Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az ÁEK szülészetén milyen...

Az ÁEK szülészetén milyen fájdalomcsillapítási módokra van lehetőség?

Figyelt kérdés
Kéjgáz, no-spa injekció, egyéb, izomba adható fájdalomcsillapító? Csak azért kérdezem, mert epidurált nem szeretnék, mert akkor nem mozoghatnék vajúdás közben a lábaim zsibbadása miatt (meg amúgy is sokszor féloldalasan hat), ugyanakkor szeretnék élni egyéb fájdalomcsillapítóval, mivel első babámat olyan intézményben szültem, ahol nem volt semmilyen fájdalomcsillapító.
2010. aug. 5. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom,hogy csak EDA van.legalábbis nekem 2éve ezt mondta a szülésznö.
2010. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is csak az edát ajánlották fel.

Igaz lassan két éve.

Lehet azóta változtak a dolgok.

2010. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Orvos vagyok. Az EDA nem hat lábzsibbasztóként..Az a spinal. azzal feküdni kell, meg utána is 12 órát, hogy ne legyen erős fejfájás. Az EDA-nál nem kell.

Amúgy azt gondolom, ha ott tartasz majd, Istenként tekintesz arra, aki felkínálja az EDA-t.. :-) Könnyű szülést, sok örömet.

2010. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 2009 szeptemberében szültem ott,és nekem is csak az EDÁ-t ajánlották fel,én éltem is vele,és nem zsibbadtam el,viszont nagyon jó volt,h azzal szültem,ugyanis vajudás+szülés 12óráig tartott.Nálam,nálunk bevállt,ha mégegyszer szülnék,akkor is kérném ujra!:)
2010. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kéjgáz és az injekciók átmennek a babába is, az eda az egyetlen ami a babára veszélytelen, talán ez alapján kellene dönteni.


Egyébként én is olvasok elvétve féloldalasan ható edáról, de ettől függetlenül még mindig ez a legbiztonságosabb. Nem zsibbadt semmim, nem fájt a fejem, éreztem a fájásokat, de csak erős feszülésnek, ott vagy agyilag és megéled a szülést (kéjgáznál pl ez nem megy), nincs tőle hányingered, nem zsibbad semmit, a szúrást nem érezni, szabályozható az adagolás, tökéletesen tudsz mozogni, ura vagy a testednek. Én simán tudtam pisilni is, nem kellett katéterezni sem.

Szép élmény marad a szülés :)

2010. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát akkor az Anyák Lapjában elég nagy hülyeségeket írtak az epidurálról (abban a különszámban, amit a védőnő adott a kiskönyvvel együtt).


Első szülésemnél csak no-spa injekciót kaptam, de nem hatott.


2 ujjnyira voltam kitágulva és utána még 12 órát vajúdtam, de azt hazudták a szemembe, hogy már késő beadni, holott sokaknak ekkor adják. Na mindegy. Még gondolkozom az epidurálon, ugyanakkor az is eszembe jut, hogy ha már egyszer kibírtam a 11 órát meg azt az egyet no-spával, akkor talán a mostanit is túl fogom élni. :)

2010. aug. 10. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!