Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek kérésre volt császárja,...

Akinek kérésre volt császárja, hogy zajlott? Nehezen találtatok hozzá orvost? Miért döntöttetek így?

Figyelt kérdés
Légyszi a nem lehet meg ilyen válaszokat mellőzétek, tudjuk, hogy lehet. Lebeszélős kommenteket sem kérek, a kocka már el van vetve. Előre is köszönöm!

2020. szept. 23. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Ismerős nevében tudok beszélni.

Megkérdezte, hogy mennyiért vállalja a műtétet. Mondott egy osszeget az orvos.

Bement reggek nst-re és utána megműtötték.

2020. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Nekem végülis nem kérésre volt,de felajánlották,hogy eldönthetem. 2 hétig vacilláltam,nem tudtam mi legyen. Aztán a férjem beszélt rá a császárra. Röviden a 30. héttől már mindenki (sztk-s nőgyógyász,védőnő,4d-s babamozis szonográfus) mondta,hogy nagyon nagy a fiam. Bőven 4 kiló felettire becsülték,azt mondták 36 hetes nagy ultrahangon hogy nagy a feje és a mellkasa is. Eléggé be voltam tojva,hogy mégis hogy fogom megszülni. Tutira vettem,hogy szakadok,repedek a fenekemig,főleg hogy én elég vékony testalkatú nő vagyok. Fogadott orvosom nem volt,az sztk-s nőgyógyász egy szóval nem mondta,hogy ebből lehet gáz lesz. Szülésznőt viszont fogadtam és a 37. héten már nála voltam nst-n. Átnézte a leleteim és ő ajánlotta fel hogy fontoljam meg mit szeretnék,mert ő segít elintézni a császárt. Csodálkozna ha meg tudnám szülni. Így lett végül programozott császárom 39+4 naposan,téraránytalanságra hivatkozva. Féltem máshogy dönteni,féltettem a babát,oxigénhiány stb. De ott motoszkált bennem,mi van ha elmérték és nem is lesz olyan nagy. Férjem mondta ennyien nem mérik el. Végül 4860g és 57cm lett a fiam. Nagyon jól döntöttem,gyönyörű,nagy,egészséges baba. Szülésznőm mondta,nem tudtad volna megszülni,horror lett volna. Én meg nem győztem neki hálálkodni,hogy segített. Ki tudja mi lett volna ha ő nem intézi el. Így jártunk a legjobban a fiam is és én is. 1 hét múlva már szinte semmi bajom nem volt. Nagyon gyorsan felépültem. 3 nap volt húzós,de nem volt vészes. A fiam el tudtam látni és ez a lényeg.
2020. szept. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Kolleganőmet kértem meg, kérdezze meg a szülésznőjétől, ki az a doki, aki vállalja. Mondott egy nevet, bejelentkeztem, már a terhesség megállapításakor (nála, előtt másnál már voltam sztkban) felvezettem neki, hogy császárt szeretnék. Azt mondta semmi jónak nem áll útjában, szerinte is biztonságosabb a babára nézve. Árban ugyan az volt mint a hüvelyi lett volna, 8-10 terhesgondozás árát mondta, 10e volt egy alkalom, 2016ban.

38 hetet betöltöttem, megmondta, melyik nap ügyeletes, menjek be. Azt is elmondta, azért akkor kell, mikor ő ügyel, mert akkor nincs másnak beleszólása abba, hogy ő mit csinál és miért csinálja, egyébként meg egyeztetnie kellene. Nekem ez teljesen megfelelt. 3 körül mentünk be, bekötöttek oxit, fél6kor született a lányom.

Pécs

2020. szept. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Irigyellek titeket, hogy ezt fel mertétek vállalni, én gyáva voltam ehhez, meg is bántam.
2020. szept. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nyílt titok a kismamák között, a helyi babás csoportban, hogy melyik az a 3 doki, aki örömmel vállal kérésre pcs-t. Még a tarifájuk is "nyilvános" 130-200 ezer Ft között mozog. Hozzajuk kell járni terhesgondozásra is szólni kell nekik egyik alkalomkor. A menete ugyanaz mint az orvosi indok miatti pcs-nek. Előtte nap be kell feküdni, nst-t csinálnak, reggel 5-kor beöntés,borotválás. 8-kor egy uh, utána az őrzőbe át kell menni. Bekötik az infúziót, műtét előtt kb negyed órával felteszik a katétert.
2020. szept. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Én azért választottam a császárt mert az első babával nagyon megszenvedtem. Tudtam, hogy a másodikat csak császárral szeretném szülni. Szégyen vagy nem.

A Sote-n találatam orvost aki elvégezte.

Persze külön díj ellenében. Hüvelyi szülés esetén 150000 a tarifa de császárral 200000. Nem bántam meg.

2020. szept. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Én örök életemben tudtam, ha egyszer terhes leszek császárt szeretnék. Ez van, vállalom.

Fiamnak azért megadtam az esélyt, hogy kibújjon magától, de amikor 6 nappal túlhordtam és aznap megtudtam, hogy a barátnőm babája meghalt a pocakjában 40 hetesen, viharoztam a korházba, hogy nem várok tovább, szedjék ki a fiam (Németország). Itt nincs fogadott orvos. Doki nagyon együttműködő volt,megnyugtatott és rögtön rávágta, hogy szeretném azonnal vagy másnap reggel. Másnap reggelt választottam, akkor már kértem a fiam, hogy maradjon bent még egy napot🤣

Számomra gyönyörű élmény maradt, egyedül amit sajnálok, hogy nem tudtam egyből ellátni a fiam.

Most újra terhes vagyok, még én sem tudom mit szeretnék, de ismét a császár felé hajlok jobban.

2020. szept. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én most október 12-ére vagyok kiírva pcs-ra,a sote II-n. Fogadtam egy ottani dokit,és mondtam neki hogy én ezt szeretném. Elküldött egy pszichiáter ismerőséhez,aki adott papírt ehhez,hogy úgymond legyen orvosi indoka a dolognak. Nyílván fizetni kell majd a dokinak. Ennyi.
2020. szept. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

8-as ki az orvosod? Lehet az akinél én szültem. 😁

6-os vagyok.

2020. szept. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!