arcát, beszélek hozzá, hogy mondja el , mi a baj, és akkor ha éhes, cuppog, az öklét a szájába nyomja, stb., ha a pelussal van gond, akkor emelgeti a lábát,és nagyokat rúg, majd nyűgösködik, ficereg, mint ha kellemetlen lenne a pelus, ha pedig egyik sem, csak ki akar jönni az ágyból, akkor a karjaival kalimpál és bámul rám, szinte már az első hetektől másképp jelzett mindent. Nagyon jól ki lehet találni, mi a gond :) egy valamire nem jöttem rá, csak utólag, hogy mi volt a gond, de ez speciális eset volt. Kiesett a cumija, és addig fészkelődött, míg a dereka alá került és nyomta :D ezt nem találtam ki jelzésekből, csak amikor megemeltem :)

2013. dec. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! 37+2 napon kezdődtek a fájások, de akkor még elég rendszertelenek voltak. ha álltam jobb volt, feküdni nem bírtam. 37+4 nap hajnalban ment el a nyákdugó, reggel 7-re ötperces fájások voltak. kórház. 13-kor vizsgálat során folyt el a meconiumos víz. Nem tágultam eléggé, majd tolófájások sem indultak, hiába feküdtem a kádba. Végül még bejött a magas vérnyomás, és a fiam beszorult a szülőcsatornába arctartás miatt. A háromnapos szenvedés-nem alvás után megváltás volt a császár. A hegem 17 cm lett, a szülés után kb egy héttel már mindent csináltam. a kórházi napok voltak a legfájdalmasabbak, de az egyre több mozgás csodákat tett. A tejem harmadik napon indult be, vihettem volna be Laktoherb teát, úgy lehet hamarabb sikerült volna. A baba jelzéseit nem volt olyan nehéz felismerni, mert a Suttogó könyvet olvastam előtte, és ott nagyon részletesen le vannak írva az egyes jelzések! Ajánlom neked is! sok sikert kívánok!
2013. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A dokim behívott mert a délelőtti vizsgálatnál már nyílt a méhszáj. Délutánra fájás nélkül 3 ujjnyi lettem. Egyből szülőszoba, mert az Nst is mutatott már fájásokat. 1 órával később volt burokrepesztés, akkor rendeződtek és erősödtek fel a fájások. Nem egész 2 óra múlva lett meg a baba, 5 perces kitolás után. Este szültem, reggelre már folyt a tejem. Hamar felépültem, mire kijöttünk a kórházból már semmi bajom nem volt, csak óvatosan kellett leülnöm. A babával össszhangban voltunk, de legalábbis nagyon nyugis volt, evett, aludt 1-2 kivételtől eltekintve. Mázlink volt.
2013. dec. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tapasztalatokat! Lassan 38 hetesek vagyunk és magas a vérnyomásom, de csak ha dokinál vagyok amúgy nem. Ennek köszönhetően 2 naponta kell mennem NST-re. Méhszájértékem 1000-res így nem tudom mire számíthatok.

A könyvnek utána nézek, köszönöm az ajánlást.

2013. dec. 16. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!