Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Debreceni Klinikán a csecsemős...

Debreceni Klinikán a csecsemős nővérekről vélemény?

Figyelt kérdés

A Kenézy Gyula kórházban szültem, ott nagyon kedvesek voltak a csecsemősök, nyugodt szívvel adtam oda vigyázni éjszakára . Mindenki egytől egyig irtó aranyos volt.


Viszont a COVID alatt a Klinika üzemel. Ott a csecsemősök milyenek ? Hallottam 1-2 szájról dolgokat. Azt mondta az egyik volt ott dolgozó , hogy mindig van valami komplikáció mert sok az újonc. A szülésnél is.

Mennyire igaz?


Válaszotokat előre is köszönöm.



2020. nov. 29. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

A klinikán room-in van, azaz ott bizony nem fogod oda adni éjszakára, se máskor. Ha oda, adnád joggal fognak "nem kedvesek lenni".

Egyébként mindkét gyerekem a klinikán született, semmi bajom nem volt a csecsemősökkel. Mindenki kedves volt, segítőkész az éjszaka közepén is. Akivel gond volt, az az osztályvezető orvos (egy vén banya).

2020. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Hát szerintem szörnyűek. Nekem nem segítettek... besárgult a gyerek és nem adtak neki enni,mert "nem olyan sárga"...és a gyerek meg csak üvöltött az éhségtől.Nekem meg tejem nem volt... Úgy hozattam be tápszert a férjemmel. A stressz miatt,amit ott kaptam be sem indult a tejem. Próbálkoztunk a szoptatással,de ami nincs abból nem lehet. Sürgősségi császáros voltam 72 óra vajúdás után és altattak, emiatt kába voltam és rettentően fáradt. Csak az 1.este vitték el. Örültem volna,ha 2. este is elviszik,mert még mindig éreztem a 72óra ébrenlét+altató hatását,de nem vitték egészen addig amíg el nem ájultam (nagyon sok vért vesztettem). Szóval,ha lesz egy szép szülésed,ne is álmodj róla, hogy elviszik,mert,akinek nehéz szülése volt azokra sem néznek rá...
2020. nov. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Császáros voltam az első babámmal, én csak 11 orat vajúdtam, de mekoniumos volt a magzatvíz es nem várhattak tovább. Viszont a kenézyben nem volt megkülönböztetés. Sőt, gyakrabban jöttek be, hogy segitsenek-e pelenkazni, vagy kell-e bármi segítség. Hozzák be-e az ebédet stb. Jöttek, hogy járkáljak sokat, ha kell segítenek a folyosón .
2020. nov. 29. 12:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem a csecsemők lesznek a legnagyobb problémád most a Klinikán, hanem az, hogy egymás hegyén-hátán kell szülni és aludni két napig, mert nincs hely, az orvos meg kevés és örülhetett, ha valaki rád néz.
2020. nov. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van fogadott orvosom, s nem 2020ban szülök, hanem majd 2021ben tél után. Addig remélem javul a helyzet! :)


Köszönöm szépen a válaszokat. :)

2020. nov. 29. 14:33
 6/8 A kérdező kommentje:

Most hallottam 2021.januártól nem lehet fogadott orvos! Az szülészt aki épp ügyeletes.


Erről hallottatok valamit?

2020. nov. 29. 15:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, az orvosok már nem is vállalnak emiatt, tényleg így van.
2020. nov. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. Akkor csak reménykedni fogok, hogy épp az orvosom legyen az ügyeletes:)
2020. nov. 29. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!