Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenki depressziós szülés...

Mindenki depressziós szülés után? Mitől függ, hogy a depresszió foka?

Figyelt kérdés

Mindenki depressziós szülés után?

Mitől függ, hogy a depresszió foka?

Harmadik gyermekemmel nagyon depressziós vagyok. Párkapcsolatom a terhességem alatt sem volt már az igazi, de most leléptünk a páromtól és igazából nem is tudom elmondani, hogy miért nem tudnék újra Vele és a régi közös lakásunkban együtt élni? Valami olyasmi van bennem, hogy meg kell védenem a nagyon pici Babámat, (de igazából nem tudom mitől) és nyugalomba kell lennem, mert Neki nagyon kell az anyatej.


2011. aug. 19. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Igazából a mai napig nem tudják, hogy ki lesz depressziós és azt is csak sejtik, hogy hormon változás az oka, de nem csak ettől függ.


A te esetedben amúgy jó eséllyel nem szülés után depresszió van hanem amúgy is pont mostanra "jöttek össze" a dolgok és lehet szülés nélkül is így lennél.

Persze így ismeretlenül, neten keresztül ez csak egy tipp.

2011. aug. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szép is lenne ha mindenki depressziós lenne! De azt nem tudják, h egyesek miért lesznek, valószínűleg az alap lelki dolgokkal is összefüggésben van. Ha valaki amúgy nem depresszív alkat, akkor valószínű, ekkor sem lesz, persze nyilván vannak kivételek. De én egyet sem ismerek :/ Gyógyulj meg hamar!
2011. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom .én nem voltam.Ugyhogy ezekszerint nem mindenki.
2011. aug. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem voltam depressziós se az első szülés után, se most a második után. Sőt, mondhatni elégedettebb nem is lehetnék az életemmel, attól függetlenül, hogy nagyon fáradtak vagyunk Apával, mégis olyan gömbölyű most minden.

Gondolom a depresszió rengeteg dologtól függhet. Milyen a párkapcsolat, milyen volt a szülés...

De olyat is hallani, ahol minden tökéletes, mégis depressziós az anyuka.

Téged most sok negatív hatás ért, gondolom ez lehet az oka.

2011. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én se voltam depressziós.
2011. aug. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták az vagyok. A jelek : túlzott féltés, tökéletességre törekvés, sok sírás ( szerintem a fáradtságtól volt). A babámat pedig minden pillanatban szerettem. Erre mondták, hogy ez az. Nekem vannak kétségeim.
2011. aug. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nm minenki,mert én pl nem voltam.

De volt később,amikor kb 1 éves lett a lányom, akkor egy ideig eléggé magam alat voltam.

2011. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok, 4 hós a kislányom. A húgom volt nagyon maga alatt hónapokig szülés után , de az ő babája nagyon sírós volt az enyém viszont egy kisangyal.
2011. aug. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem voltam depressziós,pedig a gyerek apja az elhagyott amint kiderült,hogy babát várok!
2011. aug. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem általában az lesz depressziós,akinek nincs segítsége és úgy érzi,nem tud megbirkózni a feladattal,rátesz erre ha még sírós is a kicsi baba,esetleg a párkapcsolati problémák.Én nem voltam depis,egyszerűen nem volt rá okom,mindenki segített ahogy tudott,főztek,mostak,minden megcsinált anyum helyettem,nekem csak babázni kellett:)),volt felnőtt társaságom,férjemmel nagyon jó a kapcsolatom,így nem lettem depressziós.Egyén- és körülményfüggő.
2011. aug. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!