Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülésre készülve...

Természetes szülésre készülve is érdemes szőrteleníteni, vagy ez igazából hidegen hagyja a szülésznőt/orvost?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ha császároznak, akkor mindenképpen lekapják a szőrt, de én nagy naivan reménykedek benne, hogy nem lesz erre szükség. Ennek ellenére zavaró lehet a mondhatni természetes állapot a szülésznőnek, orvosnak? Mármint úgy értve, hogy pl gátvédelemre készülök, látják akkor is rendesen, hogy mi hogy áll, ha nincs leborotválva ott semmi?

Próbálkozom néha a szőrtelenítéssel, de a pocakomtól nem látom, nem is férek hozzá rendesen, így mindig hentesüzemet csinálok magamból, a bikinivonalon még csak-csak leszedem, de a "lényeget" már hetek óta képtelen vagyok normálisan leborotválni, szóval feladtam. Nem vagyok szégyenlős típus és nekem így alapvetően jobban is tetszik, szóval nem amiatt merült fel bennem, hanem tényleg a praktikussági szempontokból.


2020. júl. 10. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Szia


A kórházban le fogják borotvalni szülés előtt.


Persze ha már toló fajasokkal érsz be akkor nem.


Praktikussag szempontjából is javaslom, hogy engedd hogy leborotválják. Utána ugye folyik minden napokig, hetekig. Én nyáron szültem, meleg volt, 3 cm-es betét, folyton törölgetni mindent, ha még szőrős is lettem volna, akkor még kényelmetlenebb

2020. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Elvileg a kórházban, ahol szülök, sem a borotválás, sem a beöntés nem része a protokollnak. Amúgy engem sosem zavart a szőr, amíg menstruáltam, akkor sem éreztem kényelmetlennek, csupaszon sokkal jobban zavart a dolog, szóval ehhez én abszolút hozzá vagyok szokva, de nyilván lehet más, amikor gátsebe van az embernek vagy valami (mondjuk nem tudom, ha elkezd visszanőni a szőr és még olyan pici szúrós, az nem zavarja a gátsebet pl?).
2020. júl. 10. 16:37
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Kórházba indulás előtt borotválkoztam, de a kijárat nem lett tökéletes, a szülésznő a kitolás előtt kérdezés nélkül leborotválta
2020. júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Pont annyira nézi meg, mint a kőműves a téglát :D
2020. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#4 :D :D :D
2020. júl. 10. 16:49
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Senkit se érdekel. Ha nagyon zavaró a gátmetszésnél pl, akkor a szülésznő csak azt a pici részt leszedi és kész.
2020. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Èn nem borotvàltam, nem borotvàltak a kòrhàzban sem, senkit sem zavart.
2020. júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! :)
2020. júl. 10. 17:10
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én szültem, ott se protokoll. Senkit nem zavart, nem borotváltak. Gátvédelem volt, picike repedéssel, varrásnál se zavarta a dokit.
2020. júl. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én szültem, nem borotváltak, pedig rá fért volna. Nem foglalkoztak vele.
2020. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!