Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kijárási tilalom alatt az apa...

Kijárási tilalom alatt az apa hogy juthat haza ha a szülés 20 és 5 óra között zajlik le?

Figyelt kérdés
Apás szülésre készülünk, bennem pedig felmerült ez a kérdés a mai intézkedések után. Hogyan igazolja az apa hazafele ha megállítja a rendőr hogy miért hagyta el otthonát?
2020. nov. 9. 16:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Úgy rémlik indokolt esetben engedhető a kijárás. Gondolom lehet igazolást kérni majd a kórházban, hogy ott tartózkodott.
2020. nov. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%
Vigyorogva megmutatja az újszülöttről készült pár órás képeket.
2020. nov. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
61%
Remelem viccelsz...
2020. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem be sem fogják engedni a kórházba.
2020. nov. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

"Remélem viccelsz..."

Nem nem viccelek, ez egy nagyon is jogosan felmerülő kérdés ugyanis még nem fordult elő eddigi életem során kijárási tilalom. Bocs hogy nem vagyok tisztában hogy pontosan ez mit jelent erre az esetre.

2020. nov. 9. 16:44
 6/30 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem nem fogják be engedni.

De jó hír hogy a gyerek igy is megszületik. Nagyobb baj sose érjen

2020. nov. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%
Akkor a mentősöknek lesz elég munkájuk (mondjuk így is). Gondolom akkor a szülés beindulásával is csak ők vihetik be este/éjjel a szülő nőket. Eddig az volt hogy ne terheljük feleslegesen a mentősöket mert nem taxi szolgálat.🤔
2020. nov. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
64%

Első válaszoló vagyok.

(Én év elején szülök majd) Ha a tavasztól eltérően lesznek sűrűbben ellenőrzések, akkor biztosan kell majd valami hivatalos, amit be tud mutatni, ahogy hivatalosan tavasszal munkáltatói igazolást kellett magadnál tartani ha vidék és a főváros között ingáztál - lakóhely munkahely között.

Ha fent marad ez a rendelkezés, akkor ezzel lehet számolni szerintem. Mivel nem tér ki a mostani rendelet az egészségügyre, kórház válogatja továbbra is, hogy bemehet-e apa a szülésre vagy sem. Nálunk még bemehetnek. Aztán lehet jövő héten már nem.


Nekem amúgy van egy teóriám, hogy ha terheltek lesznek a kórházak, akkor a szülészeten is kevesebben lehetnek (ha a nyugdíjas háziorvos is be van vezényelve a lélegeztető gép mellé, akkor lehet egy szülésznő is, mondjuk az is durva lenne..). Tehát az apa jelenléte a kórház számára is biztonság érzetet adhat, hogy nem egyedül szenved a kismama. Én 2016ban szültem karácsonykor, na hát akkor szerintem vagy 6 órát egyedül voltunk a férjemmel a szobában (a 10ből), azt se tudtam jól csinálom-e a dolgom... Akkor is épp kevés szülésznő volt “szolgálatban”. Egy császáros szülés más, az műtétnek számít, ott várható, hogy az apát nem engedik be.

2020. nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Nyilván meg fog születni a baba ígyis, úgyis. Nekem napjaim vannak hátra, bármelyik percben elindulhat a szülés, kvázi alig van időm felkészülni a változásra. Szabályt pedig értelemszerűen nem akarunk szegni.

Valóban eddig a lelkemre kötötték hogy ne hívjunk mentőt, nem arra van csak ha komplikáció lép fel. Mindegy valahogy majd csak lesz.

2020. nov. 9. 17:17
 10/30 anonim ***** válasza:
84%
Ne legyünk már buták, légyszi. Elmondták, hogy alapos indokkal lehet az utcán tartózkodni. Ilyen pl ha neked olyan a munkaidőd, hogy akkor kóricálsz, de asszem a gyerek születése is elég alapos indok...
2020. nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!