Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van rá lehetőség, hogy orvosi...

Van rá lehetőség, hogy orvosi indok nélkül császármetszést kérjek, bőv. lent?

Figyelt kérdés

Az első gyermekem természetes úton született. Valószínű az orvosok miatt, de szörnyű élmény volt. Fizetni szeretnék egy orvosnak, hogy program császárt csináljon. Volt valaki így akinek sikerült, hogyan?

(Olyat légyszíves ne írjatok, hogy a császár is fáj, tudom de az legalább csak utána, a természetes előtte is és utána is)



2020. aug. 11. 06:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Császáros voltam, sürgősségi. A műtét után (délután volt) hajnali kettőkor fel kellett kelnem zuhanyozni "egykettő nem érünk rá totyogni"- nővérke segítsége nélkül.

24 óráig a katéteres zacsival az oldalamon láttam el az újszülött babámat.

Baromi fájdalmas, kényelmetlen, egy hétig nem elég hogy a baba miatt nem alszol az oké. De amikor tudnál se lehet mert majd beszrsz a sebeddel feküdni lehetetlen.

Csak felvázoltam a másik oldalt. Hüvelyi szülésem sosem volt sajnos, de biztos annak is vannak árnyoldalai.

2020. aug. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Volt mindketto

A sima szules elott faj ellenben szinte azonnal talpra allsz es el tudod latni a gyereket keves szovodmenye van.


A csaszar utan sokaig faj huzodik szar nehez a gyerek ellatasa a gyogyulas akar honapokig is eltarthat. Sot itt olvastam olyat is h ujra kellet muteni mert valami nem stimmelt. Meg egyeb remes dolgot.


Am itthon nincs keresre csaszar csak alapos orvosi indokkal.

2020. aug. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Amugy fogadj dulat ! Nagyon sokat tud neked segiteni a szules korul kiall az erdekedben, segit elviselni a fajdalmat nem enged felesleges beavatkozast. Atb. Es marhaegnyugtato h tudod h te erted van es mar sokszaz szules kiseret van mogotte.

Elotte is sokat segit a korhaz orvos valasztasban . A leletek ertelmezeseben, felkeszit a szulesre mentalisan es fizikailag is.

2020. aug. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom első. Azt mondják a hüvelyi utána nem fáj. Pedig nagyon is. Ugyanúgy van rajtad vágás és varrás csak a lábad közt. Nem feltétlenül csak 1-2 öltés. Én egy hónapig 10 percnél tovább nem tudtam állni, annyira elkezdett fájni. így kicsit jobbnak tűnik a császár,mert ott legalább nem szenvedsz már előtte is 12 óra vajudassal, meg 3 óra kitolassal.
2020. aug. 11. 06:45
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

2es vagyok 24 ora vajudas utan szultem. Masodjara ugyan ugy 24 ora utan csaszaroztak.

Ja es a harmadikat szinten 24 ora utan huvelyin 😁



Hidd el h a sima szules jobb.

Kerj gatvedelmet. Ebben is tud segiteni egy szuleszno vagy dula ! Ebben az esetben nincs vagas !!!

2020. aug. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Hivatalosan nincs, de érdemes szétnézni a választott kórház FB csoportjában. Sokszor mennek az infók, hogy ki talál "indokot" császárra.


Magam részéről inkább egy olyan orvost választanék, aki a te elképzeléseidet támogatja, mert sajnos a császár is pillanatok alatt válhat rettenetes élménnyé. De te tudod, hogy mi volt a baj legutóbb, itelkezn

2020. aug. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
*ítélkezni nem szeretnék :-)
2020. aug. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem frltétlenül van akkora vagy akármilyen szakadás varrás odalenn..


Olyan orvost kell találni vagy szülésznőt, aki nem támogatja az oxi adását feleslegesen, aki nem siettet.. akkor nagyon ritka az ilyen mértékű sérülés.

A normál esetben 48 kg-os, 165 cm magas bnőm gátvédelemmel,

Sérülés nélkül 4580 g babát szült meg...

Baromi fiús, keskeny csípővel..


Van az az orvos, akinek ha eleget teszel a zsebébe, akkor vállaja, hogy keres indokot a császárra.


Viszobtennyi pénzért én inkább támogató orvost vagy csapatot keresnék

2020. aug. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Doki függő. Faros fekvés miatt császárom volt, de nem program mert beindult magától. A doki hagyott végig vajúdni, mert az jó a babanak, ha átéli a szülési stresszt. Összeérö tolófájásokkal mentem a műtőbe. A spinál nem hatott, még a vágást is éreztem végül altattak. Tény, hogy szerencsém volt, a doki is baromi ügyes volt 2 nap múlva nem fájt a sebem se szinte. Szóval, egyáltalán nem biztos, hogy császárral 'megúszod' a vajúdást és a seb is fájhat veszettül, ahogy a szobatársaimat elnéztem. Egyik szülés sem sétagalopp. Ettől függetlenül találhatsz olyan dokit aki vállaja a program császárt 'ok nélkül' is, bár ritka, amennyire tudom.
2020. aug. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Derwer ***** válasza:
61%

NEM #8 ellen szólok, csak kiegészíteném:

A feleségemnek gyönyörű, széles csípője van és a fiam 3600grammal született. Mégse tudta megszülni, császár lett ~24óra vajúdás után.

A doki megmondta, hogy szinte biztosan nem lesz természetes szülés a második se, mert nem fér ki a baba feje a medencecsont geometriája miatt.


Tehát a széles vagy keskeny csípő semmire se garancia, engem is becsapott az evoluciós alapokon nyugvó tetszési index. ;) (mindig is a széles csípőjű lányok tetszettek)


Kérdező: Bár az én feleségem nagyon hamar (3.napra 80%osan, egy bő hét alatt 100%osan) helyrejött a csúszár után, tudd, hogy egyik esetben sincs garancia semmire se. :(

És ahogy írták, a normál magyarországi protokoll nagyon hamar felállít téged az ágyból, ami szerintem határozottan káros.

2020. aug. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!