Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akarnak az anyukák...

Miért akarnak az anyukák mindenképp alapìtvanyi szobát és fizetett orvost szülésnél? Nekem csak jò tapasztalatom volt eddig a nem fizetős dolgoknál.

Figyelt kérdés
Péterfy S.

#szülészet #Péterfy #Alapìtványi szoba
2020. szept. 6. 23:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Én alapítványi szobát kértem 40ezer forint volt a 3 nap. Jobbak voltak a körülmények,tisztább,szebb szoba külön fürdővel. Csak mi voltunk a babámmal,többet tudtam pihenni. Csak a sajátom sírása keltett nem pedig még 5 csecsemő felváltva. Viszont én megbántam,mert szó szerint a kutya nem nézett ott ránk,én ott mindenből kimaradtam. Jó lett volna beszélgetni a többi anyukával,segítséget kérni tőlük,tanácsot elfogadni. Én első babás voltam,ott voltam a külön szobában egyedül a babámmal,friss császáros sebbel és hát nehéz volt. Úgy hogy már biztos nem mennék külön.

Fogadott orvosom volt,150 ezerért. Azt is megbántam. Semmivel sem törődött velem többet,mint azzal aki ügyeletbe szült nála. A vissza mehetnék az időben semmiért nem fizetnék. Én a Jáhn Ferenc kórházban voltam.

2020. szept. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Talán mert "társadalmi elvárás" lett. Ha nincs fizetett orvosod, akkor az kb annyit jelent, hogy nem foglalkozol eléggé a terhességgel...ha nincs rá pénzed, akkor a gyerekre hogyan lesz? Engem nem zavar ha valakinek van fizetett orvosa...én is járok magán orvoshoz is, de nem fogjuk felfogadni. Szíve joga mindenkinek, hogy mit választ. Csak nem kéne lenézni azt, aki nem fizet orvost. Mellesleg megjegyzem ügyeletben volt már sürgősségi császárom és én teljesen elégedett voltam az ellátással és a magán dokim azt mondta, hogy annyira szép a hegem, hogy észre sem vette.
2020. szept. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Derjaderja ***** válasza:
93%

Na hát ez érdekes kérdés.

Nekem az első terhességnél rossz tapasztalatom volt a fogadott orvossal (aki amúgy velem egy kórházban dolgozó kollégám). Másodjára a területi kórházban szeretnék szülni, ami amúgy sokkal jobb hírű szülészeti szempontból. Plusz most jött a covid (tavasszal beszüntették a vàlasztott orvossal szülést) és bonyolult volt minden.


Gondoltam, nem fogadok orvost, undorító rendszer, az UH-kat úgyis szakmailag top magáncégnél csináltatjuk, a szülésnél vsz úgyse lehet behívni stb.


Az sztk-ba jártam. Olyan khm-elmegy volt, amíg rendben volt minden, de pár hete a cukorterhelésem a hataron lett, azt mondták rá, jó, de amikor erősködtem, hogy tarthatok diétát. Hát full szrok a cukraim, megtanultam ezt q diétát és nagyon pontosan tartom, épp csak nincs inzulinhatáron már.


De nem voltam diabetológusnál mert nem küldtek, teljes áron veszem a stixeket napi 12-20 méréshez, félek, fogalmam sincs mi legyen, az sztk nem veszi fel a telefont, előjegyzés nélkül nem lehet menni, szept végére van időpontom. A diabetológia beutalóköteles. És nem veszi fel az sztk a telefont...


Most keresek magándiabetológust. Hát kb ennyi. Más gondolom ezekért fogad orvost, meg hogy a szülésnél ne kókler kezére kerüljön.

2020. szept. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
87%

Én mostanság fogok szülni (38+5),én fogadtam orvost, mert szimplán akihez kerültem amikor terhes lettem annyira szimpatikus volt és megnyugtat a jelenléte, hogy úgy gondolom így legalább ezen nem fogok stresszelni.

