Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori, hogy nagy...

Mennyire gyakori, hogy nagy baba miatt császárt javasolnak?

Figyelt kérdés
A 37.hétben vagyok és 3 kilósra saccolta a dokinő a babát. Azt mondta kicsi az nem lesz, de nem fejtette ki ez mit jelent, császár sem jött szóba egyelőre...Se én, se férjem nem születtünk 3400 grammtól többel, férjem igaz nagy darab, magas, én viszont 157 cm, picike vagyok. Nagyon beparáztam,hogy ha heti 200 grammot is hízhat akkor mi lesz a vége? Meg tudom majd szülni? Persze tudom, ez csak cca mérés, de tegyük fel, hogy valós..Dokinőm szerint a csípőm, medencém széles, jó anatómiai adottságú,nem kéne, hogy gond legyen, a baba fejvégű,de ez menet közben adja majd magát... Kicsit aggódom, első baba.
2020. okt. 30. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem igazán az számít, hogy mekkora a baba kilóra, hanem, hogy a te csípőd elég széles-e hogy kiférjen. És ez megint nem a te magassagodtol függ. Szobatarsam 5!! Kilós gyereket szült gatmetszes nélkül (jó nem az első gyereke volt de akkor is). Baratnomnek meg 4 kilós miatt már csaszar kellett tér aránytalanság miatt. En is 3910gr-mos gyereket simán szültem. Másik barátnőm 2900 grammos gyereket császárral. Szoval maga a kiló meg nem jelent semmit.
2020. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem. Soha.

Én 4 kilós, unokatesóm 4,8 kilós babát próbàltunk megszülni.

Nem a méret miatt, de mindkettőnknek sürgősségi császár lett 8-10 óra vajúdás után.

2020. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
3 kiló 37 hetesen nem sok. Nekem 38 hetesen 3500 grammnak saccolták a kislányom, végül 40+1 hetesen született 3700 grammal. Második baba, 2 óra lett meg gátvédelemmel. A fiam anno 8 éve 3900 grammal született 6 óra alatt, igaz ott kellett gátmetszés. Nem a magasságodtól függ, hogy kifér-e, ettől ne tarts, én ezért nem gondolkodnék császárban, az biztos.
2020. okt. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

A valódi, indokolt téraránytalanság extrém ritka.

Hogy hányszor fogják erre az orvosok a császárt, már egyáltalán nem extrém ritka.

2020. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az számít, hogy a feje mekkora a csontos medencebemenethez képest, amit elvileg UH-n látnak - ezt hívják téraránytalanságnak, olvass utána. Ez nem függ a magasságodtól, lehet magas, testes nőnek is keskeny ez a "lyuk". Tehát a baba kilója/magassága és a te kilód/magasságod sem mutatja meg önmagában (max. ha 145-150 centi alatti lennél végnak automatikusabban). Barátnőm is hasonlóan magas, mint te, vékony, sportos, kicsit olyan deszka arányú, erre kétszer is 4 kilós gyereket szült simán. Én meg kisebbeket császárral, de nem ezért, irigyeltem is akkor. Egyébként simán fél kilókat tévednek ám méréskor, nekem is azt mondták az egyikre, hogy örüljek, ha meg lesz 3 kiló a 38. héten (kétnaponta nézték a végén) és 3,5-lel született.
2020. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

Elég gyakori. Nekem is javasolták, (pedig széles a csípőm), de nem akartam, közel 4 kilós gyereket szültem, meg is lett a böjtje. Nem a csípőm bánta, hanem a hüvelyem.

A korábbi válaszadók elég önellentmondásos válaszokat írtak. 4 kilós, meg 4,8 kilós gyereknél nem a méret miatt kell a császár? Na nemár...

Hogy 5 kilós gyereket többedik szülésnél megszül valaki, gratulálok, nyilván egy ilyen csípő/medence már fel van készülve a szülésre, teljesen más, mint elsőre nagy babát szülni. De még így sincs rá garancia, hogy nem lesz probléma. És az anya sérülése csak az egyik lehetséges veszély, a gyerek is sérülhet, és maradandó károkat okozhat akár egy néhány perces oxigénhiányos állapot is, egy esetleges elakadás miatt.

Mondjuk egy 3600 g-os baba még bőven átlagosnak számít, természetesen a te testarányaidtól függően. Ha a csípőd széles, és nincs a babának extrém nagy koponyája, akkor simán megszülöd.

Viszont ne kezdj most el ezen aggódni, lélekben próbálj felkészülni mindkét eshetőségre, és az legyen a mantrád, hogy minden a lehető legjobban fog alakulni.

Könnyű szülést!

2020. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"A korábbi válaszadók elég önellentmondásos válaszokat írtak. 4 kilós, meg 4,8 kilós gyereknél nem a méret miatt kell a császár? Na nemár..."


A négykilósomnak a köldökzsinór csípődött be.

A 4,80-as babánál anyukának toxémia volt. Mindkettőnknél természetes szülést terveztek.


Mi ebben az ellentmondásos?

2020. okt. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom,hogy ez mennyire gyakori,de nekem javasolták. Nem az orvos (sztk), ő kb le sem tojta a fejem,csak mondogatta,hogy JÓ NAGY BABA. A 4d babamozin is a szonográfus kérdezte,hogy nem javasolták e esetleg a császárt mert hatalmas a koponyája is meg úgy ámblokk nagy a fiam. Ahogy egyre többször és többen hangoztatták ezt én is egyre jobban kezdtem félni a hüvelyi szüléstől. De gondoltam,majd lesz valahogy max megcsászároznak. Fogadott orvosom nem volt csak fogadott szülésznőm,na neki köszönhetek mindent,mert ő nézte át alaposan a leleteim és azt mondta sok szülést levezettem már 20 év alatt,ezt nem fogod tudni végig csinálni. Horror lenne,és adott egy hetet hogy átgondoljam mit szeretnék és segít orvost "intézni" aki megcsinálja programozottan a műtétet. Nem kellett sokat gondolkodni ezen nekem,hallgattam rá. Féltettem a babát,magamat is. És sok szenvedéstől kímélt meg a szülésznő,ezzel hogy segített. Végül 4890g és 61cm-el született a fiam a 39.héten program császárral épen,egészségesen. És hatalmas volt valóban a többi babához képest is. Azt mondta a doki,hogy nagyon jó döntés volt,mert nem tudtam volna megszülni. Téraránytalanság volt a papíromra írva. Császár után egy héttel már nagyon jól voltam,úgyhogy én hálás vagyok a szülésznőnek,mert más nem foglalkozott ezzel.
2020. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hu koszi a valaszokat... Csak azert kerdezem, mert a fb csopinkban egy anyukanak ma dontottek arrol, h csaszar lesz mert nagy a baba, szeles a mellkasa allitolag, de ott mas a helyzet, mert 1.baba csaszaros volt es a heg miatt aggodik a dokija... Nekem a dokinom viszont tudom, h odafigyel erre is, bnom novere 4,4 kilos babat szult, nagyon megszenvedve, szakadva stb es a dokinom mondta, h ha az o betege mar reg csaszar lett volna...de nem nala szult. Remelem a vegen nalam is atgondolja, javaslatot tesz, bar en nagyon nagyon meg akarom uszni a csaszart...remelem nem hizik mar fel kilotol tobbet a babam...
2020. okt. 30. 12:36
 10/14 A kérdező kommentje:

36+4

BPD:9,11

AC:32,73

FL:6,97

2920 gramm

Ilyen adataink voltak hétfőn, centiben szamolva...

2020. okt. 30. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!