Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előjelei? Kinél mi, és...

Szülés előjelei? Kinél mi, és mennyi idővel hamarabb jelentkezett?

Figyelt kérdés
Tudom minden szülésnél eltérő, de mikre lehet számítani? Jósló fájásról már hallottam. Mellfájdalom pl utalhat arra hogy hamarosan?
2020. okt. 2. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy héttel előtte fájdogált már minden lenn meg görcsölgettem, de maga a szülés nagyon hirtelen a "semmiből" indult. A mellem nem fájt egyáltalán, de két nappal szülés előtt nyomásra az addig egy-egy csepp előtejem spriccel kicsit.


De ezek utólagos észrevételek, ott és akkor úgy éreztem, hogy soha nem fogok megszülni...

2020. okt. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ég világon semmi előjele nem volt, jóslóm sem
2020. okt. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Se jósló, se fájás, a ctg sem mutatott soha semmit. Még a magzatvíz elfolyás után a 40+6 napon se semmi. Császár lett a vége.
2020. okt. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem volt se jósló se görcs se mellfájdalom. A semmiből folyt el a magzatvizem a kiírt dátum előtt 10 nappal.
2020. okt. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, egyikkel sem.
2020. okt. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az utolsó hónapban energikusabb voltam, mint korábban a harmadik trimeszter bármelyik hetén. Amik addig fájdogáltak (szeméremcsont, derekam, gyomrom) az mind elmúlt, pedig semmi nem változott. 40+4 szültem, előző nap még találkoztam egy barátnőmmel, aki megjegyezte, hogy még le se szállt a pocakom, a ctg is teljesen eseménytelen volt, szóval én kezdtem szépen lassan rákészülni lélekben, hogy ez bizony indítás lesz. Éjjel a semmiből ébredtem a fájásokra, nekem a magzatvíz nem folyt el, a szülőszobán repesztették a burkot. Szóval nálam az égvilágon semmi előjele nem volt, a mellem később kezdett el fájni, amikor már belövellt a tejem. Sokan mondják, hogy a magzatmozgás megváltozik szülés előtt, hát nekem még ez sem volt, pontosan ugyanúgy mozgolódott, mint előtte bármikor.
2020. okt. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésem magzatvíz szivárgással indult. Már 3 napja szivárgott, de nem nagyon, és tapasztalat híján, nem nagyon foglalkoztam vele. Akkor már minden nap volt nst, és ugye megemlítettem az orvosnak. Megvizsgált, és azt mondta, hogy szerinte nem az, mert nem lát erre utaló jelet , de mivel már betöltöttem a 38 hetet feküdjek be a kórházba. Az éjjelem nagyon nyugtalan volt. Alig aludtam, egy 7 ágyas szobát kaptam, és teli volt a kórterem. Ment a hasam egész éjjel, mégjobban folyt a magzatvíz, véres is lett a pizsamám. Semmi fájdalmam nem volt. Utólag igazából lehet az izgalomtól ment annyit a hasam, ugye akkor már sejtettem, hogy nekem van igazam, azért mi mástól ázna el a pizsamám. Aztán reggel 8kor megvizsgált a dokim, épp, hogy hozzám ért, nem kis víz megint távozott. Szóval ennél a szülésnél ezt mondhatjuk "utaló jelnek". Viszont utána még 2x szültem, semmi jel nem volt. Mind 2x indítottak. Sőt, az elsőnél is, mivel fájdalmam nem volt.

Igazából 38-40 hetesen már semmi sem jó, minden fáj. Nem lehet ráfogni mondjuk a derék fájást szülés előjeleként, mert ez normális, fáj, mert már nagy a teher. Esetleg a hasmenést ide tudom gondolni, hiszen nem megy jó esetben az ember hasa. Viszont ha szülés előtti nap megy, akkor esetleg az lehetett már 1 tünet.

2020. okt. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2-szer szültem


Semmi jele nem volt


Reggeli nst is olyan volt h azt mondták nem a közeljövőben lesz baba

2020. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Viszonylag hamar, és sok jóslóm volt.

A szülés hirtelen indult el, éjfélkor elpukkant a burok és elfolyt a magzatvíz a 39. héten.

2020. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmi, csak a jóslók egyre erőteljesebbek voltak, amiket nem mondanám fájdalmasnak, csak kellemetlen volt.

Szülés előtt 4 nappal az NST fájásokat mutatott, ami miatt egy éjszakát benn tartották, de mivel én nem éreztem semmit, másnap mentem is haza. Aztán egyszercsak hajnalban fájásokra ébredtem, amit a zuhanyzás sem csillapított. Tűrhető volt, de mivel pontosan 1 percenként jöttek, elindultunk a kórházba. Burokrepesztés után 3 kemény óra múlva megszületett a kisfiam

2020. okt. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!