Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után meddig normális,...

Szülés után meddig normális, hogy nem jön meg a menstruáció?

Figyelt kérdés

6 hónapja szültem,szoptatok még,bár nagyon kevés a tejem.

A védőnőm azt mondta,ha fél évig nem jön meg szülés után,menjek orvoshoz.Szerintetek?


2010. aug. 3. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ez mindenkinél változó.Nekem pl. ilyen tájt jött az első vérzésem amikor már nagyon kevés tejem volt, olyan 5-6 hónapos lehetett a fiam.De volt barátnőm akinek szülés után 1 évvel jött meg először amikor abba hagyta a szoptatást. Mindenesetre legalább egy citológiai vizsgálatra érdemes lenne lassan elmenned.Nem tudom mikor voltál utoljára, de én fél évvel a szülés után voltam citológián. Szerintem majd most is akörül megyek, mert amikor megállapította a terhességem a dokim akkor csinált.

Mondjuk esetleg teherbe is eshettél, ha mondjuk nem védekeztetek, mert lehet szoptatás alatt is peteérés.Olvastam már itt olyat, hogy valaki így lett újra terhes.


Jó babázást, és minden jót! :)


35+6h kismami

2010. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőd elfelejtette kitanulni a szakmáját!

A szülés után mndenkine teljesen változó, de maximálisan normális, ha a szoptatás VÉGÉIG enm jön meg a menstruáció.

Van, akinek a szoptatás ellenére megjön, van, akinek megjön, amjd hónapokig nem jön meg.

Nekem 11 hónapig nem jött meg, mivel szoptattam. Előtte esetben 9 hónapig nem jött meg. Utána azonnal visszaállt a tökéletes 28 napos ciklusra, mint világ életemben...

Ha a védőnődnek hiányzik a menstruációd, akkor kezeltesse magát...

Egyébként halkan megjegyzem, hogy jobb is, ha nem jön meg szoptatás közben, mert a megváltozott izű tejet sok baba elutasitja, esetleg el is választhatja magát. Mensi után visszaáll a tej ize, de azalatt a pár nap alatt néhány baba elválasztja magát, szóval pláne ne hiányolja ez nagyeszű nő.

2010. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 3. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Első gyermek után 12 hónap múlva, a második után 18 hónap múlva jött meg. Ez idő alatt szoptattam, és még utána is. Az én gyerekeimet nem zavarta se menszesz, se terhesség. Most várom a harmadikat.
2010. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Nekem szülés után 11 hónappal jött meg, a szoptatás abbahagyása után egy héttel.

Nekem azt mondta az orvosom, hogy ha a szoptatás befejezése után fél évig nem jön meg, az még normális, utána már érdemes vizsgálatra menni.

2010. aug. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!