Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, aki egyedül volt...

Van olyan, aki egyedül volt otthon, mikor elfolyt a magzatvíz?

Figyelt kérdés

Nekem ez a félelmem, hogy a férjem épp melóban lesz :)


Mit csináltatok egyedül, vártatok még a fájasokra? Taxit hívtatok, mentöt vagy megkértétek a szomszédot, hogy vigyen be?



2020. szept. 12. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül voltam. :) Szóltam a férjemnek, negyed óra alatt haza is ért, aztán mentünk be a kórházba. Addig telefonáltam a fogadott orvosomnak, illetve lezuhanyoztam, felöltöztem. A cuccaim már össze voltak pakolva. :)
2020. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A párom pont akkor du.os műszakból az anyukájához ment (1 órás út) éjfél után hívtam, hogy szivárog a magzatvíz, még nem volt autónk... Anyukámnak van (de akkoriban nem nagyon mert vezetni), a szomszédban lakik, őt hívtam fel hogy jöjjön át, végül 5 körül felhívtam az egyik mentős ismerősünket, hogy mit tegyek, szívárog, de fájás 0. Mondta, hogy bevisz ő a kórházba - az úton kezdődtek a fájások (5 percesek). A párom reggel 7 körül ért a kórházba, 10 után született meg a baba
2020. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül voltam. A férjem vásárolni ment. Szépen lezuhanyoztam, hajat mostam, beraktam egy tena ladyt, majd amikor hazaért, kiszóltam, hogy be se járjon az autóval, megyünk a kórházba.
2020. szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
30.hetes voltam mikor elfolyt,a 85 éves mamámmal voltam itthon. Ő is megijedt és én is,fel sem mertem kelni,nehogy a zsinor elsodródjon,a telefonomig se mertem elmenni. A mama is megijedt és felhívta a jóbarátnőjét a szomszédban hogy mindjárt dédi lesz és hogy mit kell csinálni ilyenkor? Szerencsére a másik néni észnél volt ő hívott mentőt nekem.
2020. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nó pánik :D Nekem fájásokkal indult a dolog, öt órát még itthon vajúdtam "egyedül" (kanapéztam, kádban áztattam magam, stb), mert a férjem ugyanis műszakból jött haza, aludt és nem akartam felkelteni akkor még. Aztán felkeltettem, mentünk.


Nővéremnek mindkét gyereke fájások nélküli magzatvízzel indult, egyiknél a férje munkában volt. Hazament a férj, közben ő lezuhanyzott, átöltözött, aztán bementek a kórházba reggel, estére lett gyerek. A másodiknál is házon kívül volt, ott is megvárta a hazaérkezését, a nagyobb gyereket még elvitték a nagymamához, utána kórház.


Ha nincsenek tűrhetetlen görcsök, tolófájások, vér vagy zöld magzatvíz, akkor nem kell rohanni sehová és pánikolni, nyugiiii :) Gyors és könnyű szülést :)

2020. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!