Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 1 hete szültem. Normális,...

1 hete szültem. Normális, hogy naponta többször sírok ok nélkül? Vagy ez a szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés
Sokszor elég ránéznem a babára, és egyből sírva fakadok, de igazi krokodilkönnyekkel. Annyira megható ez az egész! De olyan furcsa is a helyzet, semmi nem olyan mint régen, szokatlan a helyzet. Csak én vagyok ilyen érzékeny?
2008. nov. 27. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
az én babám 6 hetes. két napja rámmosolygott, akkor is elsírtam magam. meg ha arra gondolok, milyen szerencsés vagyok a szép, egészséges babámmal és a szerető, megértő férjemmel, akár most is el tudnám sírni magam. szerintem normális. hormonok+új érzelmek.
2008. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen normális!

Az én fiam 4 hós,de még mindig sokkal érzékenyebb vagyok,pedig előtte sem voltlam piskóta!:)

Boldog babázást!

2008. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem 3 hetes a kislányom, én is szoktam sírni.

Sőt mikor hazaindultunk a kórházból akkor is sírtam, és mikor itthon voltunk az első pár napba tuti egy nap többször is, mostmár csökkent a sírások száma.:) Nem hiszem hogy ez lenne a szülés utáni depresszió, vagy van esetleg más "tüneted" is?

2008. nov. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak annyi, hogy olyan furcsa minden, olyan új a helyzet. De más tünetem nincs!
2008. nov. 27. 20:42
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Én 2 hete vagyok itthon, 1 hétig én is sírósabb és feszültebb voltam, még azért is sírtam, hogy néztem a kislányomat, hogy milyen gyönyörű.
2008. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi lányok ez csak a bébi blues. Szülés után 100-ból 70 anyukánál előjön. Elmúllik, a megváltozott hormonháztartás a hibás. Boldog babázást!
2008. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

a hormonok a felelosek erte semmi baj nincsen!en is ilyen voltam,mikor megszultem egy par het aztan elmulik de ha ne adj isten nem mulna el akkor a menni kell a dokihoz ! ertheto fuurcsa a helyzet, ott van egy kisbaba aki 9 honapig benned feljlodott stb...

en napokig szules utan azt almodtam nem mozog bennem a gyerek de rosz volt!

2008. nov. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom lassan 1 éves, tegnap operát nézett a tévében, 10 percig tátott szájjal, mozdulatlanul ült a tévé előtt. Én meg pityeregtem a háta mögött, hogy ne lássa. Mindig lesznek könnyek, ha kevéske is, az öröm jele :-)
2008. nov. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az első babámnál már a kórházban is minden reggel sírással indítottam. Később is rengeteg dolgon kiborultam, nem a baba miatt, mert ő már 1 hónaposan átaludta az éjszakát és egyébként is minden rendben volt vele. Sajnos később (jóval később) ki is jött a szülés utáni depreszió, bár nekem sajnos okom volt rá, ugyanis a terhesség alatt gyakorlatilag minden úgy ment ahogy a nagykönyvben meg van írva, a vajúdás is ment rendesen, aztán végül mégis császár lett belőle. Én ezt sokáig nem tudtam feldolgozni, hogy edzett, fitt és erős nő létemre hogyan történhetett mégis ez??? Ilyen gondolatok jártak a fejemben, hogy "szülni egy tehén is tud", hát én még azt se. Rokonok beszólásai is idegesítettek. A szoptatás meg számomra egyenlő volt a kiszolgáltatottsággal, iszonyú volt a szó szerint helyheztkötöttség, mert sajnos a terhességem legutolsó pillanatáig is folyamatosan mászkáltam, pörgős életemből maximum annyit adtam le, hogy a 6. hónaptól már nem dolgoztam. Nehéz volt elfogadni az új helyzetet. De ha nálad amúgy minden oké, akkor tényleg csak a hormonok visszarendeződésének tudható be a sírós korszak. Bízom benne, hogy így van. :) 38 hetes
2008. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ahogyan örömmel, úgy sírással is jár egy gyerek, lehet az öröm vagy bánat. Gondoljátok végig... fogtok még sírni, ha 10, 20, 30... éves lesz az a "gyerek"
2010. ápr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!