Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sulyos asztmaval szules vagy...

Sulyos asztmaval szules vagy inkabb csaszar legyen?

Figyelt kérdés

Elso baba lesz. Szeretnem megprobalni a rendes szulest, de felek hogy az asztmam miatt befulladok vagy artok a babanak ha nincs eleg oxigen.

Amugy is nagyon rossz volt, de a terhesseg alatt meginkabb fokozodott.


Valakinek tapasztalata asztmas szulesel? Nem a gyengebb asztmara gondolok amikor alkalmankent ventolinozni kell hanem akinek sulyos.


Koszonom.



2020. szept. 22. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ezt az orvosokkal beszéld meg inkább.
2020. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ezzel semmiképpen ne kockáztass! Egyetértek az első válaszolóval: a kezelőorvosodat kérdezd meg!
2020. szept. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze mindenkeppen megbeszelem az orvosal hogy o mit lat jonak.

Csak kivancsi vagyok hogy akinek hasonlo volt a helyzete sikerult e rendesen szulni vagy igy inkabb kizartak a lehetoseget.

Koszonom a valaszokat:)

2020. szept. 22. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Császáros sebbel és gátmetszéssel sem túl jó köhögni, szóval mindkettőnek van veszélye. Legjobb lenne gátvédelemmel természetesen úton.
2020. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha súlyos az asztmád akkor gondolom a szokásos fél év helyett sűrűbben jársz a tüdőgyógyászhoz. Ő fog majd egy javaslatot adni az állapotod függvényében amit majd a szülőszobára vinnem kell. Vele beszéld meg, hogy mi a véleménye, menne -e a szülés vagy császár indokolt.

Nekem külön listám volt amit megkapott a szülésznő, hogy mi a teendője ha fulladnék. Érdekes módon máskor stresszhelyzetben rondán köhögök, a szülőszobán egyszer sem volt gond.

2020. szept. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Szia. Én is súlyosnak mondanám magam, 3 éves korom óta gyógyszert szedek. Bennem is volt ez iránt félelem, de hidd el vajúdás közben eszedbe sem fog jutni. 2x szültem spontán, harmadjára sürg.császár lett. Egyszer sem jutott mégcsak eszembe se, hogy Aszthmás vagyok.

A sima szülést szorgalmaznám a helyedben, a császár fájdalmasabb volt. A gyógyszer legyen nálad, és ha baj van, -közbe tudnak avatkozni. Egyébként a második babám 8 napos volt mikor már napok óta fulladtam, az otthoni gyógyszerek semmit sem használtak. Kórházban hoztak helyre, 1 hétig bent voltam. Szörnyű volt, hogy nem láthattam addig a gyereket, de muszáj volt. 1 hét után saját felelősségemre hazamentem. A kórházban fejtem a mellem hogy ne apadjon el, és borítottam a lefolyóba. 6-7 évente 1x fordul elő velem, hogy csak a kórházban tudnak rendbe hozni, egyébként itthon kordában tudom tartani a betegséget. Gyerekkoromban viszont havi 1 hetet kórházban töltöttem. Gyerekeim egy sem örökölte, bár az orvos szerint a hajlamot lehet inkább, de lekopogom soha nem volt bajuk.

2020. szept. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Hát figyelj. Nem vagyok asztmás de volt egy császárom.

Ha rád jön a roham szülés után kB 1 hónapig, össze vissza sz.. Od magad úgy fog fájni a sebed. Én megprobalnam a természetest gatvedelemmel. Aztán ha baj van úgyis rohannak a mutobe veled.

2020. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat, mindegyik hasznos volt es ment a zold kez😊
2020. szept. 23. 13:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is asztmás vagyok. Mi még csak elméletben tervezzük a terhességet, egyéb más egészségi problémák miatt is alapos utánajárást igényel. Többek között a pulmonológussal is beszéltem egy tervezett terhesség, szülés esetében mit befolyásolna az asztmám. Ő kategorikusan kijelentette, hogy ő nem kockáztatna szülésnél, legyen császár. Kicsit meglepődtem, mert elég jól karbantartható megfelelő gyógyszerezéssel az asztmám. Időközben másik orvos kijelentette, hogy esélytelen lenne egy hüvelyi szülés (gerincproblémák), és a terhesség is problémás lenne. Ha belevágunk, én követem, amit az orvos mond, szerintem egyeztess te is a saját orvosoddal. Jó egészséget!
2020. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!