Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mint nemrég kiderült sajnos...

Mint nemrég kiderült sajnos császármetszéssel fogok szülni többi lent?

Figyelt kérdés

Első gyerek szinte semmit nemtudok akinek volt már császármetszés megtenné h leírja a tapasztalatait,altatni fognak és programozott császár lesz

Minden érdekel ezzel a témával kapcsolatban

Olvastam h katétert helyeznék fel de milyet és hova?légyszi írjatok



2020. szept. 11. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Katétert a hugycsőbe egyértelműen, és olyat ami erre a célra szolgál :D nekem is császárom volt, de nem altattak, szóval erről nem tudok mesélni
2020. szept. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Megkerdezhetem hogy miert lesz PCS?
2020. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Programcsászárnal nem altattak, hacsak nincs valami olyan betegséged ami miatt nem érzéstelenithetnek.Gondolom katéter úgy is jár.Csaszarral szültem de nem altattak.
2020. szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A placenta elzárja a méhszájat,ezért sajnos nemszülhetek természetesen
2020. szept. 11. 16:03
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Katéter nekem nagyon fájt, sajnos az érzéstelenítés előtt tették fel. Miért altatnak?
2020. szept. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Derwer ***** válasza:
88%

Csak közvetett tapasztalatot írok, mert én az apa vagyok: Nálunk 18óra vajódás után lett császár.

Nem altatták, csak érzéstelenítették.

Jól viselte a feleségem a császár utána két napot és két hetet is, szerencsés volt 2napra rá már járt, egy hétre rá már nem 80%osan rehabilitálódott. Katétert másnap vették ki, amikor úgy érezte eltud menni WCre. (folyamatosan segítették, nem hajtották! ez szerintem kritikusan fontos)


Rá félévre volt egy altatásos epeműtétje az sokkal jobban megviselte. (az altatás utáni része is és a felépülés is)

2020. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekem igaz sürgőssègi volt altatással, de azért leírom.

Leborotváltak, bár előtte két nappal borotváltam magam, szóval annyira nem volt indokolt. Felhelyezték a katétert (értelem szerűen a húgycsőbe), kellemetlen volt, feszített, de nem fájt. Egy ilyen nagyon erős pisilési ingert éreztem.

Közben kikérdezgettek, aláíratták velem a papírokat és toltak a műtőbe.

Ott nagyon rossz volt. Ideges voltam, nagyon fáztam, remegtem, alig vártam, hogy elaltassanak, de végig nagyon kedvesen simogatták a fejem és nyugtattak. Utána már a következő emlékem, hogy szólongatnak, ébresztgetnek. A szobámban ébredtem, nagyon kába voltam, ébredés után remegtem, nagyon fáztam. Bejöttek, mondták, hogy minden rendben van a babával is és velem is, majd egy kis idő múlva be is hozták, de nem hagyták ott, mert még nagyon gyenge voltam.

Délben volt a műtét, olyan 4-5 körül segítettek felkelni és kikísértek mosdóba (hát ez kemény volt, baromira fájt), akkor vették ki a katétert is, az nagy megkönnyebbülés volt. Utána be is hozták a babámat. Akkor éjszakára még elvitték, de másnap reggel megkaptam és onnantól velem volt végig.

2020. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Értem,hogy miért császár de miért altatásban?
2020. szept. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8.vagyok

Nekem 4 császárom volt:)A lényeg,hogy sok folyadékot igyál(legalább 4-5 liter)és minimum 2 óránként menj pisilni a műtét után!!!Legyél mobilis!Inkább üldögélj mint feküdj és sétálgass sokat!Hajrá:))

2020. szept. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Igen, az nagyon fontos, hogy ne hagyd el magad utána.

Nagyon nehéz, fáj, de mozogj minél többet, gyorsabb lesz a gyógyulás.

2020. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!