Egyágyas szobát is szeretnék ha éppen van szabad, mert őszintén szólva nagyon nem vagyok társasági ember és nem szeretném 3-4 napig hallgatni idegenek fecsegését, meg más babák sírását. Az utóbbi pár hétben kissé ingerültebb vagyok a megszokottnál, úgyhogy lehet jobb lenne így :D

2020. szept. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Én nem tudom kinek jobb 3 napon keresztül idegen nők fecsegését, szülés történeteit hallgatni, panaszkodasat, plusz a babák sirasat hallgatni, felkelni rá, meg ha a tied aludna is, minthogy csak a babaddal lenni. (mi parommal voltunk 3man, ejjel nappal. Hat nem bantam meg.. Tökéletes volt. Neztek rank sokszor, de szerencsére nem kellett segítség semmiben, eleg jol raereztem miindenre. Magán dokihoz jartam, de nem fogadtam fel. Ha balaki pénzt erdemelne a stulesert, az en vagyok🤣, hiszen en csináltam, mi a sz@r ért kapna ezert barki más penzt? Na mindegy , perfekt volt igy.
2020. szept. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Péterfy-ben szültem császárral.

Megváltás volt a külön szoba. Annyira fájt a vágás,hogy alig tudtam mozogni, a férjem fürdetett. Nem tudom,mi lett volna velem, ha el kell csoszogni a közösségi fürdőbe.

A másik,hogy így azért nem kellett hallgatnom még 3 nő gyerekét, és nem kellett elviselnem azoknak a látogatóit.

Volt fogadott orvosom szülésznővel együtt. Ha ismét szülnék ugyanígy tennék.

2020. szept. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a Jahn ferencbe született az első gyerekem. Fogadott orvosom nem volt ezt nem bántam.

Én is alapítványi szobában voltam, én nagyon élveztem hogy nem kell még X másik nőhöz alkalmazkodnom abban az időszakban, illetve én biztos nem birtma volna mások előtt szoptatassal kinlodni. Mi is kb 40-et fizettünk érte, nekem maximálisan megérte. Való igaz nem neztek rám nagyon, de nem volt panaszok.

2020. szept. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

A fizetett orvost én sem értem, a privát orvos rendszerint hozza magával a felesleges beavatkozások egész sorát. Ügyeletben szültem, a végén egy picit bele kellett nyúlni, egyébként gátvédelemmel és odafigyeltek ránk szépen. Nem éreztem úgy, hogy ki kellett volna pengetnem kétszázezret valami "pluszért".


A privát szoba viszont jól jön, ha valaki introvertáltabb. Én mondjuk négyágyas szobában voltam és azt a 48 órát simán kibírtam, mert jófejek voltak a szobatársak és társasági lény vagyok, de azért lehetett volna ez másképp is.

2020. szept. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

Én azért fogadtam, mert így választhattam kórházat is, és nagyobb biztonságban érzem magam. Megnyugtató hogy ha gond van, van kit felhívni, és sajnos erre volt is szükség.

Alapítványi szobára a választott kórházban nem lesz lehetőség a covid miatt, de ha lenne se élnék vele, kultúrált a gyermekágyas rész, meg amúgy is hónapok óta egyedül fekszem itthon, amég férjem haza is ér, hiába a babasírás, szerintem jobb lesz, hogy lesz társaság. (látogatók a szobkába meg amúgy sem jöhetnek be)

2020. szept. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az első babánál nem fogadtam orvost sima állami kórházban szültem vidéken. Borzasztó volt a bánásmód. Rettentő. Nemcsak szülés alatt hanem utána is. Egy hétig nem cseréletek még lepedőt sem és alpári módon viselkedtek az anyukákkal. Akinek volt orvosa szó szerint kinyalták a se**ét is.

Most már csak napjaim vannak hátra a terhességből. Budapesten fogok szülni a Sote-n. Elvileg nagyon jó kórház. Ott fogadtam egy orvost is. Mégegyszer nem szültem volna orvos nélkül. Külön szobát nem akarok kérni. Hiszen az első babánál is jó volt, hogy többen voltunk és tudtunk egymás babájára vigyázni amég fürödtünk.

Az orvosom 150.000 lesz. Nem sok. De tudom azt, hogy nem 4 ügyeletes orvos fog vizsgálni szülés alatt. Inkább kigazdálkodtam az orvos pénzét. Sőt azt láttam,hogy akinek nincs orvosa nem is törődnek vele abszolút. Ami nagyon undorító dolog. Tudom nagyon jól. Csúnya ezt mondani, de amikor megyek vizsgálatra mimdig felkell hívnom a dokimat. Hiába ülnek a padon sorban a kismamák mindig előre vesz bármennyien vannak. De voltam olyan dokinál is a terhesség elején, hogy magánrendelés címszó alatt 6 órát várakoztam rá 20000-ért.

2020. szept. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!