Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a jobb az otthon szülés...

Mi a jobb az otthon szülés vagy a kórházban szülés?

Figyelt kérdés
Véleményetek alapján?
2008. nov. 28. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, én félnék az otthon szüléstől. (de nem ellenzem)

Az biztos, hogy a múltkor erős jóslók miatt a szülészeten kötöttem ki, és nagyon felzaklatott, hogy ordítottak (tényleg szó szerint) a kismamák.

Azóta gondolkodtam én is rajta, hogy ha az ember otthon szül, akkor milyen nyugodt környezetben lehet. De én félek tőle, ígyhát viszek füldugót. :))

2008. nov. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem mindenképp jobb kórházban szülni, hiszen ha ne adj Isten, bármi gond lépne fel, ott a segítség helyben. Engem megnyugtat, hogy profi szakemberek, és minden más készenlétben van. Sajnos ma még nem tartunk ott itthon, hogy otthon szüljünk. Biztos meghittebb, de soha nem bocsájtanám meg magamnak, ha bármi gond adódna. Ez csak az én véleményem, igaz nekem nagyon sok probléma volt a terhességem alatt.
2008. nov. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én korházban szültem, és egyeltalán nem bántam! 22 óra vajúdás után, a kitolási szakaszban derült ki, hogy bizony nem fogom tudni megszülni a manómat, így császár lett a vége! Ha ez itthon történik...... hát nem lett volna jó élmény.

Az viszont teljesen igaz, hogy sokkal meghittebb otthon.

2008. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az otthon szülés visszafejlődés lenne. Hacsak nem tudnának minden házhoz egy komplett kórházat bevinni. Egyébként szerintem veszélyes, de nem akarom ismételni az előttem szólókat. Én kórházban szültem választott orvossal meg a férjemmel, szerintem elég meghitt volt így is.
2008. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnék itthon szülni. Bármi baj felmerülhet, aztán csak hibáztatnám magamat életem végéig. Jó hogy a mentő hamar kiér stb, de akkor is.

A kórházban megvannak a megfelelő gépek, műszerek, szakemberek...


Egy ismerősöm "véletlenül" otthon szülte meg a 3. babáját, hívta a mentőt, de mire kiértek, a baba előbújt. Szerencsére nem volt semmi baj, de kellett utána rendesen fürdőkádat takarítani... Persze ez már tényleg a legkevesebb, nem ez a lényeg...

2008. nov. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg hátránya az olyan szülőszobának ahol halljátok egyámst hogy halljátok egymást- én ilyenben szültem, de első voltam:-)- de én sem mernék otthon szülni.

Sosem tudni, mi adódik közben...

2008. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
most biztos lepontoznak majd az otthonszülés pártolói, de nem baj. elhiszem, hogy meghittebb, ha otthon, a saját kis környezetünkben születik meg a kisbabánk, ahol természetes fény van és kellemesség. de engem ez nem érdekel, nem érdekel, hogy a szülőszobában neon ég és sok fehérruhás ember van körülöttem és nem szól a halk zene. egy dolog érdekel, hogy ha baj van, legyeen ott rögtön a segítség. aki felelősen gondolkodik, az igy látja szerintem. bármilyen természetes folyamat a szülés, akármi megtörhénhet. nekem fontos az orvosi kontroll. nem mernék bevállalni egy otthonszülést. mondom ezt úgy, hogy magam is dr. vagyok.
2008. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sztem ez nem kérdés.Azért sem,mert lehet a khzban is háborítatlanul szülni.Pl.a Szt.Istvánban.A kisfiam májusban született,nem raktak Ctg-re,nem kaptam infúziót,csak a szülésznőm vizsgált óránként-2x,gyorsan meglett a baba-a szülőszoba 1 ágyas,a lábamat nem kötötték ki (a segítőim vállán volt),nem világított műtőslámpa,és gátmetszésem se volt.A babát egyből a hasamra tették,a köldökzsinórt én vágtam el(és nem rögtön)és a méhlepényt is megvárták,amíg megszületik(nem húzták ki belőlem.Kell ennél több,úgy,h tudod maximális biztonságban vagytok???2 gyerekes anyuka
2008. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem biztonságosabb a kórházban szülés: lúgot itatnak egy kismamával, meg hagyják elvérezni, mert nem veszik észre hogy baj van a méhével. Hol itt a kórházi biztonság??? Sztem ugyanolyan rizikós mindkettő. Meg persze akkor is, ha fogadott orvos van, mert ugye emberek vagyunk, az is tévedhet. Pont mint a bába...
2010. dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!