Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok egy fiatal...

Mit gondoltok egy fiatal szülésznőről?

Figyelt kérdés
Szóval mondjuk bekerültök a kórházba és mondjuk egy 24-25 éves lány lesz a szülésznőtök..aki épp csak lediplomázott.. Mit tennétek? megpróbálnátok egy idősebb tapasztaltabb szülésznőt kérni helyette, vagy rábíznátok magatok?
2010. aug. 10. 20:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat számít az első benyomás.

Nekem fiatal szülésznőm volt, bár nem ennyire, velem egyidős lehetett (30). Egy tündér volt, egyértelműen azt nézte, nekem és a babának mi a jó. Hálám üldözze érte...


Én ezzel a kérdéssel úgy vagyok, hogy valószínűleg meghökkennék, főleg, ha az a 24 éves nő le is tagadhat még pár évet, de rábíznám magam. Sokszor a fiatalok lelkesedése, odafigyelése többet ér, mint az öregebbek tapasztalatai és rutinból tevékenykedése.

Ha úgy látod majd, hogy a kismama idegenkedik tőled, akkor oldd fel a feszültséget, mutatkozz be, beszélj vele pár szót, kérdezd ki őt is, mit érez, hogy van...

Én az újszülött osztályon döbbentem meg, amikor feltoltak a szülőszobáról. Az ottani főnővér nagy harsányan és vidáman odajött, közölte, hogy Márti vagyok, örülök, hogy itt vagy és elmondta, hogy most mi jön, mi hol van az osztályon és ő szedett le a gurulós ágyról, hát mit mondjak, fél perc alatt szívembe zártam :-)

2010. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

kedves 22:55..igaz ami igaz, régen nálunk itt az eü szki ben is volt érettségi után szülésznő képzés és akkor tényleg fiatalabbak voltak a kezdő szülésznők..viszont mostanra ez már egyetemhez van kötve..ami 4év, és abból két év elmélet és két év gyakorlat..írnál nekem privátban egy e-mail címet? mert nekem nem engedi hogy írjak neked, és lenen hozzád pár kérdésem..:)


mindenkinek köszönöm a hozzászólásait, tapasztalatait. Én eléggé empatikus személyiség vagyok, imádok beszélni..kicsi korom óta :D szinte sose vagyok csendben..de legfőképpen olyan munkát szerettem volna ahol új embereket ismerhetek meg, és azt hiszem ez pont jól jön ha szülésznő szeretnék lenni..:)

2010. aug. 11. 11:09
 13/16 anonim ***** válasza:
mint kérdező, nincs lehetőségem privátot küldeni, de nálam engedélyezett. Próbáld újra, ha nem megy, írj, kitalálunk valamit :-)
2010. aug. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom a fiatal szülésznőkkel, nővérekkel, orvosokkal, stb addig a percig amíg nem próbálnak meg kioktatni. Egy rövid sztori: Már 2 napja voltam a szülőszobán mikor jött egy kisebb tanuló csoport szülőszoba látogatásra. Már nagyon fáradt és feszült voltam nem is csoda... és kérdezte a szülésznő, hogy hogy érzem e magam, hat e fájdalom csillapító, mire az egyik tanuló kis csaj (lehetett vagy 16-18 éves) beszólt nekem, hogy minek nekem fájdalom csillapító?!? Mondom kedvesem szült már maga? Azt mondja nem. Mondom akkor ne durrogjon itt nekem mert azt se tudja miről van szó. Én két napja is kínlódok 10 perces fájásokkal! De még neki állt feljebb, hogy ők úgy tanulták, hogy egy nő akkor éli át a szülést ha nem kap semmilyen fájdalom csillapítót. Ha lett volna erőm hozzá tuti lecsapom a kis csajt!!
2010. aug. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

hát igen...az utolsó sztori iskolapéldája annak amikor valaki túl nagyra értékeli a suliban tanultakat.

Kedves kérdező: majd a gyakorlatban fogsz megtanulni minden fontos dolgot, és lehetsz nagyszerű szülésznő fiatalon is! A fontos hogy ne a sulis vizsgaeredményekkkel hozakodjon elő valaki aki frissdiplomás mert az csak papír, ami ér valamit az a gyakorlati tudás.


Én is hülyét kapok amikor valaki a tankönyvből bemagolt okoskodást szajkózza és messziről süt róla hogy f*ngja nincs a gyakorlathoz, ezt most az utolsó hsz-ban szereplő gyakornokra értettem....felháborító.

2010. aug. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem el utána érdeklődni, hogy nálunk kik a szülésznők. Bár még ráérek kiválasztani, azért nem árt felkészülni. És megmondom neked őszintén, nálam a fiatal szülésznők vannak előnyben. (Aki szimpatikus, ő 26 éves) Az idősebbek sajnos- ismerősök tapasztalatából- úgy vannak vele, hogy már levezettek egy csomó szülést, és mindet ugyanúgy kezelik.

Egy ismerősömmel történt tavaly:

Bement a kórházba, aztán kb. 20 perc után szólt a szülésznőnek, hogy itt bizony szülés lesz, mert érzi, hogy már jön a baba. Erre közölte az enyhén idősebb (kb. nyugdíj előtt álló) szülésznő, hogy nehogy azt gondolja már, hogy első szülésnél 1 óra alatt meglesz a baba. És kiment!!!!! Simán otthagyta! Amikor a doki rá 10 percre megérkezett, már tolták is a szülőszobába a lányt, fél óra múlva megszületett a kisfia. A bunkó szülésznőben meg legalább volt annyi intelligencia, hogy a végén bocsánatot kért a viselkedéséért. :S

Szóval én személy szerint kimondottan örülök egy fiatal szülésznőnek, mert bennük még megvan a lelkesedés, és az odafigyelésre való képesség. Szóval jó tanulást! :)

2010. aug. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!