Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházban a szülés előtt,...

A kórházban a szülés előtt, vagy után kérdezik meg az édesanyát, hogy mi legyen a baba neve? Amit a karpántra írnak, amit bejegyeznek? Mi történik, ha más vezetéknevet ad meg az anya, mint ami a házassági anyakönyvi kivonaton szerepel?

Figyelt kérdés

Vagy nem kérdezik, mert tudják, hogy mi szerepel a házassági anyakönyvi kivonaton vezetéknévként, mert azt vinni kell a kórházba?


És ha a keresztnevet nem sikerült még eldönteni?



2020. aug. 18. 16:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%
Nem időpont, hanem kórház függő. Én 2015-ben és 2018-ban szültem ugyanabban a kórházban. Mind a két alkalommal azonos eljárás volt. 3-as voltam.
2020. aug. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk utána kérdezték meg, közvetlenül ahogy megszületett, hogy hogy hívják a kislányt. Általában csak akkor kérdezik meg előtte, ha császár lesz, vagy max kíváncsiságból kérdezik vajúdás közben. Az meg h fiú vagy lány, 100 % biztosra csak a megszületéskor derül ki. Azért is kérdezik meg utána. Egy ismerősöm most szült tavasszal, az összes ultrahangon fiút láttak, úgy is várták h na akkor kisfiú. Aztán mikor kibújt, akkor derült ki h Zsófika.
2020. aug. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%
12 nalunk előtte kérdezték. Nem volt csaszar. Igen, azért kellett a két név nyilván, mert vannak meglepik. Bár nekünk a prena is megmondta, hogy fiú. Nagyon kórház függő ezek szerint.
2020. aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a páromtól kérdezték mindkétszer, valamikor azután hogy megszületett.


Az első babánál másnap bejött egy nő egy hosszú listával, hogy mutassam már meg hol a név, mert nem találja... Hát azért nem, mert elírta a nővér

2020. aug. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%
12es vagyok. Meg lehet h orvosfüggő is amúgy. Meg helyzetfüggő. Nálam a dokinak lehet h csak akkor jutott eszébe megkérdezni, lehet h ugyanebben a kórházban mástól meg előtte kérdezték meg. Szerintem nincs erre protokoll, nyilván karszalagot nem írnak, amíg meg nem született, még ha előbb kérdezik is a nevet, felesleges a meglepik miatt.
2020. aug. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom máshol hogy van de nálunk a kórházban nem anyakönyvvezető van hanem kórházi dolgozó. Ő megkérdezi szülés után az anyát, vagy az apát, de anyának mindenképp alá kell írnia, és a bejelentő lapra ráírja az adatokat. Baba neve (vezetéknév keresztnév) anya, apa neve, házasság ideje helye, személyiszám, lakhelyek, elkéri az apasági nyilatkozatot ha van.


Ezután ők beküldik a hivatalba. Ahol az anyakönyvvezetők megnézik jók-e az adatok. Tényleg házas-e, jó e a lakcím stb. Leellenőriznek mindent, a sajt rendszerükben sok mindent látnak. Lehet-e adni azt a keresztnevet amit szeretnének stb.


Pl ha valaki házas akkor eleve a házasságnál megegyezett névre kerül a baba, ha nincs ilyen akkor pótolni kell a nyilatkozatot. A házassági kivonatban ennek szerepelnie kell. Hiába mondasz másikat, akkor se fog arra kerülni. Hacsak nem írtok pároddal egy új nyilatkozatot.


Ha bármi kérdésed van, hívd fel annak a településnek az anyakönyvi hivatalát ahol szülni fogsz.

2020. aug. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
72%
Hüvelyi szülésnél akkor kérdezték, mikor megszületett; sectiónál előre kellett egy-egy fiú és lánynév.
2020. aug. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
2012-ben, 2017-ben szültem Pécsett,( természetes szülés volt) mindkét alkalommal páromat kérdezték, a szülés után, mit írjanak a karszalagjára, meg a pólyájára oda is fel volt tűzve a neve, adatai. Anyakönyvezni másnap jöttek, nyílván az a hivatalos.
2020. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Az első babánknál a szüles előtti adminisztrációkor kerdezték a nevét, fel is irta a szülésznő, ill. kellett egy B névis, ha mégis ellenkező nemű lenne. A másodiknál két tolófájás között kérdezték, mi lesz a neve.
2020. aug. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Szülés előtt jött egy nő és felírta a fiú és lány neveket is.
2020. aug. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!