Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi otthon szeretnénk szülni....

Mi otthon szeretnénk szülni. Hogyan lehet elérni hogy a szülés közben ne vigye el az orvost a rendőrség?

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 10:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem semmit.Amúgy is nem az orvost kéne, hogy elvigyék, hanem téged, aki 9 hónapig óvtad-védted, most meg veszélyezteted...
2010. okt. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagy normális, ne haragudj!! Hogy tudod a picidet kitenni annak, hogy ha bármi komplikáció adódik, nem tudják azonnal megműteni, vagy segíteni rajta.

Otthoni körülmények között ez nem megy!!!

2010. okt. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
17%
kedves első!sztem azt ő dönti el, mit tesz a gyermekével 9 hónap után, te meg itt ítélkezel...röhejes.
2010. okt. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
82%

Ő dönti el...?

A gyerek nem "tulajdon"! Nincs joga ezt tenni egy újszülöttel, akinek lehet, hogy segítségre lesz szüksége, amint megszületik.

2010. okt. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
82%

Te olyan egyszerű vagy, mint a faék. Miért vinne el a rendőrség bárkit is? Egyáltalán honnan tudná bárki is, hogy te otthon szülsz? Vagy gondolod mindenkit megfigyelnek és ha egy orvos otthon vezet le szülést jelenti bárki is?

Geréb Ágnest nem azért vitték el, mert otthon vezetett le szülést, hanem azért mert nagy valószínűséggel megölt valakit (illetve korábban már 3 embert) és ez gyilkosság és börtön jár érte.

Ha a te szülésedet is eltiltott orvos vezeti le és te vagy a babád belehal, természetesen el fogja vinni a rendőrség és megvádolják gyilkossággal. De meg is úszhatja.

Ha pedig kiderül, hogy otthon vezet le szülést, mivel ez tilos az orvosoknak, elképzelhető, hogy eltiltják.

De nyugodtan szülhetsz otthon, egyszerűen nem mész kórházba és se orvos senki nem kell, fog az menni egyedül is vagy a férjed is segíthet.


Ja és a tegnapi Helyszínelők pont aktuális ott is egy zugorvos operálgatott egy raktárépületben, volt akinek sikerült az operáció de volt aki belehalt. És még az annyira liberális Amerikában is elvitték az orvost és letartóztatták, mert nem lehet ilyet csinálni, sehol a világon, hogy egy orvos otthon praktizálgat, műtöget akármi.

2010. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudj, de sztem ez egy felnőtt embertől roppant nagy felelőtlenség, h otthon akar szülni!Soha semmilyen indokkal nem lehetne rávenni engem, h ennek a veszélynek tegyem ki a gyermekemet.

Én magam mondjuk azt sem értem, h hogy lehet idáig eljutni, h az embernek az ilyesmi eszébe jusson!?

2010. okt. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
47%

a konkrét kérdésedre a válasz: Sehogy sajnos. Miután ez a dolog még nincs törvényben szabélyozva addig ez igy főleg hogy "házhoz" hivod az orvost és valami történik sajnos ez bűncselekménynek minősül. Ha minden redben zajlik előfordulhat hogy kitudódik akkor is meghurcolás lesz a vége. Ha valami komplikáció lép fel akkor egyértelműen el fog járni a rendőrség.

Menjetek be akkor a születés házába inkább (szerintem).

2010. okt. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
37%

Itt nem jó helyen tetted fel a kérdést. A sok véranya szét fog szedni. Sajnos nem értik meg hogy otthon szülni nem egyenlő azzal hogy halálos veszélynek teszem ki a gyerekemet, és azt sem hogy kórházban is történhet baj.


Kérdésedre válaszolva, ma magyarországon valóban nem biztonságos az otthonszülés, elsősorban az orvosok és a törvényhozók magatartása miatt. Sajnos nincsenek meg a feltételei a biztonságos otthonszülésnek. Ehhez ugyani s az kellene, hogy felvállalja valaki a döntést, hogy a terhesség problémamentes és lehet otthonszülni, kellene olyan szakképzett személyzet aki levezeti a szülést, kellene mentő, ami szükség esetén 1-2 percen belül kint van, sőt a ház előtt vár, hogyha baj van kéznél legyen, és kellene hogy az orvos ne nézzen gyilkosnak ha gond esetén mégis kórházban fejeződik be a szülés.


Megkérdezhetem miért szülnél otthon? Első baba, vagy esetleg volt már rossz tapasztalatod? Köztes megoldás hogy kórházban szülsz, de után hazajösztök. Ezt saját felelősségre megteheted.

2010. okt. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
73%
A 11.31-sel maximálisan egyetértek, viszont elmondanám az én történetemet. Én is gondolkodtam azon, hogy itthon szüljek, de szerencsére elvetettem az ötletet. A terhességemmel minden rendben volt, kiválóak voltak a véreredményeim, időre jött a baba... ahogy a nagykönyvben meg van írva. Csakhogy! Rövid volt a köldökzsinór és még rá is volt tekeredve a nyakára és a vállára. Gondolj bele, mi lett volna, ha nem kórházban szülök...?! Én biztosan nem veszélyeztetném a babámat.
2010. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim válasza:
74%
Ne haragudj de biztos hogy jó dolog hogy otthon szeretnél szülni? Nagyon sok komplikáció léphet fel, akkor mit csinálsz? Egyből kórház. Nem kéne ezt megelőznötök? Gondolom könnyen összejött a baba, mert nagyon nem törődtök vele hogy veszélyezteted a baba és a magad életét! Sajnálom hogy így gondolkoztok!!!
2010. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!