Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok egy fiatal...

Mit gondoltok egy fiatal szülésznőről?

Figyelt kérdés
Szóval mondjuk bekerültök a kórházba és mondjuk egy 24-25 éves lány lesz a szülésznőtök..aki épp csak lediplomázott.. Mit tennétek? megpróbálnátok egy idősebb tapasztaltabb szülésznőt kérni helyette, vagy rábíznátok magatok?
2010. aug. 10. 20:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Rábíznám magam. Több a friss tudása és lelkesebb, mint a flegma öreg orvosok. Ha nem bíznám rá magam, kihalnának a szülésznők, mert sosem szereznének gyakorlatot. Nekem a rezidensekkel sincs bajom.
2010. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én találkoztam frissen végzett szülésznővel. Az volt jó, hogy kötetlenül el lehetett vele beszélgetni, nem volt az a fennsőbbséges én vagyok valaki dolog. Bármire válaszolt normálisan, nagyon segítőkész volt. Persze volt dolgom idősebb, nyugdíj előtt állókkal is. Igazából embere válogatja. Ha valaki valamiért nem szimpatikus, nem tudsz benne megbízni úgysem fogod őt választani
2010. aug. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A Péterfy kórházban (én ott szültem 3 hete) például van pár nagyon fiatal szülésznő és hihetetlen módon dícsérik őket, a szobatársam egyiküknél szült és azt mondta profi volt és nagyon kedves. Én sem a korra helyeznéma hangsúlyt a helyedben, hanem neten nézegetnék konkrétan az adott szülésznőről szóló tapasztalatokat, pl fórumokban, vagy akár itt kérnék tapasztalatokat róla, és azok alapján döntenék.
2010. aug. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
én nem akarok szülni még..:D nem azért kérdeztem hanem csak mert minden vágyam hogy szülésznő legyek..most fogok érettségizni ( egészségügyi suliba járok, az eü tantárgyakból elég jó vagyok, járok csecsemő gondozós szakköre is ) és szeretnék a debreceni egyetem szülésznő karára felvételizni...csak attól félek, hogy ( tudom nem én lennék az első, sem az utolsó fiatal szülésznő) de hogy a nők akik éppen hozzám kerülnek majd nem bíznak bennem, és lenéznek majd hogy " mit képzelek én az ő gyereküket nem fogja egy ilyen csitri a világra segíteni"
2010. aug. 10. 20:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mire egy friss diplomás szülésznő bekerül a kórházba, addigra sok -sok szülést néz végig, ha jó a gyakorlatvezetője, asszisztálhat is és bizony, minimum 40 szülést kell önállóan (természetesen a gyak.vezetője végig ott van vele!) levezetnie.Amikor én szültem, épp volt a kórházban egy fiatal szülésznő-jelölt. Mivel bőven volt idő a vajúdás alatt, volt időnk beszélgetni.Nagyon kedves, barátságos és segítőkész volt. Én rábíznám magam egy fiatalra is. Nem a kor számít, hanem a hozzáállás!
2010. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy milyen szakmát választasz, az elején kezdő leszel, ész szem,be kell majd nézni azzal, hogy még nincs tapasztalatod... :o)


Ha ehhez érzel kedvet, csináld! Szerintem gyönyörű szakma!

Minden jót!

2010. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
bocs az elírásokért...
2010. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25 éves szülésznőnél szültem.jobbat nem is kaphattam volna helyette.
2010. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ó hát ilyennel ne foglalkozz, jelentkezz bátran! Nem az számít hány éves vagy, hanem hogy hogy bánsz az emberekkel, anyukákal. Sok sikert!
2010. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor tanuló szülésznő voltam nem 24-25, hanem 19-22 éves voltam. Ezidő alatt közel 100 szülést vezettem, az első 10-20-at leszámítva szinte teljesen egyedül. Soha nem találkoztam olyan esettel, hogy mást kért volna a kismama helyettem (pedig megtehette volna, hogy nem engedi, hogy tanuló vezesse), sőt, nem egy olyan eset volt, amikor kérte, hogy várjam meg.

Végzett szülésznőként sem volt ez téma sosem, 10 év alatt 1000 feletti szülést segítettem, vezettem le.

Szerintem, ha magabiztos vagy, ha a jelenléted megnyugtató a szülő nő számára, nem fog kételkedni a tudásodban. Csak Te is bízz önmagadban!

Sok sikert!

2010. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!