Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » MÁV kórházban szülésről...

MÁV kórházban szülésről tapasztalatok? Melyik orvos a legjobb? Látogatók bemehetnek-e a gyermekágyas szobába?

Figyelt kérdés
Van-e 24 órás rooming-in, a kórterembe bejöhet-e az apuka látogatni, vajúdásnál bent lehet-e, mellre tehetem-e a babámat a szülés utáni első órában, van-e gátvédelem, választott orvosnak mennyit illik ott adni, szülésznőt kit ajánlanátok, stb.? Minden érdekel. Előre is köszönöm! :-)
2010. aug. 13. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, van 24 órás rooming-in. Sőt, majdnem megsértődnek a csecsemősök, ha visszaviszed a babát valamiért :-(

A kórterembe minden nap van 1 óra papás-látogatás, ilyenkor bemehet az apuka, máskor nem. Amúgy senki nem mehet be a kórterembe elvileg, csak a folyosón fogadhatod a látogatókat, de oda meg a babát nem viheted ki. De általában, ha a szobatársaidat nem zavarják a látogatók, akkor megengedik a nővérek, hogy bemenjenek a kórterembe. Persze túlzásba nem szabad esni, 5-6 látogatóval egyszerre :-)

A babát mellre teheted az első órában (sőt talán 2 óra is van), akkor csak te, baba, apa marad a szülőszobán.

Gátvédelmet nem tudom, császáros voltam.

2010. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Várok még válaszokat.
2010. aug. 13. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:
A gátvédelmet mindenkinél megpróbálják kérés nélkül.Én ügyeletesnél szültem és semmi hátránya nem volt.Mondjuk csak akkor láttam amikor már varrni kellett.(nem jött össze a gátvédelem)Szülésznőt nem lehet fogadni.Első éjszaka beviszik a csecsemősök a babát,hogy ki tudd pihenni magad.Másnaptól éjjel-nappal veled van.A kórtermek 3 ágyasak külön zuhanyzóval.A látogatófolyosón bármikor fogadhatsz látogatót a kórterembe apa bemehet naponta 1 órára.Ennyi jutott eszembe,ha érdekel még valami szívesen válaszolok.
2010. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én öt hónapja szültem császárral.Az előző válaszolók nagyon jól megírtak mindent.A párom és a szobatársaim párjai is minden nap ott voltak és talán ha egyszer szóltak, hogy menjenek ki a folyósóra. A babámat nekem is a szülés után másnap reggel már hozták még mozogni nem nagyon tudtam.Tíz perc volt míg elcsoszogtam a pelenkázóig.Nagyon nem akarták a csecsemősök bevinni az őrzőbe a babát de amikor már a harmadik éjszaka nem aludtam és a gyerekkel a kezemben nekiszédültem a falnak akkor mondtam, hogy most aztán elég és legyenek szívesek legalább pár órára befogadni a picit.Ekkor nagy szájhúzogatások közepette (4! órára) elfogadták mert amikor hajnalban felkeltem a wc-re mire visszajöttem a babámat valamelyik odatolta az ágyamhoz.Persze csecsemős nővért nem láttam.Gondolom észrevették hogy felkeltem és már hozták is.A szobatársam amikor szintén pár órára szerette volna beadni, hogy tudjon kicsit pihenni, nem fogadták az őrzőben.Visszajött a babával.Azzal, hogy majd később jönnek érte.Hát azóta is jönnek...

Amikor bedurrant a mellem, a védőnő rám szólt, hogy azonnal álljak neki fejni, de mivel nem volt mellszívóm kézzel estem magamnak, mert nem volt idejük megmutatni, hogyan kell.Végül fél óra kínlódás után egy nővér aki csak vérnyomást mérni jött, csodálkozva kérdezte, hogy miért nem a nagy géppel fejek, mert ezeknek a melleknek már az kell.Végül megkaptam a gépet, de akkorra már bőgni tudtam volna annyira szét akartam szakadni.Ja a babám meg nem tudott szopizni mert folyton bealudt gyenge volt (2270 és 48 cm), végül a lefejt tejemmel itattam.Persze előtte cukros vizet és tápszert kapott és folyton rám szóltak, hogy anya itassa vele! Szóval ebben a bababarát kórházban így jártam.Még annyit, hogy négy és fél napot voltunk benn ezalatt egyszer sem cseréltek tiszta ágyneműt(de mindig megkérdezték, hogy volt e baleset) és egyszer sem néztek rá a sebemre.

Első babámmal voltam benn, jobbat vártam.De egyszer sem panaszkodtam mert ugye a gyerekem ott van náluk amikor elviszik vizsgálni...Így is volt, hogy amikor elvitték egyszer pár órára lámpázni felmaródott popóval hozták vissza szegényt pedig adtam két pelust, hogy nehogy gond legyen...

2010. aug. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!