Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik decemberben, januárban...

Akik decemberben, januárban szülnek, hogy készülnek?

Figyelt kérdés

Mert, ugye egyrészt, az apás szülés, a nyilatkozatok ellenére több helyen kérdéses, vagy teszthez kötött!


- Nálatok, mi a helyzet, ha kiderül, hogy a kismama Covidos? ( Mármint, tünetmentes, de a gyorsteszt kimutatja!) Átszállítják, baba vele maradhat?


- Ha hazamentek a kórházból, "karanténba" vonultok, hogy nehogy a kórházból vigyetek haza fertőzést? Hiszen, keddtől, már minden kórháznak fogadnia kell Covidos beteget.


Titeket mi aggaszt?

Vagy nálatok, van valami extra intézkedés a szüléssel kapcsolatban?



2020. nov. 7. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

A mi korhazunkban a szülészet teljesen másik épületben van. Szülészet és gyermek rendelők. Nyilván nem lehet egy esetleges fertőzést 100%-ban kizárni de a direktbe koronásokat külön épületbe teszik. Már tavasszal kiürítették az egyik épületet erre a célra. Ha az megtelik, passz.

Egyelőre itt szabad az apás szülés is.

De minden kb naponta változik.

2020. nov. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Ja az kimaradt hogy nálunk most minden kismamát igyekeznek külön tenni max kettesével. Ez is létszám függő lesz persze, covidosok mennek nyilván egyedül. Eddig, akit ismerek covid gyanús volt (nem igazolt) és a baba vele volt. Nem tudom ha igazolódik mi van, de gondolom el már nem veszik ha ott volt. Olyanról nem tudok, hogy valaki már eleve úgy ment hogy tudtak is hogy fertőzött.
2020. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
December 23ra vagyok kiírva , jelenleg még semmit se tudok ez aggaszt. De igyekszem addigra megtudni mindent.
2020. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem aggódom.

Semmiképp nem lett volna apàs szülésünk tehát ez nekem nem oszt, nem szoroz.

A pàrom eü dolgozó, nem leszünk karanténban. Ő minden nap jön, megy a betegek között, semmi értelme nem lenne

2020. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Minden nap történhet valami új rendelkezés. Én úgy készülök, hogy a cuccaimat mindenképp tudjam babával együtt cipelni hazamenetelkor, mert valószínű nem jöhet majd fel hozzám senki segíteni. Max az osztály elejére. Ezen felül igazából bármi lehet. Ha megvan a csomagom a papírokkal, akkor onnantól gond nem lehet.

Úgyis levezetik a szülést, akkor is ha közben kiderül covidos vagyok. A baba meg fog születni és mi bent leszünk x napig.

Tehát az egyetlen változó a sztoriban, hogy egyedül szülsz-e vagy hogy hányan vagytok a szobában a 2-3 napig. (El tudom képzelni, hogy lecsökkentik majd a bentfekvő időt.)

2020. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Veszek egy kisebb méretű gurulós bőröndöt, hogy ne kelljen cipelni a nehéz cuccot. Apa egyébként sem jött volna be, csak az aranyórát szerettük volna együtt tölteni. Egyedül a kötelező maszkviseléstől félek szülés közben, az embertelen lenne.
2020. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!