Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés: hogy kell...

Természetes szülés: hogy kell jó helyre nyomni? Mit érzel a jó helyre nyomáskor?

Figyelt kérdés
Nézegettem angol szülés videokat, és azt mondta a doki, hogy hamar meglenne a baba, ha a nő jó helyre nyomna. Hogy kell jó helyre nyomni? Honnan tudod, hogy jó helyre nyomsz? Mit érzel akkor?
2020. aug. 12. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
A tolófájáskor kell nyomnod. Nem tudom mit értett azon, hogy jó helyre nyomjon. Akkor kell nyomnod. Egyébként meg megfogod érezni mikor kell.
2020. aug. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell nyomni, mintha kakilnál. Nekem ezt mondták végig : 'kakil-pisil-kakil-pisil' 😁
2020. aug. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Ezt a hulyeseget.. Egyáltalán nem olyan mintha kakilnál. Toló inger jön és minden eroddel nyomsz. Házában, nem kezel labal, gyomor tajekon, hanem alhasbol jól nyomni.
2020. aug. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Sokan a fájáskor a hasba nyomnak vagy fejben ragad a nyomás /szemben ér elpattan/


Fájáskor, hosszabban kell nyomni, mint azt el tudod képzelni..


Mintha kakilnál...pont olyan

/20 p alatt lett meg a lányom a kórázba érkezés utàn/

2020. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, van tolóinger, nekem olyan volt az is, mintha kakilnom kellett volna. 2-es vagyok.
2020. aug. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell nyomni, mintha kakilnál. Sokan hajlamosak arra, hogy csak az arcukat fújják fel, az "arcunkba nyomnak". Egyrészt hatástalan, másrészt meg tele lesz bevérzésekkel a feje meg a szeme.
2020. aug. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha van tolófájás, rendesen és engedik, hogy a tested ritmusára figyelj, akkor érezni fogod.

Onnan tudom, hogy mikor a fiamat szültem nem voltak tolófájásaim, fogalmam sem volt mit kell igazán csinálni, érezni. A doki könyékkel segített rá, hogy meg tudjam szülni, másfél óra volt. Mikor a lányom született sokkal inkább hagytak befelé figyelni, a saját ritmusomban haladni és voltak tolófájásaim. Éreztem hogy uralom az egész folyamatot, hogy tudom mit akar a testem és ösztönösen csináltam amit kellett. 15 perc volt a kitolás, a dokim aki épp egy másik osztályon volt ügyeletes majdnem lemaradt.

2020. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4. Vagyok


Ugyanígy voltam, mint a hetes.. csak az első esetben egyáltalán nem voltak toló fájásaim.. csak fájásaim a lányommal 2h volt

Könyöklés, vákuum ( az ország legtermészetespártibb kórházában)


2. Esetben normál lefolyása volt a szülésemnek..

2020. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!