Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40. betöltött héttől jelentkez...

40. betöltött héttől jelentkező haskeményedés már jelenthet valamit?

Figyelt kérdés

Eddig korábban sosem keményedett a hasam, jóslóim sem voltak. Ma töltöm a 40. hetet, tegnap-tegnapelőtt már néha-néha volt egy-két keményedés, de ma szinte egész délután folyamatosan kőkemény a pocakom. Nem fáj, csak feszül, nehéz és kényelmetlen. Ez tudom, hogy nem jelenti a vajúdás kezdetét (bárcsak :D ), de jelezheti előre, hogy akkor most már hamarosan valami történni fog? Mondjuk fura, ma voltam NST-n, akkor is éreztem egy rövidebb keményedést, egyből fel is ugrott a görbe, de akkor is csak feszülést éreztem, konkrétan fájdalmat nem. Ez vajon normális? Másnak volt hasonló?


Nyilván 40. héten már gyakorlatilag bármi történik is, az a közeledő szülést jelzi, de kicsit izgulok mert a kórház ahol szülni fogok, protokoll szerint indít betöltött 41. héten és azért mégis csak jobban örülnék neki ha magától döntene úgy a kislányom, hogy beköszönne.


2020. júl. 24. 19:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
Igen lassan szülni fogsz. Ki hinné..
2020. júl. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor már minden annak a jele.
2020. júl. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értve, hogy erre van-e valami statisztika vagy tapasztalat, hogy ilyenek után még mennyi idő? Mert sima keményedésekkel el lehet lenni hónapokig is akár, de ha így a végén jelentkezik először, aklor másoknál ez mennyi ideig tartott, míg tényleges szülésbe ment át? Nyilván ilyenkor már egy tüsszentés is jelezheti a szülés megindulását, azt én tudom, csak hát kezdek izgulni, hogy indítják-e a dolgot vagy mi lesz :/
2020. júl. 24. 20:22
 4/20 anonim ***** válasza:
Van. 50%hogy beindul és 50% hogy nem és indítani kell.
2020. júl. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hát nekem a 36. héttől keményedett a hasam. És a 39. héten szültem. Szóval az, hogy keményedik nem jelenti, hogy holnap beindul a szülés. Sajnos. Szurkolok, hogy neked beinduljon. És ha esetleg nem indul be, akkor kezdj el lelkiekben készülni a császárra. Nem paráztatni akarlak, csak mondom. Hogy ha idegen neked, akkor kezd el szokni a gondolatot, hogy nem olyan rossz az.
2020. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35. héttől jóslózok, keményedek. Mindenki azt hitte max. 37. hétig bírom. Túl vagyok a 40. héten és még nem szültem.
2020. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos nem tudok válaszolni a kérdésedre 😞, viszont egy cipőben járunk 🙂. Keddre voltam kiírva. Nekem sincsenek jósló fájásaim csak haskeményedés. Kaptam beutalót, jövő hét kedden kell befeküdnöm. Én is nagyon izgulok h mi lesz. Nekünk is lányunk lesz 🙂 első terhesség. Belőlem 3 hete folyamat jön ilyen barnás trutyi ☺️ doki szerint azért mert nyílik a méhszájam. illetve utoljára már azt mondta h szépen nyitva vagyok... aztán mégsem akar indulni... pedig igyekszem sokat mozogni 🥺.
2020. júl. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinél jelzi a poci keményedés a szülést,valaki keményedik és -38-39. ki irt időpontkro szül.
2020. júl. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Ma belőlem is távozott a nyákdugó, van kicsi tágulási vérzésem, 1 cm-re rövidült a méhnyak és 2 ujjnyira nyitott. Burkom ép, rendszeresen nincsen fájásom. Hazaengedtek, holnap megint NST. Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből. Én péntekig kaptam haladékot, utána indítás..
2020. júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Szurkolok nektek, lányok! Én bíztam az újabb front áldásos hatásaiban, de egyelőre nem úgy néz ki, hogy hatott volna :(


Köszönöm mindenkinek a válaszait!

2020. júl. 26. 07:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!