Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy volt erőtök végigcsinálni...

Hogy volt erőtök végigcsinálni a szülést?

Figyelt kérdés

Itt most nem az érdekel, hogy "Arra gondoltam, hogy mindjárt megszületik a babám...", nem a lelki erő érdekel.

Ha mondjuk a kismama felkel kedd hajnali 5 órakor, takarít, főz, stb., majd olyan este 8 fele beindul a szülés és vajúdik 19 órán keresztül, az hogy bírja? Hogy hogy nem dől ki a fáradtságtól? Akárhogy nézzük, több mint 34 órát van fent, mert szülés után még aranyóra, stb.


2021. jan. 11. 20:14
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Reggel keltem, csináltam a dolgom, sütöttem rengeteg rántott csirkecombot, mert valamiért azt akartam enni, este 8- kor elfolyt a magzatvíz, 19- re kórházban voltunk, hajnalra meglett a baba, még szülőszobán maradtunk 2 órát, hajnal 6 körül vittek a szobába, de annyira fel voltam pörögve hogy nem tudtam elaludni,9- kor hozták a babát,aki aztán állandóan ordított ha nem cicin lógott. Kb 36 órát nem aludtam, de akkor valahogy fel sem tűnt. Annál inkább az utána következő hónapokban 🤣
2021. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
11-esvagyok, este 10- re voltunk kórházba.
2021. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Bekker 10es, de irigy vagyok..🤣 Első babád volt?
2021. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
*Bakker 😃
2021. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Hát én bent feküdtem már egy hete terminustúllépéssel, a szobatársam annyira horkolt, hogy senki nem tudott aludni, plusz szar volt az ágy is, tehát úgy szültem, hogy előtte nem aludtam kb semmit egy hétig, vasárnap reggel indult be a szülés, hétfő hajnalban lett meg, ugye akkor nem aludtam, hozták a babát, egész nap nem aludtam, utána esténként elvitték, de így is csak kb 3 órákat tudtam. Ez kb egy hónapig így volt. Most 11 hónapos, még mindig nem alussza át az éjszakát, de legalább 8 órát minden este tudok aludni összesen. 🤦‍♀️
2021. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
6-os: szerencsere nem mindenhol ez a protokol, èn ehettem-ihattam. Sőt, a szülèsznő kèrte is, mert semmi erőm nem maradt volna a kitolàsra.
2021. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Félreértettétek: Nem azért kelek fel hajnali 5-kor, mert főzök, takarítok, hanem alapból akkor kelek, kb.
2021. jan. 11. 20:59
 18/34 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, vagyunk azért kevesen szerencsések is, akik könnyen, és nagy fájdalmak nélkül tudtunk szülni. Nekem 11 óra alatt lett meg a kislányom onnantól, hogy elfolyt a magzatvíz. Előtte aludtam délután 3 óra hosszát egyben, majd mikor ébredtem, kezdett is folyni. Utána még 3-4 órán át nem is voltak fájásaim, vagy legalább is nem éreztem őket. 3-4 óra úgy telt, hogy voltak 3-4 perces fájások már a végén, de közben nyilván van szünet a fájások közt, így akkor tudtam pihenni. És ezek nem voltak olyan durvák, mint a megszokott, legbrutálisabb menzesz görcseim. Jól bírhatóak voltak. Szülőszobán 4 órát voltam. Akkor jöttek volna a durvább fájások, de ahogy bementem, a doki adott az oxitocin mellé egy kábító injekciót. Úgy kiütött vele, hogy kb. 30 percre emlékszem a 4 óra hosszából, és összesen 5-6 erős, de kibírható fájásra. Az embert próbáló, egymást követő, fájdalmas görcsöket én nem éreztem. Kitolás is csak egy nagyon erős feszítő érzés volt. Nálam nem volt semmi kínlódás és szenvedés a vajúdásban, nem is kellett így óriási erő hozzá. Kb. megelletett a doki, mint egy lovat az oxival (már bocsánat). De hálás vagyok érte. Gyorsan, simán, könnyen ment minden, és nem voltak erős fájdalmaim!


Kórházi alig alvás az elején még bírható. 5 napot voltam bent, 2-3 óránál többet egyik nap sem aludtam. Egy fiatalabb szervezet ennyit még simán elvisel, meg persze a baba, és vele az újdonság varázsa is tuningol. Viszont, ha ezután hónapokig nem alszol, az már tönkreteszi a szervezetet. Engem is tönkretett.

2021. jan. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Én már napok óta csak felszínesen tudtam aludni, sehogyan nem volt jó, vagy fulladtam, vagy valamit agyonnyomtam, elzsibbadt, kényelmetlen volt, vagy még hánytam is.. Szóval az utolsó héten nem aludtam sokat, rettenetesen álmos voltam. Szombaton hajnalban kicammogtam wcre, elment a nyákdugó, mensiszerűen fájt a hasam, ez volt a 40+4.nap. Egész nap így fájt, próbáltam pihenni de nem sikerült. Délután 5kor elkezdődtek a fájások, nagyon fájt, estére (21kor)7 percesek lettek, bementünk a kórházba. Ott közölték, hogy ez csak jósló, menjünk sétálni vagy haza aludni. Nem múlt semmire, hiába zuhanyoztam meg sétáltam. Egész éjjel nem aludtam, annyira fájt. Rendszertelenül 3-7 percenként fájt. Másnap hajnalban elmúlt. Teljesen. Nagyon ideges lettem, mert azt hittem baj van, telefonáltam, mondták, ha nem indul be délutánra, akkor menjek be, mert ez csak jóslófájás volt. Aztán vasárnap 3 körül megint elkezdődött, lassan rendszereződött, este 8-ra mentünk vissza a kórházba. Ott megint haza akartak küldeni. Teljesen ki voltam a fáradságtól, nem voltam hajlandó hazamenni megint, így felvettek. Kaptam egy nagyon enyhe fájdalomcsillapítót, aludtam kb 3 órát végre. Aztán felkészítettek a szüléshez, reggeltől estig vajúdtam, megijesztett az orvos, olyanokat csináltak, amiket nem akartam (kézzel tágítás, 4kézláb póz, mint egy állatnak) aztán este 10-kor végre császár lett. Rettenetesen kimerített a szülés, nem alvás, nem evés, szóval én nehezen bírtam. Utána megkaptam a babát, aludt a bölcsőben, mellémhúzta a férjem,megfogtam a kezét és úgy aludtunk reggel 7ig, amikor jöttek vizitelni. Azok a bizonyos jóslófájások egyébként ugyanannyira fájtak, mint a rendes, csak akkor még több volt az energiám kibírni.
2021. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

A 2evesem megerezhette h szulok mert felorankent felsirt ejjel, bementem, megnyugtattam, visszafekudtem es ezt kismillioszor. Reggel elfolyt a magzatviz, korhazba be, annyi minden tortent es olyan gyorsan h nem gondolkodtam hanem kovettem amit kertek.


Harmadik babaval viszont 17orat voltam szuleszeten, megsem a faradtsag az, amire emlekszem hanem h veszettul fajt. Mire hatott az erzestelenito, jottek a tolofajasok, de a ferjem szerint ott a ketto kozott volt par perc "gomba" allapot, valoszinuleg aludtam egy gyorsat:)

2021. jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!