Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt már, akinek mindenféle...

Volt már, akinek mindenféle előjel nélkül beindult a szülés?

Figyelt kérdés

Szombaton töltöttem be a 40.hetet. Sajnos nagyon félek, nehogy indítani keljen, ráadásul semmi jele, hogy a baba ki akarna jönni. Vannak mindennapos jósló fájásaim a 35.héttől, fáj a comb csontom körülbelül másfél hónapja, a hasam még nagyon "fent" van, ezért meg is jegyezték hogy valószínűleg még nem lesz szülés. Az NST-im jók, 3 naponta kell járnom. Teljesen el vagyok keseredve ☹️ Első babámat szintén túl vittem, ő 41.hétre lett meg indítással, és mivel van róla tapasztalatom, hogy mennyire szörnyű, így nem szeretnék ismét átesni rajta. De semmi biztató jel, hogy magától beindulna ☹️ Mindennap mozgok, sétálok, próbáltam már többször a meleg fürdőt is.

Szex kizárva, mert nem vizsgált meg a doki egy ideje,így félek hogy esetleg nyitva lenne a méhszáj. Viszont olvastam, hogy az orgazmus és a mellek simogatása beindítja.. Van aki volt már így, hogy minden előjel nélkül beindult? Kádpucolás, takarítás, ezek mindennapos dolgok amiket csinálok, mégse ☹️ Válaszokat előre is köszönöm. A negatív kötöszködő emberek kíméljenek.. 😊


2020. szept. 21. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nekem minden előjel nélkül a 26. héten indult be úgy, hogy a 3 héttel korábbi vizsgálaton még tökéletesen zárt volt a méhszáj és már nem is tudták visszatartani a szülést. (de persze ez nem mérvadó, mert pikk-pakk kinyílhat)
2020. szept. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Nekem még jóslóim se voltak, teljesen váratlanul indult be (jó, az túlzás, 40+4 naposan már nagyon vártam :D ), ctg, áramlás, minden volt kétnaponta akkor már, hasam is fent, nyákdugó is a helyén, aztán egyszer csak hajnalban ébredek, hogy hoppá. Szóval simán van rá esély :) De abszolút megértelek, én is rettegtem az indítástól, pedig első baba.
2020. szept. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon bizakodom 😊 Ami még nagyon furcsa hogy a babám 2-3 napja majd "kirúgja" a hasam annyira aktív, tolja meg feszíti magát folyton..
2020. szept. 21. 16:29
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Mégcsak jóslóm sem volt soha, egyszercsak elkezdett szivárogni a magzatvíz, órákig be sem akartam menni a kórházba, gondoltam úgysem szülök, 1db fájásom sem volt, csak egyre több mvíz jött...


A 2. indított volt

2020. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én csütörtökön voltam ctg-n aholt mutatott fájásokat. Azon a héte fájdogált is a hasam. Az orvos megvizsgált teljesen zárt volt a méhszáj. A méhnyak sem rövidült meg. Szombat éjjel elfolyt a magzatvíz. 37.hétben voltam.
2020. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Nekem sem volt jóslóm, már úgy volt, ha hétfőig nem indul be a szülés, hétfőn be kell feküdnöm. Szombaton, a kiírt nap reggelén menzesz szerű görcsöket éreztem, aztán jöttek a fajások. Magzatvíz nem folyt el, délelőtt bementünk a kórházba, nem voltam még egyáltalán kitágulva, a szülész úgy volt vele, azon a nap még nem fogok megszülni, de bent tartottak. Ennek ellenére este megszületett a kislányom.
2020. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Délelőtt nstn még nulla jele volt, éjfélkor ötperces fájásokra keltem. 39. hét. Előtte két nappal még nagytakarítottam és szobát festettem.
2020. szept. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem éjfélkor elfolyt az összes magzatvizem. Másnap délelőtt 11kor sajnos császárral lett meg a baba. Semmit nem tágultam :(
2020. szept. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

35. hétre jöttek az ikrek.

Aznap festettük a nagyobb lányom szobáját, még a gazt égettem az udvaron délután.

Este is a szokott rutint csináltam (vacsi, fürdetés, fektetés, mosogatás) Lefekudtünk végre aludni. Ahogy helyezkedtem (m@r nem volt egyszerű megfelelő pózt találni) pikk és éreztem h folyik a víz.

Még csak jóslóm sem volt... Néha keményedtem, de semmi extra.

11kor a kórházban voltunk, éjféltől voltak fájásaim. 01re 10 centire tág voltam.

2020. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jóslóim voltak meg ilyen olyan fájdalmaim de a szülés napján sem volt semmi extra. Keményedéseket fel se vettem, nem figyeltem az időt mert teljesen megszoktam őket, mindennapos volt. Majd egyre erősebbek lettek... mindkét gyerekkel ez volt.

Az állítólagos hasmenés ami a szülést jelzi sokaknak, első szülésnél elmaradt, másodiknál már fájások közben jött.

Nem aludtam máshogy, nem volt más hangulatom, igazából semmi bajom nem volt.

A kicsivel este 10 körül kezdődött. Aznap NST-n is voltam a kiírt napon, teljesen nyugudtan kaptam másnapra időpontot. Nem volt jele a szülésnek.

2020. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!