Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sulyos asztmaval lehet szulni...

Sulyos asztmaval lehet szulni termeszetes uton?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, csak tervezgetjuk, es elgondolkodtam ezen hogy az asztma nem e fog gondot okozni.


Eleg sulyos asztmam van, naponta kell kezelnem nagyon eros inhalatoral de emelett is ha pl setalok felorat nagyon sokszor kihozza az asztmarohamot.


Gondolom a szulesnel az erolkodestol biztosan kijonne, viszont ezt hogy oldjak meg ilyenkor?



2018. márc. 17. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Még tervezgetés előtt beszélj a nőgyógyászoddal és a pulmonológussal is.

Nem a szülés az egyedüli problémás asztmával. A terhesség javíthat is ronthat is a kondíciódon. Lehet más gyógyszer kell.

Nagyobb az esély preeclampsiára, koraszülésre... ha a baba nem. jut rendesen oxigénhez a rohamok miatt.


Egyébként asztmával szültem természetes módon, de nekem nem súlyos.

2018. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. 8 hos korom óta asztmás vagyok. Az elmúlt években olyan szinten jött elő,hogy egy doboz,60 adagos ventolin kb rgy honapig volt elég. Fulladtam rengeteget. Kaptam gyogyszert, de mivel terhesség miatt a gyengébbet adhatták,igy nem sokat ért. 3x szültem,természetes uton. Semmi baj nem lett. Persze en is attol feltem,hogy mi lesz ha kitolasi szakaszban jön rám a roham, de egész vajudás szülés alatt nem fulladtam egy kicsit sem. Persze orvosnak mindenképp szólj az elején,mégha csak tervezitek is!
2018. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja,még annyit hozzatennek,hogy én éjjel is többször felébredek arra,hogy fulladok. Tehàt egy kis séta már pokol lenne nekem,ha a ventolin nem lenne.
2018. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseget.

Mindenkepp beszelek az orvosal majd errol ha aktualis lessz.


Neken sajnos a ventolin mar nem hasznal, 1 fujas helyett sokszor 5 ot fujok es valtozatlan..( volt hogy gyengebb mergezest kaptam tole annyit fujtam levegot pedig akkor se nagyon tudtam venni) A korhazba kiirtak kezeleskepp egy normalisat napi 2x kell hasznalni (Seretide Diskus 500) ez egesz jo olyan teren hogy nem kelek ra fel ejjelente es ventolint se kell orankent fujnom. De amint tevekenykedek pl szatyrok hazacipelese a boltbol 10 perc setaval ismet ventolin fujas sorozat..:/

2018. márc. 17. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!